وبلاگ

همگام با تغییرات روز در صنعت چاپ استان سمنان – چاپ و نشر…

فهرست مطالب

[ad_1]

صنعت چاپ استان سمنان
hodis

صنعت چاپ استان سمنان جزو صنایعی به‌حساب می‌آید که همیشه موردنیاز است؛ یعنی تمام واحدهای تولیدی با این بخش سروکار دارند بنابراین هیچ‌گاه تعطیل نخواهد شد.

عباس ابوالفتحیان یکی از فعالان حوزه چاپ استان سمنان و تهران است. وی که مدیر مدیر شرکت هنر گرافیک قائم گرمسار است در مورد وضعیت چاپخانه‌ها در استان سمنان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: اکثر سفارشات از استان سمنان خارج می‌شود و این یکی از معضلاتی است که این استان با آن درگیر است.

 وی که تجربه سال‌ها کار در رشته‌ی چاپ را دارد در مورد وضعیت صنعت چاپ استان سمنان به خبرنگار چاپ و نشر گفت: مجموعه‌هایی که در این استان مشغول به فعالیت هستند هرکدام بنا بر سیستم بازاریابی و بازرگانی که دارند وضعیت متفاوتی دارند. تعدادی از چاپخانه‌ها که در حوزه لیبل و فلکسو فعالیت می‌کنند در حال پیشرفت هستند. چاپخانه‌های بخش افست نیز بسته به اینکه در چه حوزه‌هایی فعالیت می‌کنند وضعیت متفاوتی دارند.

 

صنعت چاپ استان سمنان وابسته به وضعیت کلان کشور

ابوالفتحیان در ادامه بیان داشت: وضعیت صنعت چاپ چه در استان سمنان و چه در سطح کلان‌تر بستگی به وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور دارد؛ هرگونه واردات و صادراتی در این بخش و سایر صنایع بسته به روابط بین‌المللی ما با جهان دارد. زمانی ما می‌توانیم در این حوزه با قدرت عمل کنیم که در سطح جهانی بتوانیم ارتباط درستی با دیگر کشورها برقرار کنیم. همه ما منتظر هستیم تا دولت بتواند با اقتدار روابط دیپلماسی درستی با سایر کشورها برقرار کند.

 

بیشتر بخوانید:

پشتیبانی وزارت ارشاد از صنعت چاپ شهرستان سمنان

تولید محصولات راهبردی در حوزه چاپ زیستی

 

عباس ابوالفتحیان در پایان آینده صنعت چاپ استان سمنان را امیدوارکننده دانست و افزود: صنعت چاپ جزو صنایعی به‌حساب می‌آید که همیشه موردنیاز است؛ یعنی تمام واحدهای تولیدی با این بخش سروکار دارند بنابراین هیچ‌گاه تعطیل نخواهد شد. در حال حاضر کارهایی که با کاغذ سروکار داشتند محدود شده‌اند و صنعت چاپ به سمت دیجیتال شدن در حرکت است؛ از همین رو فعالیت و ماندن در این حوزه‌ی کاری منوط به ایجاد تغییرات به‌موقع است. ما باید به‌عنوان فعالان صنعت چاپ با آگاهی از تغییرات جهانی بتوانیم گام‌هایمان را با این تغییرات هماهنگ کنیم. صنعت چاپ از بین رفتنی نیست اما نیازمند ‌به‌روزرسانی است.

                  

header footer bg1
مطلب قبلیزیر سوال رفتن اهداف طرح های فصلی کتاب با گرانی کاغذ

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب