وبلاگ

ساخت لیبل پشت چسبدار از گیاهان گلدار – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

لیبل پشت چسبدار
hodis

شرکت (Herma) یک لیبل پشت چسبدار جدید به نام HERMAsilphie وارد بازار کرده است که در ساخت آن از یک نوع گیاه گلدار (گیاه علفی پایا) به نام Silphium Perfoliatum که به آن Cup Plant نیز می گویند استفاده شده است.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از گروه همتا؛ شرکت (Herma) یک لیبل پشت چسبدار جدید به نام HERMAsilphie وارد بازار کرده است که در ساخت آن از یک نوع گیاه گلدار (گیاه علفی پایا) به نام Silphium Perfoliatum که به آن Cup Plant نیز می گویند استفاده شده است.از این گیاه در آلمان به عنوان سوخت برای تولید زیست گاز (biogas) استفاده می شود.

گفتنی است؛ الیاف این گیاه طی یک فرآیند زیست حرارتی قبل از فاز تولید انرژی جدا شده و سپس به یک ماده خام بازیافتی و محلی تبدیل می شود. لیبل هایی که از کاغذ ساخته می شوند برای چاپ بدون هیچ نوع عملیات اضافی مناسب هستد. برجسته سازی و دیگر جلوه های چاپی می توانند به لیبل زیبایی و شکوه بخشیده و در عین حال شکل طبیعی آن را حفظ کنند زیرا الیاف گیاه گلدار روی لیبل قابل مشاهده است. از سوی دیگر این نوع بافت لیبل گواهی است بر اینکه لیبل جدید شرکت هرما دوستدار محیط زیست است.

کیفیت لیبل پشت چسبدار

برای ساخت این لیبل پشت چسبدار شرکت سازنده از چسب Herma UV 63B استفاده کرده است که چسبندگی آن بسیار عالی است و در عین حال انعطاف پذیر است. سوزان دایبر مدیرعامل شرکت Ettiket Schiller در آلمان به عنوان اولین چاپخانه و تبدیل کاری که از این لیبل جدید استفاده کرده است می گوید: «این متریال جدید که تماماً در آلمان ساخته شده است به ما امکان می دهد مجموعه تولیدات دوستدار محیط زیست خود را گسترش دهیم. مشتریان ما اکنون دسترسی به یک گزینه بسیار جذاب و سبز برای بسته بندی آرایشی، نوشیدنی ها و غذایی دارند.

نسبت الیاف گیاه گلدار مورد استفاده در این لیبل پشت چسبدار در حال حاضر 35 درصد است ولی می توان تا 50 درصد آن را افزایش داد. همین امر باعث کاهش چشمگیر ردپای کربن تولید لیبل از طریق کاهش واردات خمیر چوب می شود، خمیر چوبی که از کشورهای دور می آید. از سوی دیگر لیبل هایی را که از گیاهان گلدار ساخته می شود به راحتی می توان بازیافت کرد.

بیشتر بخوانید: برگزاری کنگره لیبل 2021 در شیکاگو

بوی ناگل رییس بخش توسعه مواد پشت چسبدار در شرکت هرما می گوید: «استفاده از گیاه گلدار توسط شرکت ما نشان داد که چگونه تولید لیبل می تواند از منابع طبیعی نیز حفاظت کند. ما چشمان خود را در این عرصه باز نگاه داشتیم و به دنبال راهکارهای نویدبخش دیگری نیز هستیم.»

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب