وبلاگ

نخستین جلسه کارگروه تأمین کاغذ مطبوعات برگزار شد

فهرست مطالب

[ad_1]

کارگروه تأمین کاغذ مطبوعات
hodis

نخستین جلسه کارگروه تأمین کاغذ مطبوعات به ریاست معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور نمایندگان دستگاه‌ های عضو در محل معاونت امور مطبوعاتی برگزار شد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد نخستین جلسه کارگروه تأمین کاغذ مطبوعات شب گذشته به ریاست معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور نمایندگان دستگاه‌ های عضو در محل معاونت امور مطبوعاتی برگزار و 15 درخواست واردات کاغذ بررسی شد.

پیرو اطلاعیه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تاریخ 2 تیرماه 1400 که طی آن از شرکت‌ های معتبر وارد کننده‌ی کاغذ خواسته شده بود درخواست خود را به‌ همراه پروفرمای واردات کاغذ و سوابق مالی و حقوقی به این معاونت ارسال کنند، پاکت‌ های ارسالی 16 شرکت معتبر که در دبیرخانه معاونت مطبوعاتی ثبت شده بود، در حضور اعضای حاضر در جلسه امروز کارگروه، مفتوح و 15 درخواست واردات کاغذ مورد بررسی قرار گرفت. بررسی یکی از درخواست‌ ها به‌علت اینکه پس از موعد مقرر واصل شده بود از دستور جلسه خارج شد.

نخستین جلسه کارگروه تأمین کاغذ مطبوعات به ریاست محمد خدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌ رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی و نمایندگان دیگر دستگاه‌های عضو ازجمله گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد.

کارگروه تأمین کاغذ مطبوعاتحرکت کارگروه تأمین کاغذ مطبوعات در راستای سیاست واردات 

قرار است جلسه آتی کارگروه نیز، برای بررسی جزئیات و رفع نواقص احتمالی در روز 24 مردادماه 1400برگزار شود.

بیشتر بخوانید: نجات وضعیت تولید کاغذ تحریر داخلی

کارگروه تأمین کاغذ مطبوعات در راستای سیاست دولت مبنی بر حمایت از واردات کاغذ مورد نیاز مطبوعات کشور در سال 1400 تشکیل شد و قرار است هماهنگی‌ها و تصمیمات لازم برای واردات 5 هزار تن کاغذ تحریر و 25 هزار تن کاغذ روزنامه در این کارگروه صورت گیرد.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب