وبلاگ

درخواست تشکیل کارگروه کاغذ و مقوا از وزارت صمت

فهرست مطالب

[ad_1]

کارگروه کاغذ و مقوا
hodis

تشکیل کارگروه کاغذ و مقوا، دفترچه مدارس و کاغذ بسته بندی

نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ از معاونت امور صنایع وزارت صمت خواستار تشکیل کارگروه کاغذ و مقوا، دفترچه مدارس و کاغذ بسته بندی و خصوصا بسته حمایتی تولید داخل شد.

غلامرضا شجاع، نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ و مقوای استان های کشور اعلام کرد: در نامه ای خطاب به مهدی صادقی نیارکی، معاونت امور صنایع وزارت صمت گزارش اجمالی از روند کارگروه تنظیم بازار کاغذ، مقوا، دفترچه مدارس و کاغذ بسته بندی و بسته حمایتی از تولید در سال 1396 تا 1398 ابتدا در معاونت بازرگانی و سپس در وزارت ارشاد در پی بحران کاغذ و مقوا تشکیل گردید، ارسال شد.

وی افزود: طبق گزارش دولت در ارتباط با واکسیناسیون معلمان و بازگشایی مدارس در اول مهرماه با عنایت به کمبود واردات شاهد بحران کاغذ و کمبود و گرانی آن خواهیم بود و متاسفانه خیلی از بازرگانان واردکننده کاغذ مدتی است به علت عدم حداقل سود در سرمایه گذاری و نظارت ها و دخالت های تعزیرات و فشار به آنان از واردات کاغذ چاپ و تحریر و روزنامه خودداری و حتی با فراخوان وزارت ارشاد جهت واردات کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه با ارز 4200 تومان استقبال واردکنندگان نسبت به سال های قبل خیلی کمتر مواجه بوده اند.

شجاع ادامه داد: مسئله مهمتر موضوع بسته حمایتی از تولید کاغذ داخلی است، خصوصا کاغذ چاپ، تحریر، روزنامه و مقوا و گلاسه هایی که در داخل کشور یا تولیذ نمی شود یا از جهت کیفیت و کمیت جوابگوی مصرف کشور نیست. برای این بسته حمایتی ده ها جلسه وقت صرف شد و با اکثریت قاطع آرا تایید شد ولی متاسفانه با جابجایی وزیر همه چیز فراموش شد.

نماینده تشکل های صنعت چاپ  و مصرف کنندگان کاغذ و مقوای استان های کشور بیان کرد: تشکیل کارگروه که به عهده وزارت محترم ارشاد گذاشته شد فقط مربوط به واردات کاغذ با ارز دولتی 4200 تومان بوده نه تنظیم بازار کاغذ که از وظایف وزارت صمت است.

شجاع در انتها از معاونت امور صنایع وزارت صمت خواستار مقابله با بحران قبل از وقوع آن شد و گفت: خواهشمندم دستور تشکیل کارگروه کاغذ و مقوا ، دفترچه مدارس و کاغذ بسته بندی و خصوصا بسته حمایتی تولید داخل را با حضور افرادی که تجربه دارند و قبلا در کارگروه کاغذ و مقوا حضور و همکاری داشته اند را صادر فرمایید.

کارگروه کاغذ و مقوا

header footer bg1
مطلب قبلیافزایش کارایی کارمندان در محل کار در 3 گام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب