وبلاگ

موانع پیش روی ناشران برای انتشار کتاب – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

انتشار کتاب
hodis

مدیرمسئول انتشارات تجلی مهر از علت و موانع  عدم انتشار کتاب‌ در این انتشارات خبر داد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ کامران شرفشاهی، مدیرمسئول انتشارات تجلی مهر در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره علت منتشر نکردن کتاب در این انتشارات گفت: سفارش‌ های زیادی برای چاپ کتاب به انتشارات تجلی مهر ارسال می‌ شود، اما متاسفانه شرایط به گونه‌ ای است که نمی‌ توان به سمت انتشار کتاب حرکت کرد. از یک سو شرایط اقتصادی نشر از سوی دیگر بحث‌ های گرانی کاغذ، افزایش هزینه خدمات انتشار کتاب و نبود هیچ گونه حمایتی به ناشران اجازه نمی‌ دهد کتاب جدیدی منتشر کنند.

 

عدم تمایل ناشران به انتشار کتاب

وی افزود: علاوه بر مشکلات صنعت نشر، بروکراسی اداری وزارت ارشاد در زمینه صدور مجوز باعث می‌ شود، ناشران به انتشار کتاب تمایلی نداشته باشند. مجموعه‌ ای از موانع پیش روی کسانی است که در زمینه نشر کتاب فعالیت می‌ کنند. مجموعه‌ ای از موانع باعث شده است ناشران دلگرمی برای فعالیت نداشته باشند و انگیزه کار از آن‌ها سلب شده است.

مدیرمسئول انتشارات تجلی مهر ادامه داد: ناشرانی در این سال‌ ها بودند که علیرغم علاقه فرهنگیشان، فعالیت در زمینه چاپ کتاب را کنار گذاشتند. کار نشر بیشتر جنبه فرهنگی دارد و سود سرشاری در آن نیست. در صورتی که موانع صنعت نشر با وجود مشکلاتش افزایش یابد انگیزه ناشران فعال از بین می‌ رود. این بلایی است که در چند سال اخیر بر سر نشر و ناشران ما آمده است.

بیشتر بخوانید: عملکرد مثبت اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران در حفظ حقوق اعضا

شرفشاهی بیان کرد: باید سلسله‌ ای از عوامل پایه‌ ای دست به دست هم بدهند برای اینکه اوضاع نشر کشور حداقل به ۱۵ سال پیش بازگردد. باوجود مسئولانی که می‌ بینم رسیدن به وضعیت نشر در آن زمان بسیار زمانبر است چه بسا بعید باشد به این زودی این مشکلات از بین برود. هزینه اصلی در این زمینه به فرهنگ، علم و کسانی وارد می‌ شود که به کتاب علاقه دارند؛ البته مسئولان مربوطه در این زمینه هیچگونه‌ دغدغه‌ای ندارند برای همین کماکان شاهد این مشکلات خواهیم بود.

header footer bg1
مطلب قبلیصنایع چوب و کاغذ در انتظار ورشکستگی، تعطیلی و تعدیل

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب