وبلاگ

خبرهای خوش تامین کاغذ ناشران در روزهای آتی

فهرست مطالب

[ad_1]

تامین کاغذ ناشران
hodis

معاون فرهنگی وزارت ارشاد گفت:‌ به‌ دنیال تامین کاغذ ناشران هستیم. ظرف ۱۰ روز آینده خبرهای خوشی از کاغذ خواهد رسید که مشکلات را تاحدی برطرف می‌کند.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفت‌ وگو با تسنیم،‌ در پاسخ به این پرسش که برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب در دستور کار این معاونت قرار دارد یا خیر گفت: قبل از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب امیدواریم که ابتدا مشکل کاغذ حل شود و با امیدواری بیشتری به‌سمت برگزاری نمایشگاه مجازی حرکت کنیم.

 

تلاش هایی برای تامین کاغذ ناشران

وی در ادامه درباره تامین کاغذ ناشران توضیح داد:‌ کارهایی در شرف انجام است تا ناشران سریع‌ تر به کاغذ مورد نیاز خود با قیمت مناسب دست پیدا کنند‌، از مسیرهای مختلفی موضوع را در دست بررسی داریم که یکی از این مسیرها اختصاص ارز است.

جوادی در پاسخ به این پرسش که این مسیرهای در دست بررسی به پایان عمر دولت قد می‌ دهد یا خیر؛ ابراز امیدواری کرد که ظرف 10 روز آینده خبرهای خوشی از دسترسی ناشران به کاغذ برسد.

tehran exhibitio 2021

وی با اشاره به تولید کاغذ گفت: تولید کاغذ در کشور یک کار بلندمدت است که سرمایه‌گذاری‌ هایی نیز انجام شده است،‌ اما در کوتاه‌مدت ما به‌ جز اختصاص ارز باقی‌ مانده سال 99 مسیرهای دیگری را نیز دنبال کرده‌ ایم که تا به قطعیت نرسد نمی‌ توانیم اعلام کنیم اما به‌ زودی خبرهای خوبی خواهید شنید.

 از ابتدای سال تاکنون با اتمام سهمیه دولتی کاغذ و افزایش قیمت‌ ها در بازار آزاد،‌ ناشران بسیاری با بحران کمبود کاغذ مواجه شده‌اند،‌ تلاش‌ های معاونت فرهنگی برای اختصاص ارز از سوی دولت برای واردات کاغذ نیز راه به جایی نبرده است،‌ این کمبود کاغذ آمارهای نشر کتاب را نیز تا حدود قابل‌توجهی کاهش داده است.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب