وبلاگ

راهکارهای غلبه بر استرس و کسب موفقیت در کسب و کار – چاپ و…

فهرست مطالب

[ad_1]

غلبه بر استرس
hodis

شما برای اینکه تاثیر احساسات بر روی موفقیت در عرصه های مختلف را درک کنید، نیازی به داشتن مدرک تحصیلی در حوزه روانشناسی ندارید. کارآفرینان برای اینکه در کسب و کارشان موفق باشند، باید به خوبی توانایی مدیریت احساسات و از همه مهمتر غلبه بر استرس شان را داشته باشند. انسان ها در زندگی روزمره با نگرانی ها و استرس های بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنند. درست به همین خاطر مدیریت و غلبه بر استرس امر بسیار مهمی محسوب می شود.

خبر خوش برای کارآفرینان امکان مدیریت ساده غلبه بر استرس  شان است. اغلب مردم توانایی های بسیار بیشتری برای مدیریت نگرانی های شان، در مقایسه با آنچه فکر می کنند، دارند. اگر شما هم در حوزه کسب و کار با استرس های بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنید، نکات مورد بحث در این مقاله به درد شما خواهد خورد. در ادامه برخی از راهکارهای ساده و کاربردی برای مدیریت استرس و دستیابی هرچه بهتر به موفقیت در حوزه کسب و کار را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

غلبه بر استرسبرای غلبه بر استرس به خودتان استراحت بدهید

چه چیزی شما را در طول شب بیدار نگه می دارد؟ شاید نگرانی درباره وضعیت کسب و کار، میزان پس انداز و همینطور سرمایه گذاری کوچکی که در حوزه غیرتخصصی تان انجام داده اید، موضوع اصلی نگرانی های تان باشد. این امر برای بسیاری از افراد کاملا طبیعی است. با این حال استرس بیش از اندازه دردی را از شما دوا نخواهد کرد.

اما کود، کارشناس حوزه کسب و کار، بهترین راهکار برای رهایی از دردسر استرس های مداوم را استراحت دادن به خود می داند. این امر شامل رها کردن برخی از دغدغه های روزمره که اهمیت چندانی ندارد است. اگر وضعیت استرس شما بسیار وخیم باشد، گاهی اوقات حتی خط کشیدن دور کارهای مهم و تاثیرگذار نیز ایده بدی نخواهد بود. به عنوان مثال، شما می توانید سرمایه گذاری های کوچک در حوزه های مختلف را برای مدت زمانی کوتاه متوقف کنید. این امر به شما برای غلبه بر نگرانی های تان کمک خواهد کرد.

بدون تردید هر فردی در طول زندگی اش به استراحت نیاز دارد. درست به همین خاطر شما باید گاهی اوقات از حجم کاری تان کم کرده و به فکر استراحت باشید، در غیر این صورت فشار و استرس های مداوم خیلی زود شما را با مشکلات اساسی رو به رو کرده و توانایی تان در حوزه کسب و کار را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید:

چگونه کارآفرین مستقل شوید

استراتژی پست مهمان چیست؟

 

برای غلبه بر استرس جلوتر از منبع استرس تان باشید

اگر شما در محل کارتان استرس و نگرانی زیادی نداشته باشید، انجام دادن وظایف به بهترین شکل ممکن بدل به امری ساده می شود. یکی از مشکلات همیشگی افراد در محل کارشان وجود منابع متعدد برای استرس است. توصیه ما در این بخش تلاش برای جلوتر بودن از منابع استرس است. معنای این امر تلاش برای حل و فصل مشکل موردنظر و دنبال کردن فرآیند کسب و کار بدون دغدغه های جانبی است.

امروزه بسیاری از کارمندان در محل کار با مدیران شان مشکل دارند. این امر شاید در نگاه نخست کاملا طبیعی به نظر برسد، اما روند فعالیت عالی شما را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. درست به همین خاطر هر دو طرف مسئله در چنین مشکلاتی باید به فکر تعامل با هم برای حل آن باشند. فقط در این صورت امکان ادامه فعالیت شرکت به طور مناسب وجود خواهد داشت.

اگر شما به عنوان مدیر یک شرکت فعالیت دارید، باید همیشه یک گام جلوتر از استرس های تان باشید. چنین امری به طور معمول با برنامه ریزی مناسب امکان پذیر خواهد شد

.

برای غلبه بر استرس هدف تان را بشناسید

کارآفرینانی که هدف مشخصی برای خودشان دارند، اغلب اوقات خیلی راحت تر از دیگران با استرس های شان مقابله می کنند. بنابراین اگر شما به دنبال مدیریت استرس در محل کار هستید، باید به هدف اصلی تان فکر کنید. این هدف می تواند شما را برای غلبه بر سخت‎ترین استرس ها هم کمک کند. بنابراین همیشه این تکنیک را پیش خودتان مرور کرده و هدف تان را به یاد بیاورید.

بدون تردید فعالیت کاری هرگز خالی از استرس و نگرانی نخواهد بود. با این حال شما امکان کاهش استرس ها تا حد ممکن را دارید. توصیه های مورد بحث در این مقاله به شما برای تحقق چنین هدفی کمک خواهد کرد.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب