وبلاگ

نو آوری در بسته بندی صنایع دستی – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

بسته بندی صنایع دستی
hodis

بسته بندی صنایع دستی علاوه بر استحکام کافی نیازمند ظاهری مقبول نیر هست. بسته بندی محصولات در عین اینکه باید استحکام کافی برای محافظت از کالا را داشته باشند، باید با زیبایی هم همراه باشد؛ بنابراین صنعت بسته بندی  به خصوص در بسته بندی صنایع دستی توانمندی زیادی در رشد کسب و کار‌ها نیز ایجاد می‌کند.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صد و سیمای مرکز همدان ؛ پیش از این در شهر جهانی سفال لالجین بسته بندی صنایع دستی به شکل کاملا سنتی انجام می‌شد. اما حالا دو برادر همدانی با تولید بالشتک‌های هوا کار بسته بندی را شکیل‌تر و راحتر کرده اند. در این میان نه تنها ایمنی حمل نقل افزایش یافته، هزینه‌های پستی هم کاهش داشته است.

آقای خانی وبرادرش دستگاه تولید بالشتک هوا را به کمک دوستان اصفهانیشان تولید کرده اند و با این دستگاه ساعتی ۵ هزار بالشتک تولید می‌کنند که در لابه لای بسته بندی سفال قرار میگیرد وضمن سبکی ایمنی را هم افزایش داده است.اداره پست لالجین اکنون از این بالشتک‌ها به جای شانه‌های تخم مرغ و کاغذ باطله استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید:

بسته‌ بندی‌ های پلیمری و نگرانی های فعالان صنعت چاپ

بسته بندی انعطاف پذیر، آینده پرچالشی دارد

 

بسته بندی صنایع دستی و تولید ارزش افزوده 

این مشکل گرچه برای این صنعت حل شده، اما هنوز از محصولات کشاورزی گرفته تولیدات صنعتی استان بسته بندی‌ها مناسب نیست.به عنوان مثال در محصول سیر استان آنطور که آقای میرزایی دبیر انجمن سیر استان می‌گوید: این محصول به پاکستان وهند می‌رود و آنجا با بسته بندی شکیل روانه بازار خارجی می‌شود.

آقای جعفری رییس خانه صنعت استان همدان می‌گوید:کالا‌های گرانبهایی در استان تولید می‌شود، اما بسته نامناسب ارزش افزوده برای استان رقم نمی‌زدند.

او می‌گوید شاید تولید کنندگان علم ندارند و البته هم دلشان میخواهد کار درستی انجام دهند، اما مشاوره می‌خواهند دلسوز و تسهیل کننده می خواهند.از طرف دیگر آقای فراهانی تولید کننده کارتن دو، سه و پنج لایه می‌گوید: ما توان تولید بهترین بسته بندی‌ها را داریم، اما استقبالی وجود ندارد.

او می‌گوید چاپ چهار رنگ با بهترین کیفیت وجود دارد، اما تولید کنندگان داخلی به این موضوع علم ندارند.به نظر می‌رسد بین تولید و تولیدکنندگان و صنعت بسته بندی مناسب زنجیره‌ای باید به وجود آید که نقش دولت‌ها بسیار موثر است.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب