وبلاگ

گرداب نرخ ارز و افزایش قیمت کاغذ – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

افزایش قیمت کاغذ
hodis

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران معتقد است تا سال ۹۷ مشکل کاغذ نداشتیم، ولی بعد از آن در گرداب قیمت ارز افتادیم تا سال ۹۸ که یک‌باره کاغذ از رتبه‌ یک به اولویت دو کالایی افول و افزایش قیمت کاغذ روند وحشتناک پیدا کرد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین هومان حسن‌پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در مصاحبه با برنامه «تقاطع فرهنگ» رادیو گفت‌وگو ضمن تشریح اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه کتاب و نشر اظهار کرد: در حوزه اقتصاد نشر شرایط تا حدودی نامناسب بود و ما نیز در حوزه تولید، با مسئله تامین ماده اولیه روبرو بودیم.

 

افزایش قیمت کاغذ با نوسان ارز            

وی با اعلام اینکه کتابفروشی‌ ها از افزایش قیمت کاغذ تاثیر پذیرفتند، گفت: تا سال ۹۷ مشکل کاغذ نداشتیم، ولی بعد از آن در گرداب قیمت ارز افتادیم تا سال ۹۸ که یک‌باره کاغذ از رتبه‌ یک به اولویت دو کالایی افول و افزایش قیمت کاغذ روند وحشتناک پیدا کرد.

حسن‌پور در عین حال به اقدامات کنترلی ناشران اشاره کرد و افزود: اهتمام جدی در قضیه کاغذ صورت گرفت و بودجه‌ ای ویژه برای کاغذ فرهنگی تعریف شد.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران ادامه داد: کاغذ تنها کالایی بود که در این یکی دو سال ارز ترجیحی دریافت کرد و قیمت توزیعی آن یکسان ماند.

حسن‌پور خاطرنشان کرد: ما نمایشگاه کتاب آخر را به آرامی برگزار کردیم چراکه از تخصص همه همسایه‌ ها بهره گیری و از قدرت دو تشکل بزرگ نشر کمک گرفته شد.

بیشتر بخوانید: نظارت بر قیمت کاغذ و افزایش کتابخوانی

معافیت مالیات کتابفروشی‌ ها

وی دیگر دستاوردهای وزارت ارشاد در حوزه ارشاد را در معاف شدن کتابفروشی‌ ها از [مالیات] عنوان کرد و گفت: از دیگر سو وقتی تصمیمی گرفته می‌ شود، اراده برای ادامه آن و اجرای تصمیم اهمیت دارد. شخصا معتقدم وقتی تصمیم گرفته می‌ شود حتی اگر دیرتر اتخاذ شود ولی به طور قطعی باید عملیاتی شود.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: در یکی دو سال اخیر نوعی تشویش در حوزه وزارت ارشاد روبرو بودیم و وزارت ارشاد بعضا تصمیمات را تغییر می‌ داد. هرچند تصمیمات خوب و درست بودند. ما حتی می‌ توانستیم مجوزها را کمی دیرتر اعطا کنیم ولی شسته و رفته صورت گیرد.

وی معتقد است سیستم باید اصلاح شود چون در این بستر در حال حرکت هستیم.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب