وبلاگ

صنعت چاپ شهرستان تبریز و مشکلات مواد اولیه – چاپ و نشر…

فهرست مطالب

[ad_1]

صنعت چاپ شهرستان تبریز
hodis

صنعت چاپ شهرستان تبریز نیاز به حمایت دارد. قیمت مواد اولیه به‌شدت افزایش پیداکرده؛ حداقل کاری که مسئولان می‌توانند انجام دهند این است که مواد اولیه را با قیمت مناسب در اختیار چاپچیان قرار دهند؛ تنها در این صورت است که می‌توان از ورشکستگی این صنعت تولیدی اشتغال‌زا جلوگیری کرد، در غیر این صورت آینده برای این حوزه تیره و تار خواهد بود.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین، چاپخانه یگانه فعالیت خود را از سال 1380 آغاز کرد و در طی این مدت نیز در بخش بسته‌بندی و لمنیت به کار اشتغال داشت. علی‌رضا عبدی مدیر چاپ یگانه وضعیت صنعت چاپ شهرستان تبریز را نامناسب توصیف کرد و اظهار داشت: چاپخانه‌هایی که در رسته‌ی چاپ کتاب و تبلیغات فعالیت می‌کنند در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند؛ حتی بسته‌بندی نیز از رونق افتاده؛ تنها چاپخانه‌هایی که کاغذ شکلات تولید می‌کنند در حال حاضر فعال‌اند و توانسته‌اند روی پای خود بایستند. بعضی از چاپخانه‌ها نیز در شهر ما با بانک‌ها قرار دارند و کارهای چاپشان را انجام می‌دهند، آن‌ها نیز نسبتاً وضعیت مطلوبی دارند.

صنعت چاپ شهرستان تبریز

صنعت چاپ شهرستان تبریز و مسئله صادرات

مدیر چاپ یگانه در ادامه بیان داشت: صنعت چاپ شهرستان تبریز یک شهر صنعتی است و در انواع کارهای تولیدی دستی دارد. ما حتی به شهرها و کشورهای مجاور نیز صادرات داشتیم و محصولات چاپی خود را صادر می‌کردیم. برای مثال شهر مراغه صادرات پسته و کشمش به خارج از ایران داشت و در همین رابطه نیازمند بسته‌بندی مناسب برای کالاهای صادراتی خود بود؛ اما این صادرات قطع‌شده و از سوی دیگر یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که ما با آن درگیر هستیم کمبود مواد اولیه این صنعت است؛ همان‌طور که می‌دانید تمامی ملزومات این کار از خارج وارد می‌شود و افزایش قیمت ارز باعث گرانی و کمبود مواد لازم برای انجام کارهای چاپی شده است؛ از همین رو حاشیه سود کار ما به‌شدت پایین آمده؛ کم شدن سود به دلیل گرانی ارز و نبود روابط حسنه برای صادرات باعث شده تا صنعت چاپ روز به روز نحیف‌تر شود.

بیشتر بخوانید:

تحریم‌های همه‌جانبه و زمین‌گیر شدن چاپ شهرستان تبریز

صنعت چاپ شهرستان تبریزوی در پایان افزود: صنعت چاپ شهرستان تبریز نیاز به حمایت دارد؛ همان‌طور که عرض کردم قیمت مواد اولیه به‌شدت افزایش پیداکرده؛ حداقل کاری که مسئولان می‌توانند انجام دهند این است که مواد اولیه را با قیمت مناسب در اختیار چاپچیان قرار دهند؛ تنها در این صورت است که می‌توان از ورشکستگی این صنعت تولیدی اشتغال‌زا جلوگیری کرد، در غیر این صورت آینده برای این حوزه تیره و تار خواهد بود.

header footer bg1
مطلب قبلیشرکت نورتک با تیم ایرانی و فعالیت جهانی
مطلب بعدیصعود قیمت جهانی زینک و افزایش تعرفه های چاپی

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب