وبلاگ

معماری بافت های بدن با جوهر نانویی زیستی – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

جوهر نانویی زیستی
hodis

 محققان شرکت آمریگو ساینتفیک موفق به تولید و عرضه جوهر نانویی زیستی از جنس گرافین شدند که برای چاپ سه بعدی برخی اندام‌ ها نظیر عضلات بسیار مناسب است.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری دانشجو، شرکت آمریگو ساینتفیک (Amerigo Scientific) به تازگی از گرافین سه‌ بعدی برای چاپ بافت‌ های تحریک شونده الکتریکی استفاده کرده است. آمریگو ساینتفیک، یک شرکت توزیع کننده متمرکز بر ارائه محصولات و خدمات حیاتی به انجمن‌ های علوم پزشکی و علوم زیستی است. این شرکت جوهر نانویی زیستی از جنس گرافین را برای چاپ بافت‌ هایی مانند قلب، عضلات اسکلتی و عصب و همچنین مدار‌های زیست سازگار ارائه کرده است.

 

ویژگی های جوهر نانویی زیستی ایده‌آل

این جوهر نانویی زیستی، از یک ماده زیستی یا مخلوطی از چندین ماده زیستی به شکل هیدروژل تشکیل شده است که معمولاً سلول‌های زنده یا مولکول‌ های زیست فعال را کپسوله می‌ کند. برای چاپ زیستی، جوهر‌های زیستی از اجزای اساسی هستند و در طول یا بلافاصله پس از چاپ زیستی بهم پیوسته یا تثبیت می‌شوند تا اشکال نهایی سازه‌های بافتی مورد نظر ایجاد شود.

انتخاب زیست‌ جوهر مناسب به کاربرد خاص و نوع سلول‌ ها و همچنین زیست‌ چاپگر مورد استفاده بستگی دارد. یک جوهر نانویی زیستی ایده‌آل باید دارای ویژگی‌ های فیزیکی و شیمیایی مطلوبی مانند قابلیت پیوند عرضی، ویژگی‌ های مکانیکی، رئولوژیکی، شیمیایی و زیستی ویژه‌ ای باشد.

tehran exhibitio 2021

آمریگو ساینتفیک چاپگر‌های زیستی سه‌ بعدی و مواد زیستی ارائه می‌ دهد تا محققان را قادر به بازسازی معماری پیچیده بافت‌ ها با دقت بالا به روشی سریع و مستمر کند. در این محصول جدید، گرافین سه‌بعدی، که ماده‌ای رسانا از نوع زیست سازگار است، می‌تواند در دمای اتاق چاپ شود و می‌توان آن را با سلول در حین فرآیند چاپ روی سطح مورد نظر قرار داد.

جوهر نانویی زیستیدر کنار این جوهر زیستی، آمریگو ساینتفیک چاپگر‌های زیستی سه‌بعدی را نیز ارائه می‌دهد، که نه تنها می‌تواند یک پلتفرم چاپ زیستی برای محققان در مراحل اولیه ایجاد کند، بلکه نیاز‌های بیشتر محققان در زمینه ترمیم مجدد، غربالگری دارو، مدل‌سازی تومور را برآورده می‌کند.

نینا کوپرر از محققان آمریگو ساینتفیک می‌گوید: «ما همچنین طیف گسترده‌ای از محصولات سلولی را ارائه می‌دهیم تا نیاز‌های چاپ زیستی سه‌بعدی مشتریان خود از جمله معرف‌ها، مدیاها، آنتی‌بیوتیک‌ها و سویه‌های سلولی را برآورده سازیم.

این محصول جدید همراه با سایر مواد زیستی، مشتریان ما را قادر می‌سازد تا آنچه را که نیاز دارند بهتر به‌ دست آورند. ما از ابزار‌های جدید خود و فرصت ارائه چنین محصولاتی که کاربرد‌های پزشکی را پیش می‌برد بسیار هیجان زده‌ایم و برای کمک به مشتریان در انتخاب موثرترین مواد و تجهیزات برای انجام پروژه‌ها تلاش می‌کنیم.»

گفتنی است؛ آمریگو ساینتفیک یک شرکت توزیع کننده مواد زیستی بوده که بیش از ۲۰ سال تجربه غنی در زمینه‌های زیست پزشکی و بیوشیمیایی دارد.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب