وبلاگ

فرار از شکست با حل معمای تولید صنعت کاغذ وکارتن کشور -…

فهرست مطالب

[ad_1]

صنعت کاغذ وکارتن کشور
hodis

کوتاه کردن دست دلالان ، تزریق سرمایه و نوسازی ماشین الات ساخت معمای پیچیده تولید را برای قدیمی ترین واحد تولید صنعت کاغذ وکارتن کشور آسان کرده است.

 به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیر عامل این واحد تولیدی گفت : سلاطین کاغذ و کارتن کشور که تعداد آنها انگشت شمار است با جمع آوری نخاله که همان ضایعات بازیافتی کارتن و کاغذ است مجال تولید را به 200 واحد تولیدی این محصول در کشور نمی دهند. صنعت کاغذ وکارتن کشور نیاز به چرخش خط تولیدی کشور دارد.

فراهانی افزود: این کارخانه هم به مانند سایر واحدهای تولید این محصولات از مشکل به دور نبود و افزایش ده برابری قیمت مواد اولیه و نبود آن در بازار سبب شد تا چرخ آن لنگ بزند .

صنعت کاغذ وکارتن کشوروی اضافه کرد : این پایان راه برای ما نبود و تصمیم گرفتیم با کوتاه کردن دست واسطه ها و تامین مستقیم مواد اولیه و جمع آوری آن از سطح شهرها و تزریق 15 میلیارد تومان سرمایه به خطوط تولید وساخت خط کاغذ سازی مسیر تولید را هموار سازیم.

بیشتر بخوانید:

بزرگترین کارخانه تولید کاغذ ایران و مشکل مواد اولیه

کمبود کاغذ در کشور به دلیل عدم حمایت دولت

 

تامین سرمایه برای صنعت کاغذ وکارتن کشور

مدیر این کارخانه هم گفت : با راه اندازی خط تولید کاغذ علاوه بر تولید سالانه 25 هزار تن از این محصول در سال توانستیم 70درصد نیاز خط کارتن سازی را هم تامین کنیم .

کیانی افزود : با اجرای طرح توسعه این کارخانه امید است بتوانیم علاوه بر سه نوع کاغذ لاینر ، تست لاینر ، فلوتین ، کاغذ سفید وکرافت را نیز تولید نماییم .

او از ظرفیت تولید 23 هزارتنی خط کارتن این کارخانه هم گفت و ادامه داد : کارتن های 3 لایه و 5 لایه این واحد تولیدی درصنایع غذایی ، دارویی ، بسته بندی خرد وکلان استفاده می شود .

صنعت کاغذ وکارتن کشور3 میلیون تن ظرفیت سالانه تولید کاغذ و کارتن کشورمان است و کمبود مواد اولیه سبب شده تا تنها سالانه یک میلیون تن از این محصولات تولید داشته باشیم .

50 هزار نیروی کار در صنعت کاغذ وکارتن کشور قدیمی سبز کشورمان فعالیت می کنند که اگر مواد اولیه آنها تامین نشود و مسیرصادراتی آنها هموار نگردد بیم بیکاری آنها وجودخواهد داشت .

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب