وبلاگ

قیمت خرید و فروش کاغذ کاهش یافت

فهرست مطالب

[ad_1]

خرید و فروش کاغذ
hodis

بر اساس آخرین آمار در هفته گذشته خرید و فروش کاغذ چاپ و تحریر به عنوان پرکاربردترین کاغذ مورد استفاده ناشران با کاهش قیمت حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تومانی همراه بود، به طوری که این‌روز‌ها هر بند کاغذ تحریر ۷۰ در ۱۰۰ با گراماژ ۷۰ گرمی به قیمت ۶۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌ شود.

خرید و فروش کاغذبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از میزان سید حسن میرباقری رئیس انجمن وارد کنندگان کاغذ گفت: قیمت خرید و فروش کاغذ حدود ۱۵ درصد کاهش یافته، هم اکنون کاغذ با ارز نیمایی وارد می ‌شود و با توزیع آن در سطح بازار، زمینه کاهش خرید و فروش کاغذ تحریر و روزنامه سرعت پیدا کرده است.

رئیس انجمن وارد کنندگان کاغذ افزود: در طی نشست‌ های اخیر وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار برای کاهش قیمت خرید و فروش کاغذ با بخش خصوصی و واردکنندگان کاغذ کارساز بوده و به روند نزولی قیمت کاغذ منجر شده است.

میر باقری تاکید کرد: کاهش موانع و بررسی چالش ‌هایی که بر سر راه واردات کاغذ بود نقش مهمی را در نوسانات قیمت بازار خرید و فروش کاغذ داشت، اما بررسی‌ ها و جلسات متعدد با محوریت رفع موانع در بخش ارز نیمایی و ارز حاصله از صادرات که از سرمایه گذار بخش خصوصی وارد چرخه بارزگانی می‌ شود، دو عامل مهم و تاثیر گذار بر بازار خرید و فروش کاغذ بوده همچنین تسهیل در ثبت سفارش و دادن مجوز همچنین تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی رویکرد مهم و قابل توجهی بوده است.

تلاش برای حل بحران خرید و فروش کاغذ 

خرید و فروش کاغذغلامرضا شجاع نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ و مقوای استان های کشور و مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران نیز به نامه نگاری‌های انجام شده با وزارت صمت اشاره و اظهار کرد: نامه نگاری‌ هایی برای بررسی و چاره اندیشی برای جلوگیری از قیمت کاغذ در بازار انجام شده است. در این مسیر رئیس اتحادیه واردکنندگان کاغذ سید حسن میر باقری نیز برای حل چالش ‌های موجود برای واردات کاغذ با ارز نیمایی و طولانی شدن پروسه درخواست واردات کاغذ پا به میدان گذاشته است. از این رو تلاش برای کاهش زمان پروسه درخواست ‌ها‌ی وارد کنندگان کاغذ که مدت زیادی را به خود اختصاص داده بود مورد پیگیری قرار دارد.

بیشتر بخوانید: حل مشکلات کاغذ با تصمیم گیری به موقع ارشاد

عضو کمیته تعیین قیمت کاغذ کشور به درخواست ‌های مطرح شده اشاره و خاطرنشان کرد: در نامه ‌های ارسال شده به مسئولان امر دو مقوله به صورت کاملا مشخص مطرح شده است ابتدا چاره اندیشی برای جلوگیری از بحران کاغذ به علت کمبود آن در آینده‌ای نزدیک و تشکیل کارگروه کاغذ و تنظیم بازار به جهت حفظ آرامش در بازار این کالای استراتژیک بوده است.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب