وبلاگ

پشتیبانی وزارت ارشاد از صنعت چاپ شهرستان سمنان – چاپ و…

فهرست مطالب

[ad_1]

صنعت چاپ شهرستان سمنان
hodis

مشکل اصلی که ما در صنعت چاپ شهرستان سمنان با آن دست به گریبان هستیم به مسئله تورم بازمی‌گردد؛ اگر ما این مشکل را حل کنیم سایر موارد خودبه‌خود حل خواهند شد.

عباسعلی عباسی از چاپخانه‌داران استان سمنان است. وی که مدیر چاپخانه عصر هنر سمنان  است  درباره چگونگی وضعیت صنعت چاپ در این منطقه به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: وضعیت کلان اقتصادی تأثیر فراوانی بر صنعت چاپ کشور گذاشته است. همه‌چیز مانند یک زنجیر به هم متصل است؛ در حال حاضر وضعیت کلان اقتصاد چندان مطلوب نیست و به طبع آن وضعیت صنعت چاپ نیز دستخوش این تغییر و تحولات می‌شود. چاپخانه ما نیز جزو مجموعه‌هایی بوده است که 50 درصد افت مشتری داشته، زمانی که وضعیت اقتصادی دچار آشوب می‌شود اولین چیزی که در شرکت‌ها و ادارات حذف می‌شود مربوط به بخش تبلیغات می‌شود و این یکی از آسیب‌های بزرگ چنین شرایطی برای صنعت چاپ است.

وی در ادامه در مورد وضعیت سفارش‌های صنعت چاپ شهرستان سمنان  بیان داشت: ما از خارج استان سفارشی نداریم؛ بخش بزرگی از کارهای چاپ نیز در خارج استان انجام می‌شود. اکثر کارهای بزرگ به‌خصوص کارهای افست به تهران سفارش داده می‌شود؛ در تهران حجم کارها بالا است و علاوه بر آن رقابت نیز بسیار زیاد است و به همین دلیل کارها با قیمت تمام‌ شده‌ پایین‌تری نسبت به شهرستان‌ها انجام می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

تولید محصولات راهبردی در حوزه چاپ زیستی

اتحادیه چاپ سمنان را احیا کنید

صنعت چاپ در استان سمنان تعطیل نخواهد شد

 

مسئله تورم در صنعت چاپ شهرستان سمنان

عباسی همچنین افزود: مشکل اصلی که ما در صنعت چاپ شهرستان سمنان با آن دست به گریبان هستیم به مسئله تورم بازمی‌گردد؛ اگر ما این مشکل را حل کنیم سایر موارد خودبه‌خود حل خواهند شد. همان‌طور که می‌دانید صنعت چاپ باید به‌صورت مداوم خود را با تکنولوژی روز هماهنگ کند؛ زمانی که تورم در کشور وجود داشته باشد تولیدکنندگان ما قادر نخواهند بود تجهیزات و ماشین‌آلات ‌به‌روز وارد کنند و به این ترتیب وضعیت در این بخش روزبه‌روز بدتر خواهد شد.

مدیر چاپخانه عصر هنر به تأثیر مهم حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از صنعت چاپ شهرستان سمنان اشاره کرد و افزود: هزینه‌های کارهای چاپی روزبه‌روز بالا می‌رود؛ از بالا رفتن قیمت مواد اولیه و قطعات دستگاه‌های چاپ تا پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده که بر چاپخانه‌داران فشار مضاعفی وارد کرده است. وزارت ارشاد اسلامی باید یکسری تسهیلات ویژه در خصوص تهیه مواد اولیه و پرداخت مالیات برای این حوزه در نظر بگیرد.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب