وبلاگ

معرفی انواع سلفون بسته بندی و کاربردهای آنها

فهرست مطالب

[ad_1]

سلفون بسته بندی
hodis

سلفون یکی از افزونه هایی است که در بسته بندی مواد غذایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و پر کاربرد است این محصول از زمان های قدیم وجود داشته و همه ما از سلفون بسته بندی برای اینکه آلودگی به مواد غذایی نرسد و بتواند مدت بیشتری دوام بیاورد استفاده می کنیم.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا، سلفون دارای معنی کاملا متفاوتی در بین عموم و آنچه که در صنعت بین تولید کنندگان وجود دارد است، از همین رو ما در این مطلب به آنچه که در بین عموم در ارتباط با سلفون باب شده توضیحات تکمیلی را ارائه خواهیم داد.

در این مقاله می خوانید

سلفون بسته بندی مواد غذایی

به کلیه سلفون های OPP ، CPP ، متالایز ( BOPP )، صدفی و … که با لمینیت روی یکدیگر مقاوم تر می شوند سلفون بسته بندی مواد غذایی می گویند. برای مثال سلفون متالایز می توان به بسته بندی های چیپس اشاره کرد.

tehran exhibitio 2021

سلفون بسته بندیسلفون حرارتی (سلفون شیرینگ)

نایلون شیرینگ

برای پلاستیک حرارتی جمع شونده یا همان نایلون شیرینگ می توان به پک های ضخیم ۶ تایی آب معدنی اشاره کرد

شیرینگ pvc

برای شیرینگ PVC می توان به پلاستیک های حرارتی کنترل اشاره کرد

سلفون استرچ

این نوع برای بسته بندی آخر پالت ها و تولیدات استفاده می شود که دارای خاصیت کش سانی و چسبندگی است و باعث حفظ ماندن محصول از گرد و غبار و دیگر عوامل خارجی می شد.

دیگر کاربردهای سلفون

کاربرد های پلاستیک سلفون چیست؟ از دیگر کاربردهای سلفون به صورت ابتدایی‌تر می‌توان به کاورهای cd، پلاستیک‌های لب چسبدار، سلفون‌های پاکتی که برای بسته‌بندی‌های شخصی فروشگاهی استفاده می‌شود نام برد، اگر بخواهیم یک مثال دقیق از خود سلفون بزنیم می‌توان به بسته بندی‌های نان‌های فانتزی در فروشگاه‌ها اشاره کرد .

سلفون opp

یکی از مهم‌ترین موارد در بسته بندی صنعتی خصوصا برای مواد غذایی است، در فروشگاه های مواد غذایی در بیش از ۷۰ درصد از بسته بندی ها از این ماده به صورت تنها یا لمینت شده استفاده می شود .

سلفون بسته بندیسلفون متالایز

سلفون متالایز یا همان پشت نقره ای که به BOPP معروف است نیز در صنعت بسته بندی کاربرد بسیار اساسی دارد، یکی بهترین مثال‌ها برای این نوع بسته بندی می‌توان به پاکت‌های بسته بندی چیپس اشاره کرد که از داخل نقره ای و از بیرون دارای چاپ است.

سلفون دارای بی نهایت نوع و کاربرد

همانطور که پیشتر نیز قید کردیم سلفون بسته بندی یک محصول واحد نیست بلکه دارای مشتقات زیادی است از همین رو نمی توان کاربرد سلفون را به یک شغل یا صنعت محدود کرد زیرا وسعت کاربرد این محصول آنقدر بالا است که هر روز به نحوه های مختلف ما در بسته بندی های گوناگون با این محصول در ارتباط هستیم .

سلفون بسته بندی در انواع مختلفی با روش های تولید گوناگون برای کاربرد های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد از همین رو برای درک سلفون و انتخاب بهترین مورد باید اول به نیاز خود و خواص انواع پلاستیک دقت کنید.

انواع روش های چاپ روی سلفون

چاپ روی سلفون با توجه به نوع نیاز شما و کیفیت کاری که می خواهید قیمت گذاری می شود که تعداد رنگ های موجود در تصویر شما تاثیر مستقیمی در قیمت گذاری نهایی خواهد داشت، منظور ما از کیفیت کاری نوع متد و دستگاه چاپی استفاده شده است که به چاپ هلیو، فلکسو و سیلک تقسیم بندی می شود از همین رو با توجه به میزان هزینه ای که می خواهید صرف کنید  یک از روش های چاپی را انتخاب کنید.

 قیمت چاپ بر اساس تعداد رنگ های موجود در تصویر شما و قیمت ساخت کلیشه محاسبه می شود.

چاپ هلیو ۱ تا ۸ رنگ FULL HD

چاپ فلکسو ۱ تا ۶ رنگ FULL HD

چاپ سیلک 

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب