وبلاگ

قیمت گذاری در صنعت چاپ استان گیلان ضروری است – چاپ و نشر…

فهرست مطالب

[ad_1]

صنعت چاپ استان گیلان
hodis

یکسری از مشکلات صنعت چاپ استان گیلان نیز مربوط به لابی‌هایی می‌شود که برای دادن کارهای چاپی در ادارات دولتی وجود دارد، جا دارد تا مسئولان به این امر رسیدگی کنند. از سویی باید  قیمت‌گذاری برای انجام هر کار چاپی وجود داشته باشد؛ به این معنا که کسی نتواند پایین‌تر از یک قیمت مصوب کار انجام دهد.

علی نخعی مدیر چاپ نخعی لاهیجان است؛ وی درباره وضعیت چاپ استان گیلان به چاپ و نشر آنلاین گفت: این روزها کار در زمینه‌یصنعت چاپ استان گیلان سخت شده است. کارهای چاپی بیشتر در رشت انجام می‌شود. قدرت و کیفیت کارهای رشت نیز نسبت به سایر شهرستان‌های استان گیلان در درجه‌ی بالاتری قرار دارد و علت آن نیز کمبود دستگاه‌های به‌روز و تجهیزات لازم در دیگر شهرهای استان گیلان است.

وی در ادامه یکی از مشکلات بزرگ صنعت چاپ استان گیلان را وجود مراکز تبلیغاتی و کامپیوتری دانست و افزود: این مراکز کارهای مربوط به چاپخانه‌ها را با قیمت‌های پایین‌تر از حد معمول انجام می‌دهند و بازار را دچار آشفتگی می‌کنند. از سوی دیگر بسیاری از ادارات و نهادهایی که با چاپخانه‌ها کار می‌کنند مطالبات چاپخانه‌داران را به‌موقع پرداخت نمی‌کنند؛ برای مثال بنده سال 96 کارهای چاپی یک بیمارستان را انجام دادم اما پرداخت دستمزد کار تا سال 99 طول کشید، شما اگر بخواهید میزان تورم را هم در نظر بگیرد متوجه می‌شوید که این میزان تأخیر در پرداخت اجرت یک کار چقدر می‌تواند به یک چاپخانه ضرر وارد کند.

نخعی همچنین اظهار داشت: یکسری از مشکلات صنعت چاپ استان گیلان نیز مربوط به لابی‌هایی می‌شود که برای دادن کارهای چاپی در ادارات دولتی وجود دارد، جا دارد تا مسئولان به این امر رسیدگی کنند. از سویی باید  قیمت‌گذاری برای انجام هر کار چاپی وجود داشته باشد؛ به این معنا که کسی نتواند پایین‌تر از یک قیمت مصوب کار انجام دهد.

 

tehran exhibitio 2021

بیشتر بخوانید:

چاپ استان گیلان نیازمند تغییر

سیاست‌ گذاری صحیح راه نجات چاپ گیلان

تجلیل از فعالان ستاد تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری اصناف تهران

 

تشکیل انجمن صنفی چاپخانه‌داران برای صنعت چاپ استان گیلان

وی در ادامه  افزود: ما در سال‌های گذشته تعاونی برای چاپخانه‌داران استان گیلان داشتیم که پدر بنده نیز ریاست آن را به عهده داشت؛ اما به دلایلی منحل شد. در حال حاضر انجمن صنفی چاپخانه‌داران در استان گیلان تشکیل‌ شده و سعی در بیان و رفع مشکلات و معضلات صنعت چاپ استان گیلان دارد. هیئت‌مدیره این انجمن که بنده هم افتخار حضور در آن را دارم، از پنج عضو تشکیل‌ شده و هر دو هفته یک‌بار نیز برای رسیدگی به کارها و مشکلات چاپخانه‌داران جلسه‌ای تشکیل می‌دهد.

نخعی بیان داشت: در آخرین جلسه‌ای که با حضور رئیس محترم ارشاد اسلامی استان، جناب دکتر فاضلی انجام شد به بیان پاره‌ای از مشکلات صنف پرداختیم. مسائل مربوط به اداره مالیات، مشخص کردن حدود کارهای مراکز تبلیغاتی و کامپیوتری و در نظر گرفتن وام‌های کم‌بهره برای به‌روز کردن ناوگان چاپی استان گیلان، ازجمله مواردی بود که درباره‌ آن‌ها صحبت و پیگیری‌هایی انجام شد.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب