وبلاگ

موج پنجم کرونا در سیستان و بلوچستان – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

موج پنجم کرونا
hodis

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: با رشد ۱۰ درصدی مبتلایان به کرونا در تهران، موج پنجم کرونا در این استان از هفته گذشته شروع شده است.

به گزارش چاپ و نشرآنلاین به نقل از فارس، دکتر نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: با رشد ۱۰ درصدی مبتلایان به کرونا در تهران موج پنجم کرونا از هفته گذشته شروع شد.

وی با اشاره به این که موج پنجم کرونا زنگ خطر مهمی برای تهران است، عنوان کرد: خطر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا بیشتر از چیزی است که امروز وجود دارد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به این که پیک چهارم کرونا از ۱۰ فروردین تا ۱۰ خرداد ماه پابرجا بود، تصریح کرد: آمار شیوع ویروس کرونا از ۱۰ خرداد ماه امسال تا چند روز پیش روند کاهشی نداشته [ثابث بوده] و از هفته گذشته شیب صعودی به خود گرفته است.وی تاکید داشت: تعداد مرگ و میر ویروسِ جهش‌یافته نسبت به ویروس‌های سال گذشته کم‌تر است.

نادر توکلی با اشاره به این که قدرت انتقال ویروس جهش‌یافته بیشتر از سایر نسخه‌ها است، اظهار داشت: عفونت‌زایی ویروس جدید کرونا به شدت افزایش یافته است.

وی افزود: ما باید با فرارسیدن فصل گرما رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش جدی بگیریم.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران ادامه داد: استفاده‌ زیاد از محلول‌های بر پایه‌ الکل خطرات متعددی را برای اشخاص به همراه دارد، بر همین اساس توصیه می‌شود تا عموم افراد با استفاده از آب و صابون دست‌های خود را ضدعفونی کنند.

وی با بیان این که ماسک در هوای گرم به سرعت آلوده می‌شود، تاکید کرد: در فصل گرما ماسک باید به دفعات تعویض شود.

توکلی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بدون شک در یک ماه آینده محدودیت‌های زیادی برای برگزاری نشست‌ها و همایش‌ها و غیره اعمال خواهد شد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به این که متاسفانه برخی از افراد سالمند از دریافت واکسن امتناع می‌کنند، عنوان کرد: اگر تمام سالمندان واکسن کرونا را تزریق کنند، وضعیت صعودی آمار کرونا بهبود پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

ارز آوری شرکت صنایع پتروشیمی برای کشور

بازگشایی مدارس از مهر ماه 1400

 

موج پنجم  کرونا در کشور

صبح امروز دکتر بابک عشرتی اپیدمیولوژیست و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران صبح امروز از احتمال وقوع موج پنجم کرونا در سراسر کشور خبر داد و گفت:

دکتر تقی ریاحی، رئیس بیمارستان رسول اکرم(ص) هم گفت: موارد بستری در این بیمارستان دو برابر و پیک پنجم شروع شده است و باید آماده باشیم تا این دوره را با آسیب کم سپری کنیم. البته موارد فوت کاهشی شده است.

او گفت: در مقایسه با ماه گذشته اختصاص تخت‌های بیمارستانی به مبتلایان کرونایی افزایش یافته است؛ البته مرگ و میر افزایش نداشته است، اما شاهد روند رو به رشد بیماری هستیم.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب