وبلاگ

صنعت چاپ در استان سمنان تعطیل نخواهد شد – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

صنعت چاپ در استان سمنان
hodis

صنعت چاپ در استان سمنان هیچ‌گاه تعطیل نخواهد شد. جامعه در هر زمینه که بخواهید در موردش صحبت کنید به این حوزه نیازمند است؛ هر چیزی که با تولید سروکار داشته باشد از مواد غذایی تا پوشاک و دارو و مواد بهداشتی به‌نوعی با این حوزه پیوند خورده‌اند. برای بازسازی این بخش ما نیاز به پول، سرمایه‌گذاری و تسهیلات دولتی داریم.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین، ناصر معصومی مدیر مجموعه جهان‌گستر است. این مجموعه در زمینه‌ی صنایع بسته‌بندی و کارتن‌سازی در استان سمنان فعالیت می‌کند. این فعال حوزه چاپ وضعیت این صنعت را در استان سمنان رو به افول دانست و بیان داشت: صنعت چاپ در استان سمنان به لحاظ کیفت در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند. یکی از مهم‌ترین دلایل این موضوع نیز نداشتن تجهیزات لازم برای انجام کار است. صنعت چاپ ایران به‌شدت به خارج از کشور وابسته است. این وابستگی هم به لحاظ تهیه مواد اولیه و هم تهیه ماشین‌آلات به‌روز به‌شدت وجود دارد؛ به همین دلیل اگر واردات با مشکل مواجه شود بازار این صنعت دگرگون می‌شود. همان‌طور که می دانید در سال‌های اخیر قیمت مواد اولیه به‌شدت گران شده و هزینه‌های تولیدات چاپی را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

صنعت چاپ در استان سمنان

وی همچنین اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت چاپ در استان سمنان خارج شدن 98 درصد از کارهای چاپ این استان است. ما برای آن‌که بتوانیم این حوزه را تقویت کنیم نیاز به سرمایه‌گذاری قوی داریم. یک تولیدکننده‌ای که می‌خواهد در این حوزه کار انجام دهد؛ به طور تقریبی نیاز به 10 میلیارد سرمایه دارد؛ از این مقدار اگر خودش پنج میلیارد هزینه کند، انتظار دارد دولت هم پنج میلیارد به او کمک کند و تسهیلات اصولی و کم بهره در اختیارش قرار دهد. زمانی که حمایت‌ها از تولیدکنندگان دریغ شود آن‌ها نیز رغبتی برای ادامه کار در خود احساس نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند تا پول خود را یا در بانک بگذارند و از سودش استفاده کنند و یا در فعالیت‌هایی مانند خرید ماشین، زمین و مسکن هزینه کنند تا در کارهای تولیدی.

 

بیشتر بخوانید:

چاپخانه‌ داران استان سمنان همگام با تغییرات

نبود اتحادیه ضعف بزرگ صنف چاپ سمنان

صنعت چاپ در استان سمنان

رونق صنعت چاپ در استان سمنان

معصومی در پایان درباره آینده صنعت چاپ استان در سمنان افزود: صنعت چاپ در استان سمنان هیچ‌گاه تعطیل نخواهد شد. جامعه در هر زمینه که بخواهید در موردش صحبت کنید به این حوزه نیازمند است؛ هر چیزی که با تولید سروکار داشته باشد از مواد غذایی تا پوشاک و دارو و مواد بهداشتی به‌نوعی با این حوزه پیوند خورده‌اند. برای بازسازی این بخش ما نیاز به پول، سرمایه‌گذاری و تسهیلات دولتی داریم. زمانی که بتوانیم تجهیزات خود را به‌روز و کامل کنیم می‌توانیم سفارش کار نیز دریافت کنیم؛ حتی اگر در خود استان هم کار وجود نداشته باشد اگر دستگاه‌ها و ماشین‌آلات روز داشته باشیم می‌توانیم از خارج استان سفارش بگیریم و به این ترتیب رونق به صنعت چاپ استان باز خواهد گشت.

header footer bg1
مطلب قبلیموانع پیش روی ناشران برای انتشار کتاب

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب