وبلاگ

حمایت از کتابفروشی ها و نهادینه سازی فرهنگ مطالعه

فهرست مطالب

[ad_1]

حمایت از کتابفروشی ها
hodis

حمایت از کتابفروشی ها یکی از مهمترین ارکان صنعت نشر

تحفه گر معتقد است با حمایت از کتابفروشی ها به عنوان یکی از مهمترین ارکان صنعت نشر، علاوه بر تقویت جریان مهم توزیع کتاب در کشور، شاهد نهادینه سازی فرهنگ مطالعه در کشور به خصوص در خراسان رضوی می شود.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری شبستان؛ افشین تحفه گر معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با بیان اینکه طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ پس از ۷ روز به کار خود خاتمه داد و یکی از طرح های فصلی قابل توجه در هفت سال برگزاری این رویداد فرهنگی را در استان خراسان رقم زد، گفت: هجدهمین دوره از طرح های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ ها که از ۹ تا ۱۵ مرداد ماه همزمان با سراسر کشور، در استان خراسان رضوی اجرا شد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی افزود: با افزایش ۵۰ درصدی اعتبار همراه بود؛ بر همین اساس نیز سقف مجاز خرید برا ی هر خریدار که در طرح های پیشین ۲۰۰ هزار تومان بود، در «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» به مبلغ ۳۰۰ هزارتومان افزایش یافت.

حمایت از کتابفروشی هاوی ادامه داد: در این طرح ۱۲۴ کتابفروشی از سراسر استان شرکت کردند که برابر با ۱۲ درصد از کتابفروشی های شرکت کننده در سراسر کشور می باشد، از این تعداد ۹۵ کتابفروشی مربوط به مرکز و ۲۹ کتابفروشی مربوط به شهرستان های استان بود.

با حمایت از کتابفروشی ها به عنوان یکی از مهمترین ارکان صنعت نشر، علاوه بر تقویت جریان مهم توزیع کتاب در کشور، شاهد رشد و تعالی و نهادینه سازی فرهنگ مطالعه در کشور عزیزان ایران و به خصوص خراسان رضوی باشیم.

تحفه گر با اشاره به اینکه اعتبار استان ۶ میلیارد و ۷۸۹ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بود که ریال بود که از این مبلغ ۵ میلیارد و ۹۷۱ میلیون و ۲۹۲ هزار ۷۵۱ ریال آن مصرف شد، ادامه داد: کل فروش کتاب در طرح تابستانه سال جاری ۳۱ میلیارد و ۵۶۷ میلیون ریال است و بیش از ۵۴ هزار جلد کتاب در طی این طرح به فروش رفت.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی اظهارکرد:مقایسه طرح تابستانه ۱۴۰۰ با طرح های پیش از آن بیانگر افزایش استقبال بی نظیر مردم فرهنگ مدار و علاقمند به کتاب خراسان رضوی از طرح های فصلی فروش کتاب است.

حمایت از کتابفروشی ها وی گفت: سهم فروش خراسان رضوی ۱۱ درصد کل فروش کشور است و با توجه به سهم ۱۲ درصدی تعداد کتب فروخته شده، بعد از تهران پر فروش ترین استان کشور هم از نظر مبلغ و هم از نظر تعداد کتاب فروخته شده می باشد.

تحفه گر ابراز امیدواری کرد با حمایت از کتابفروشی ها به عنوان یکی از مهمترین ارکان صنعت نشر، علاوه بر تقویت جریان مهم توزیع کتاب در کشور، شاهد رشد و تعالی و نهادینه سازی فرهنگ مطالعه در کشور عزیزان ایران و به خصوص خراسان رضوی باشیم.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب