وبلاگ

مصرف برق و خطر خاموشی سرتاسری

فهرست مطالب

[ad_1]

مصرف برق
hodis

مصرف برق کشور همزمان با افزایش دمای هوا از مرز هشدار عبور کرده و به محدوده خطر وارد شده است که تداوم آن احتمال افزایش خاموشی‌ها را دوچندان می‌سازد، اما راهکار برون رفت از این مرحله خیلی ساده و آسان است خاموش کردن حتی یک لامپ اضافه کارساز است.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، امسال که یکی از خشک‌ترین سال‌های ۵۰ سال اخیر است با گرمای شدید هوا ناشی از تغییرات اقلیمی نیز همراه شده به طوری که از همان فروردین ماه گرمای زودرس خود را به کشورمان تحمیل کرد.

افزایش دمای هوا منجر به بالاتر رفتن مصرف برق در کشور شده است به گونه‌ای که براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران روز گذشته در ساعت ۱۲ و ۴۶ دقیقه مصرف برق به رقم ۶۰ هزار و ۶۰۱ مگاوات رسید.

 

مصرف برق و ناترازی بین عرضه و تقاضا

این میزان مصرف برق درحالی اتفاق افتاد که میزان ذخیره نیروگاه‌های کشور ۴۳۷ مگاوات بودو میزان تولیدکلی برق  ۵۴ هزارمگاوات است که نشان از ناترازی عرضه و تقاضای برق است.

tehran exhibitio 2021

تداوم ناترازی عرضه و تقاضای برق می‌تواند خاموشی‌های گسترده را به همراه داشته باشد.

روند مصرف برق در بازه زمانی عصرگاهی روزگذشته نیز به رقم کم سابقه ۵۷ هزار و ۳۳۹ مگاوات رسید و این درحالی است که پارسال و در زمان مشابه رقم مصرف ۵۲ هزار و ۴۰۳ مگاوات بوده است.

بررسی روند مصرف برق در ساعت ۱۲ و ۴۶ دقیقه با زمان مشابه آن در سال گذشته که ۵۱ هزار و ۱۸۱ مگاوات بوده نشان از افزایش مصرف بیش از ۹ هزار مگاواتی دارد.

 

بیشتر بخوانید:

شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد

تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل

لغو محدودیت های تردد شبانه در شب انتخابات

 

روز گذشته پایگاه اطلاع رسانی شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، این شرکت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به پیش بینی افزایش دما در اغلب نقاط کشور و تداوم آن تا پایان هفته جاری، همچنین محدودیت‌های ایجاد شده در بخش تولید به دلیل تعمیرات واحد نیروگاه بوشهر که تا آخر هفته به طول می انجامد، از هموطنان درخواست می‌کنیم برای کمک به تامین برق و جلوگیری از بروز خاموشی به ویژه در این شرایط،  نسبت به کاهش مصرف برق خود در فاصله ساعت های ۱۲ تا ۱۸ اقدام کنند.

توانیر در اطلاعیه خود از مردم برای رعایت تنظیم کولرهای گازی روی ۲۵ درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی، استفاده از نور طبیعی روز و خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده نکردن از وسایل پرمصرف برق مانند اتو، بخارشور، لباسشویی، ظرفشویی و… در ساعت گرم روز (۱۲ تا ۱۸)  تقاضای همکاری کرده است.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب