وبلاگ

وقوع سیلاب و برخورد صاعقه در ایران – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

وقوع سیلاب و برخورد صاعقه
hodis

سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید طی امروز تا دوشنبه نسبت به وقوع سیلاب و برخورد صاعقه در ۱۵ استان هشدار صادر کرد.

به گزارش  چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 2 روز آینده به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در نیمه جنوبی و ارتفاعات مرکزی سیستان و بلوچستان،‌ هرمزگان،‌ کرمان،‌ یزد،‌ فارس،‌ برخی مناطق خراسان رضوی، خراسان جنوبی و اصفهان افزایش ابر، رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد باد و گردوخاک پیش بینی شده است.

با توجه به گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی امروز در اردبیل، گیلان، مارندارن، زنجان،‌برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گلستان، قزوین، البرز، تهران،‌ارتفاعات سمنان و فردا یکشنبه 27 تیر 1400 در برخی مناطق شمالی آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز،‌ارتفاعات تهران و سمنان به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رشد ابر، بارش باران،‌وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

 

وقوع سیلاب و برخورد صاعقهجزئیات وقوع سیلاب و برخورد صاعقه

فردا برای شمال هرمزگان،‌ جنوب کرمان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از روز سه شنبه تا آخر هفته در اکثر مناطق کشور آسمانی صاف همراه با افزایش محسوس دما پیش بینی شده است. طی دو روز آینده نیمه شرقی خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی است.

 

بیشتر بخوانید:

پلتفرم الکترو چاپ چند منظوره با قابلیت های مختلف

ساخت بسته‌بندی چندلایه ایمپلمنت های قابل کشت در مغز

 

زمان وقوع سیلاب و برخورد صاعقه

 توصیف سامانه: ادامه فعالیت سامانه بارشی همراه با رشد ابرهای همرفتی بویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب

نوع مخاطره: رگبار باران و رعدوبرق، وزش بادشدید، خیزش گردوخاک و در مناطق مستعد بارش تگرگ

 

مناطق وقوع سیلاب و برخورد صاعقه

شنبه 1400/04/26 : شمال آذربایجان غربی، سمنان، یزد، شرق و جنوب اصفهان، غرب و جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، فارس، شرق و جنوب بوشهر و ارتفاعات استانهای گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، تهران و کهگیلویه و بویراحمد.

یکشنبه 1400/04/27 : جنوب اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، بوشهر، شرق چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات استان‌های مازندران، البرز، تهران، سمنان.

 

اثرات وقوع سیلاب و برخورد صاعقه

اثر مخاطره: احتمال جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، احتمال خسارت به سازه های موقت و محصولات کشاورزی، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا.

توصیه: احتیاط در توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در چرای دام در مسیل‌ها و مناطق مرتفع، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و تقویت سازه‌های موقتی و تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت سازه های نیمه کاره.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب