وبلاگ

رفع نیاز داخل و صادرات انواع کاغذ بسته بندی

فهرست مطالب

[ad_1]

انواع کاغذ
hodis

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از صادرات انواع کاغذ و محصولات سلولزی در سال گذشته و رشد تولید آن نسبت به سال ۹۸ خبر داد.

 

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین آلات وابسته افزود: این صنعت در مقایسه با یک دهه گذشته تغییرات قابل توجهی داشته است، به طور نمونه تا ۱۰ سال قبل واردکننده کاغذ تیشو بودیم اما امروز صادرکننده این محصول هستیم.

انواع کاغذرشد صادرات انواع کاغذ

وی ادامه داد: همچنین تا یک دهه پیش انواع تجهیزات به کشور وارد می‌شد اما امروز نه تنها نیاز داخل تامین شده، بلکه در راستای صادرات انواع کاغذ و کاغذ بسته بندی اتفاقات خوبی را شاهد هستیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص صادرات انواع کاغذ خاطرنشان کرد: امروز و با حمایت‌ های دولت و ظرفیت‌ سازی‌ های انجام شده علاوه بر تامین نیاز داخل، مازاد تولید صادر می‌ شود.

tehran exhibitio 2021

وی گفت: با این حال هنوز در برخی اقلام مانند کاغذ چاپ و تحریر واردکننده هستیم، هر چند در سال‌ های گذشته برخی سرمایه‌گذاران به دنبال تولید این محصولات بودند، اما جلوی مکانیسم تعرفه گرفته شد و موفق به انجام این کار نشدند.

انواع کاغذواردات انواع کاغذ چاپ

صادقی نیارکی بیان داشت: سالهاست که ارز کشور برای واردات کاغذ چاپ و تحریر خرج می‌ شود، اما سرمایه گذاران برای ساخت داخل آن آمادگی کامل دارند.

این مقام مسئول اظهار داشت: در زمینه کاغذ دیواری و کاغذ بسته بندی تتراپک (که فناوری خاصی نیاز دارد)، هنوز تا اندازه ای واردکننده هستیم، البته سرمایه گذاری های خوبی در راستای خودکفایی آنها انجام شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با کمک و تعامل همه دستگاه‌ ها از جمله وزارت ارشاد و حمایت رسانه‌ ها، تنها قلم وارداتی امروز که کاغذ چاپ و تحریر است داخلی سازی شود و بتوانیم کتاب‌  هایمان را خودمان تولید کنیم.

معاون وزیر صنعت یادآور شد: امروز عمده تولید کاغذ از کاغذهای باطله در کشور انجام می‌شود، به این منظور چرخه بازیافت در کشور شکل گرفته و این کاغذها با قیمت مناسب از جمع آوری کنندگان خریداری می‌شود.

وی، ظرفیت منصوبه صنعت کاغذ و مقوا را پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تن عنوان کرد که یک‌هزار و ۶۰۰ واحد در کل این زنجیره اعم از سلولزی، بهداشتی، صنایع کاغذ و مقوا شکل گرفته است.

صادقی نیارکی گفت: سال گذشته در تولید تیشو و انواع کاغذ بسته بندی رشد داشتیم و در زمینه کاغذ بسته بندی، در دو ماه امسال بیش از ۷۰۰ هزار تن تولید انجام شد.

وی بیان داشت: کاغذ کارتن و مقوا منعکس‌کننده وضعیت تولید صنعتی کشور است و هر چقدر این بخش رشد داشته باشیم و سرمایه‌گذاری و تولید انجام شود، نشان‌دهنده وضعیت مثبت سایر رشته فعالیت‌ها است.

صادقی در خصوص تامین ماده اولیه آخال خاطرنشان کرد: عمده مشکلات در این زمینه مربوط به مشکلات زیست محیطی و سختگیری در رعایت پروتکل های مربوطه است، امیدواریم سازمان حفاظت محیط زیست با تمهیداتی تامین مواد اولیه کافی در این بخش را تسهیل کند.

گفتنی است؛ چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته از ۳۱ خردادماه تا سوم تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپاست.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب