وبلاگ

نشست هم اندیشی صنف چاپ و طرح مشکلات – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

نشست هم اندیشی صنف چاپ
hodis

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران گفت: در نشست هم اندیشی صنف چاپ تاکید شد که مطالبه صنعت چاپ باید به شکلی مطرح شود تا برای هر تصمیمی در صنعت چاپ از اتحادیه مشورت گرفته شود و نقش صنف پررنگ‌تر باشد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با اشاره به برگزاری نشست هم اندیشی صنف چاپ با دست‌اندرکاران و فعالان صنعت چاپ طی دو هفته اخیر، گفت: به دنبال حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم روز صنعت چاپ، قرار شد مجموعه مشکلات و دغدغه‌های صنف به همراه راهکارهای رفع موانع جمع‌آوری شود.

 وی افزود: قرار است مجموع این نظرات و دیدگاه‌ ها در قالب پیشنهاد به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه تا در اولین فرصت نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

 ابوالحسنی با بیان اینکه تاکنون دو نشست هم اندیشی صنف چاپ در این زمینه طی دو هفته اخیر برگزار شده است، عنوان کرد: روز گذشته (دوشنبه ٢٢ شهریور) نشستی در این زمینه با هیات مدیره و جمعی از دست‌اندرکاران این حوزه داشتیم و قرار است این جلسات طی دو تا سه هفته آینده نیز ادامه داشته باشد.

نشست هم اندیشی صنف چاپبیان مطالبه گری و نقش پر رنگ صنف در نشست هم اندیشی صنف چاپ

 وی تاکید کرد: در این ٢ نشست‌ برگزار شده، کارشناسان تاکید کردند که مطالبه صنعت چاپ باید به شکلی مطرح شود که برای هر تصمیمی در صنعت چاپ از اتحادیه مشورت گرفته شود و نقش صنف پررنگ‌تر شود.

 ابوالحسنی با بیان اینکه واگذاری اختیارات به اتحادیه چاپخانه داران تهران از دیگر مسائلی است که در این دیدارها بر آن تاکید شده است، توضیح داد: فعالان در این دیدارها عنوان کردند که اصلی‌ترین مطالبه صنف چاپ این است که دولت تسهیل‌گر شرایط و روند فعالیت‌های صنف چاپ باشد و در این زمینه پیشنهاداتی نیز مطرح شد.

نشست هم اندیشی صنف چاپ وی یادآور شد: یکی از مسائلی که در این دوره پیگیر خواهیم بود این است که وضعیت جهان و دنیای صنعت به‌گونه‌ای شده است که دیگر چاپخانه‌ها‌ی کوچک به تنهایی نمی‌توانند با یک دستگاه چهاررنگ فعالیت کنند و باید با هم تجمیع شوند و حوزه‌های جدید را تجربه کنند.

 ابوالحسنی همچنین با طرح این موضوع که ارائه راهکار برای عبور از رکود کاری نیز در این دیدارها از سوی کارشناسان صنف مطرح شده است، تاکید کرد: بحث واسپاری وجه صنعتی چاپ به وزارت صنعت نیز از دیگر موضوعاتی است که آن را در تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صمت پیگیری خواهیم کرد.

نشست هم اندیشی صنف چاپبه گفته وی، قرار است مجموع این دیدگا‌ه‌ها و نظرات به زودی و در جمع بندی نهایی به صورت مکتوب به دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شود.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب