وبلاگ

مهار آتش در 2 کارخانه کارتن سازی و بازیافت کاغذ

فهرست مطالب

[ad_1]

کارخانه کارتن سازی و بازیافت کاغذ
hodis

آتش‌ سوزی در 2 کارخانه کارتن سازی و بازیافت کاغذ

آتش‌ سوزی هم زمان در دو کارخانه کارتن سازی و بازیافت کاغذ ساقه سلولز در شهرک صنعتی حیدریه تاکستان بدون تلفات مهار شد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ منابع کارگری در استان قزوین به ایلنا گفتند: حوالی ساعت ۱۹شب ۲۶ مرداد ماه دو مورد آتش ‌سوزی هم زمان در دو کارخانه کارتن سازی و بازیافت کاغذ ساقه سلولز در شهرک صنعتی حیدریه در محور جاده تاکستان رخ داد که این آتش ‌سوزی ‌ها پس از چندین ساعت حوالی ساعت دو بامداد ۲۷ مرداد ماه با تلاش گروه‌ های آتش‌ نشانی مهار شدند.

به گفته این فعال کارگری؛ خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از کارگران این دو کارخانه که در جوار هم قرار دارند، آسیبی نرسید و کارشناسان علت‌ یابی حوادث سازمان آتش ‌نشانی پس از خاموش شدن آتش ‌سوزی، علت بروز این حادثه و نیز میزان خسارات وارده را بررسی می‌ کنند.

بیشتر بخوانید: آتش سوزی کارخانه کارتن سازی

وی گفت: با حضور به موقع آتش‌ نشانان شهرک ‌های صنعتی حیدریه، ضیاء آباد و خرمدشت، آتش‌ کارخانه مهار و از سرایت آتش به واحدهای دیگر همجوار با این دو واحد جلوگیری شد.

قدرت‌الله مهدیخانی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: حوالی ساعت 19 شرکت خمیر کاغذ اطلس واقع در شهرک صنعتی حیدریه در شهرستان تاکستان دچار حریق شد، در اثر بی‌ احتیاطی حریق این شرکت به شرکت هم‌جوار آن یعنی شرکت ساقه سلولز نیز سرایت کرد و بخشی از کاغذ دپوی شرکت ساقه سلولز نیز دچار حریق شد.

مهدیخانی درباره حریق کارخانه کارتن سازی و بازیافت کاغذ اظهار کرد: شدت این حادثه بسیار زیاد بوده است و ما ناچار شدیم حتی از آتش‌ نشانی ابهر نیز درخواست کمک کنیم. در این‌گونه واحدها معمولاً عدم رعایت مسائل ایمنی است که منجر به بروز حادثه می‌شود، برای مثال جوشکاری در محل این شرکت‌ها یا آتش زدن ضایعات شرکت در همان محل باعث می‌شود نتوانند کنترل کنند و حادثه رخ دهد.

این مسئول عنوان کرد: خوشبختانه این حادثه خسارت جانی و مصدوم نداشت، اما خسارت مالی فراوانی به هر 2 واحد وارد شد.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب