وبلاگ

مقایسه روش های چاپ جعبه و بسته بندی – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

روش های چاپ جعبه و بسته بندی
hodis

آشنایی با انواع روش های چاپ جعبه و بسته بندی مطلبی است که در اینجا به آن پرداخته می شود. طراحی و چاپ جعبه بسته بندی یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید در تجارت خود انجام دهید. این موضوع باعث ایجاد شناخت برند و وفاداری مشتری می شود و واقعاً بسیار عالی است. اما بسیاری از کارهای آماده سازی و برنامه ریزی برای ایجاد آن وجود دارد و عدم دانستن اینکه چه کاری انجام می دهید می تواند به یک پروژه نهایی بی تاثیر منجر شود.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تابناک، اینجا اصول اولیه لازم برای چاپ روی جعبه های سفارشی را به شما ارائه می دهیم و در نهایت انواعروش های چاپ جعبه و بسته بندی و مقایسه قیمت ها از لحاظ بازار ایران را به شما آموزش میدهیم ، بیایید در ابتدا انواع روش های چاپ جعبه و بسته بندی را بررسی کنیم.

روش های چاپ جعبه و بسته بندیانواع روش های چاپ جعبه و بسته بندی

چاپ فلکسوگرافی

تبلیغات

یکی از روش های چاپ جعبه و بسته بندی فلکسوگرافی  است که به عنوان چاپ برجسته نیز شناخته می شود ، متداول ترین انواع روش های چاپ جعبه و بسته بندی برای چاپ روی جعبه های 3 لایه و 5 لایه است. یک صفحه چاپ انعطاف پذیر به یک سیلندر بزرگ چرخان نصب می شود و همانطور که تخته موجدار برش خورده از طریق آن تغذیه می شود ، طرح روی صفحه مستقیماً روی جعبه چاپ می شود. برای طرح هایی که مبتنی بر متن هستند یا شامل 1 یا 2 رنگ هستند ، ایده آل است. همچنین این یک روش چاپ مقرون به صرفه است ، به ویژه برای پروژه هایی با تیراژ بالا مناسب است. به دلیل نیاز به صفحات چاپ اضافی ، برای طرح هایی که شامل گرافیک دقیق یا چند رنگ هستند ، توصیه نمی شود – که این باعث افزایش قیمت برای هر رنگ اضافی می شود.

مقرون به صرفه برای تیراژهای بالا ، از لحاظ کیفی این روش از کیفیتی بالایی برخوردار است به همین دلیل در بین روش ها اکثرا این روش مد نظر اکثر افراد است برای مشاهده نمونه های حرفه ای بر روی چاپ جعبه و بسته بندی کلیک کنید.

در این روش انتقال تصویر به کاغذ از طریق تضاد آب و چربی انجام میشود به این طریق که از پلیت یا زینک چاپ استفاده میشود ، پلیت از جنس آلومینیوم ساخته شده است که یک سمت آن به نور حساس است و تصاویر و متن ابتدا به وسیله دستگاه پلیت ستر به زینک منتقل میشود ، در نهایت مناطقی  که تصویر و حروف است چربی دوست و قسمت های غیر تصویر آب دوست میشوند ، وقتی که زینک به سیلندر دستگاه چاپ بسته میشود ، ابتدا توسط یک نور که به نورو آب معروف است ، محلولی از آب و الکل را به سطح زینک منتقل میکند و بعد یک لایه نازک از این محلول روی سطح زینک می نشیند ، این روش چاپ بر روی سطوح صاف استفاده میشود.

 

بیشتر بخوانید:

تکنولوژی بسته‌بندی گوشت بدون نیاز به یخچال

ساخت کارخانه تولید مقوای پشت طوسی و ایندربرد

چاپ دیجیتال

یکی دیگر از روش های چاپ جعبه و بسته بندی بدون نیاز به پلیت یا لمینیت ، گزینه دیجیتال است که  شامل چاپ یک طرح به طور مستقیم بر روی کاغذ است. همچنین بدون نیاز به مخلوط کردن رنگ های جداگانه ، از طیف کامل CMYK برای چاپ محصول نهایی استفاده می شود.  استفاده از چاپ دیجیتال میتواند برای تیراژهای بالا مشکلات زیادی به وجود آورد ، رنگ ها ممکن است کمی تاریک باشند  یا ممکن است خطوط سفید روی محصول نهایی ظاهر شود و بسته به رنگ و روکشی که استفاده می کنید مقداری از جوهر می تواند در آن جذب شده و طراحی را خراب کند. به همین دلیل چاپ دیجیتال برای نمونه سازی با تیراژ پایین ، بهترین است.

چاپ سیلک

یکی دیگر از روش های چاپ جعبه و بسته بندی چاپ سیلک  است ، شامل استفاده از رنگ از طریق یک صفحه مش است که یک شابلون طراحی را نگه می دارد. این روشی است که منجر به چاپ با کیفیت بالا می شود و برای استفاده در جعبه و کارتن  در سطوحی مانند قوطی ها ، بطری ها و کالاهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد ، تقریبا جنسی وجود ندارد که نشود از چاپ سیلک بر روی آن استفاده کرد ، در نظر داشته باشید روند تولید این چاپ نسبت به روش های دیگر کمی کند تر است و بنابراین برای تیراژهای بالا اگر زمان برای شما خیلی مهم است این روش برای شما توصیه نمیشود .

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب