وبلاگ

موسسه کاج انتخاب اصل ها سبز تمام فصل ها – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

موسسه کاج
hodis

موسسه کاج نام آشنایی در صنف چاپ است که خصایص زیبای طبیعت کاج را در خود دارد، همواره پویا است و می توان با خیال راحت به آن اعتماد کرد.

موسسه کاج نهالی بود که رفته رفته جای پای خود را در جامعه چاپ محکم کرد و برای گرفتن هر چه بهتر نور خورشید بیشتر و بیشتر قد کشید تا امروز که ساقه ی تنومندش ماوای کارکنان حرف های این صنف و پشتوانه صنعت و تولیدات چاپی کشور شده است. مطالعات، تحقیقات،نیازسنجی ها، نوآوری ها و تفکرات توسعه بخشی آن باعث شده موسسه کاج ابتدایی مولد باشد تا امروز با کاج ستانی باشکوه مواجه باشیم.

در این مقاله می خوانید

آغاز از صفر

همواره تلاش و همکاری جواب می دهد حتی اگر از صفر آغاز کنیم.

tehran exhibitio 2021

بنده از سال ۱۳۷۶ وارد این عرصه شدم و به عنوان کارگر ساده در موسسه ی قائم خدمت جناب آقای مهندس ابوالفتحیان کارم را شروع کردم. آن زمان من با یک موتور سه چرخه کار می کردم و سفارش مشتریان را تحویل می دادم. حدود چهار سال به این منوال گذشت و در طی این سال ها همواره سعی کردم با علاقه و انگیزه ای که در من ایجاد شده بود به بهترین نحو کارم را انجام دهم، کسب تجربه کنم و بیاموزم و کار کردن در این صنف برای من لذت بخش شده بود. بعد از آن تصمیم گرفتم کارم را به صورت مستقل ادامه دهم.

مرحوم برادرم آقا مهدی در صنف دیگری فعالیت داشتند اما چون به برنامه ها و اهداف من ایمان داشتند به همکاری با من کمر همت بستند و حدود ۱۲ سال و تا زمان فوتشان این همکاری ادامه داشت.

ما کارمان را از صفر و با سرمایه ای بسیار اندک شروع کردیم به این صورت که تمام اجناس و ملزومات چاپ را از داخل کشور تهیه و پخش می کردیم و پس از چند سال کار و تلاش مداوم و با تجربیاتی که در طی این مدت به دست آورده بودیم توانستیم به لطف خدا و کمک و همکاری دوستان شریف و بزرگوار در صنعت چاپ کارمان را گسترش دهیم و اکنون بعد از گذشت سه دهه به جایگاهی که از اهداف اصلی و اولیه ی ما بود نزدیک شویم.

نیروهای ما به طور مستمر در بخش عرضه ی ملزومات چاپ در حال نیازسنجی و شناسایی بازار هستند و ما با فعالیتی که در بخش های قبل از چاپ، چاپ و بعد از چاپ داریم امروزه توانسته ایم با عرضه ی محصولات چاپ سهمی در بازار داشته با شیم.

موسسه کاجواردات اجباری

گاهی تعصب ایران و ایرانی بودن اجازه نمی دهد که تولیدات داخل کشورت را نادیده بگیری اما از طرفی مجبور به واردات کالاهایی هستی که بهتر است خودت دست به کار شوی تا بتوانی بهترین کیفیت محصول را ارائه دهی.

همان طور که قبل تر نیز اشاره شد در آغاز کار ما همه ی اجناس خود را از داخل کشور تهیه می کردیم و به مشتریان ارائه می دادیم تا اینکه در سال ۱۳۹۰ یعنی حدود شش سال پیش دفتری در خیابان هدایت خریداری کردیم و بخش بازرگانی را برای واردات کالاهای مورد نیاز فعال کردیم. با تاسیس دفتر بازرگانی بخش واردات ما توسعه ی بیشتری پیدا کرد و هم اکنون نه تنها با کشورهای آسیایی مانند تایوان و کره کار می کنیم بلکه قادر هستیم از هر کشور دیگری نیز کالا وارد کنیم و این کالاها فقط محدود به ملزومات چاپ نیستند.

واردات موسسه کاج در زمینه ی چاپ شامل مرکب، سلفون، بلنکت و ملزومات چاپ UV و قطعات روتین و مورد استفاده در صنعت چاپ هستند که حدود ۱۲۰ نوع را در بر می گیرد و البته باید یادآور شوم که محصولات داخلی ما توسط دوستان و همکاران محترم در دو شرکت مرکب ایران و ایران شرکاء که ارادت خاصی بهشان دارم و هم چنین اعتمادی که در طی سال ها همکاری شکل گرفته به بازار عرضه می شود.

مابقی به صورت مستقیم و بدون واسطه از سایر کشورها وارد می شود، البته اوضاع ناپایدار و نوسانات نرخ ارز شرایط بسیار سختی را برای ما فراهم کرده که این شرایط نه تنها بر صنعت چاپ بلکه بر همه تاثیر داشته است.

موسسه کاجموسسه کاج کسب و کار خانوادگی

تابلوهای متعددی حاوی گواهینامه های مختلف بر دیوار دفتر موسسه کاج به چشم میخورد که حاکی از گذراندن دوره های متنوع خانوادگی است، از این تابلوها و لزوم گذراندن دوره ها پرسیدیم.

شرکت ما یک کسب و کار خانوادگی است که در آن همه با هم متحد و متعهد فعالیت و برای نیل به هدف مشترکی تلاش می کنند. همسر بنده از سالی که دفتر بازرگانی تاسیس شد به همراه دختر بزرگم که فارغ التحصیل رشته ی مهندسی صنایع است فعالیتشان را شروع کردند و در حوزه بازرگانی (واردات) مشغول به کار هستند و دختر کوچکم نیز که دانشجوی رشته مهندسی معماری است با اتمام درس به تازگی به جمع ما اضافه شده و در بخش فروش فعالیت دارد.

همچنین دامادهای اینجانب یکی در زمینه ی واردات قطعات خودروهای الکتریکی که به زودی این خودروها به بازار عرضه می شوند و دیگری در زمینه ی واردات تجهیزات پزشکی فعال هستند و ما همواره بر این اعتقاد هستیم که باید برای رسیدن به اهدافمان تلاش و همکاری جمعی داشته باشیم.

راجع به لزوم گذراندن دوره ها باید عرض کنم که لازمه ی پیشرفت هر مجموعه ای بالا بردن سطح علمی و دانش آن مجموعه است که مجموعه ی ما نیز از این قضیه مستثنی نیست و ما باید برای به روز نگه داشتن اطلاعات از این دوره ها و کلاس ها استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید: محمد فرمنش: وضعیت بازار ملزومات صنعت چاپ غیر قابل پیش بینی است

نمایندگی ها

یک مجموعه برای موفقیت خود باید به توسعه ی تدریجی همراه با پژوهش و تحقیق همت گمارد و پیش از محکم شدن جای پایش گام خطرناکی بر ندارد و با صبر و شکیبایی، به دور از حرص و طمع و با شناخت دقیق و درست از بازار درصد شکست و خطای خود را تا حد امکان کاهش دهد.

با توسعه ی موسسه کاج برای پوشش دهی بهتر و بیشتر نیازها و درخواست های مشتریان اقدام به تاسیس نمایندگی در بعضی از شهرستان های ایران از جمله مشهد، کرمان، شیراز، رشت و اصفهان کردیم که آدرس دقیق و جزئیات بیشتر مربوط به آنها را می توانید در وبسایت ما به آدرس www.kajprint.com ببینید.

موسسه کاجافق سال ۲۰۲۰

توسعه یافتن یعنی حرکت از وضعیت موجود به وضعیت بهتر؛ حرکتی که باید هدفمند و با برنامه ریزی صورت بگیرد.

برنامه ی دیگر موسسه کاج این است که تا سال 2020 فاز دیگری از توسعه تحقق پذیرد. موسسه کاج با عرضه ی ماشین آلات چاپ دیجیتال، دستگاه های UV ، سلفون و ماشین های چاپ و با تولید تابلوهای 3D که کاری بسیار نو در حوزه چاپ است تصمیم دارد وارد بازار شود. ورود پر قدرت و گسترده به این بخش ها یکی از اهداف مشخص شده می باشد و زمینه کار هم در حال فراهم شدن است.

موسسه کاجاشتغالزایی

در بازار فعلی در حالی که بعضی از شرکت ها برای کم کردن هزینه ها و فرارهای مالیاتی و بیم های به دنبال تعدیل نیرو هستند و می خواهند با کسر نیرو چند کار را بر عهده یک نیرو محول کنند.

ما هر ساله با افزایش نیرو مواجه ایم و سعی کردیم با اشتغال زایی که به وجود می آوریم هر روز به تعداد این نیروها بی افزاییم. البته ما هم در این زمینه با مشکلاتی مواجه بوده و هستیم که در صدد حل و فصل آنهاییم.

هم اکنون ساختمانی که در آن حضور دارید به عبارتی ساختمان جدید موسسه کاج به آدرس خیابان هدایت، خیابان نورمحمدی، روبه روی درمانگاه سبز پلاک 9 منتقل شده است و  ما در اوایل بهمن ماه نقل مکان کردیم و اکنون در ساختمان جدید کاج مشغول به فعالیت هستیم که به عنوان دفتر مرکزی و نمایشگاه محصولات ما در نظر گرفته شده و با تاسیس شرکت کیان تجارت کاج این مجموعه وارد فاز جدیدی از فعالیت شده است، با افتتاح این ساختمان و فضای فیزیکی موجود قطعا اشتغالزایی ایجاد می شود و نیروهای جدید و بیشتری جذب می شوند.

موسسه کاج

تیم ورزشی

کسب و کارهای موفق عمدتا در کارهای جانبی نیز مشارکت فعال دارند و این ادعا را تیم های ورزشی بزرگی که با اسم و رسم و تحت مدیریت برندهای معتبر فعالیت دارند به اثبات می رسانند.

من ابتدا در دوره نوجوانی ورزش را با رشته کشتی شروع کردم و بعدها به دلیل مشغله کاری چند سالی از ورزش فاصله گرفتم اما مجددا و به صورت حرفه ای به ورزش فوتبال روی آوردم و الان با تیم موسسه  کاج به طور مداوم و جدی در جام های مختلف شرکت کرده و از مهمترین و معتبرترین اینها می توان به جام یونس شکوری اشاره کرد که تیم هایی از بازیکنان اسبق استقلال و پرسپولیس هم در آن حضور پیدا میکنند.

تیم موسسه کاج موفق شد در سال های اخیر در دو سال متوالی یک بار مقام اول و بار دیگر مقام دوم را به خود اختصاص دهد. این جام در دو رده سنی ۵0- ۴۵ و ۵۵ – ۵0 سال برگزار  می شود که قبلا در رده اول بازی می کردیم اما به علت بالا رفتن مجموع سن بازیکنان از سال بعد در رده دوم سنی حضور داریم.

موسسه کاجموسسه کاجمحصولات نوین

توسعه میتواند هم داخلی باشد به معنی گسترش فضا، افزایش نیرو، دستگاه ها و تجهیزات و… و هم خارجی باشد به معنی گسترده سازی بازار فروش، عرضه محصولات، شناخت بیشتر بازار و…، شرکت های موفق توازن را بین این دو طیف برقرار کرده و همزمان با پیشرفت مجموعه به هر دو وجه توسعه توجه دارند.

ما اکنون در بخش توسعه ی خارجی موسسه کاج، ارائه سلفون های خاص و نفیس را در برنامه داریم که تاکنون در نمونه های ایرانی مشاهده نشده است مگر با کیفیت پایین و نمونه های مشابه اما ما واردات این سلفون های خاص را که برای بسته بندی کالاهای لوکس استفاده می شود انجام دادیم، که برای مثال در تولید جعبه های جواهر و یا هر کالای لوکس دیگری که نیاز به بسته بندی خاص داشته باشد مورد استفاده قرار میگیرند.

این سلفون ها در طرح ها و رنگ های مختلف ارائه می شود که البته به علت بالا بودن قیمت آن جزو کالاهای پرفروش قابل عرضه در بازار نمی باشد مگر به سفارش مشتری موسسه کاج.

بخش دیگر ورود به عرصه دیجیتال و ارائه دستگاه های چاپ دیجیتال است که ما در این رابطه موفق به اخذ نمایندگی از کشور هلند شدیم و امیدواریم به زودی بتوانیم با ارائه و عرضه سهم خوبی را در بازار به خود اختصاص دهیم.

با اخذ نمایندگی از یکی از کشورهای آسیایی موفق به ورود تابلوهای 3D و ارائه آن بازار شدیم. این تابلوها نیز جزو کاهای لوکس محسوب شده و بسیار چشم نواز هستند. ما تولیدات این تابلوهای 3D را در برنامه های آتی مدنظر داریم که از این تابلوها می توان در اماکن تجاری جهت تبلیغات و یا گالری های معتبر جهت تهیه ی عکس های خاص اشخاص استفاده کرد که بسیار جلب توجه می کنند و برای بیننده تاثیرگذارند.

از دیگر موارد ارائه خدمات زه لاستیک های ماشین چاپ است که از نظر کیفی به بهترین شکل انجام می شود. این خدمات زه لاستیک برای استفاده در ماشین های جدیدی است که به آن نیاز دارند. در پایان امیدوار هستم با توکل به خداوند متعال بتوانیم در موسسه کاج روز به روز بهتر و موفق تر در ارائه  خدمات به مشتریان محترم و بزرگوار عمل کنیم.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب