وبلاگ

حمایت از کارآفرینان چاپ استان کرمانشاه – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

چاپ استان کرمانشاه
hodis

اداره دارایی با بریدن مالیات بر ارزش‌افزوده‌های کمرشکن کار را برای چاپ استان کرمانشاه خیلی سخت کرده‌اند؛ اگر وضعیت به همین منوال پیش برود خیلی از همکاران ما مجبور خواهند شد از این حرفه کناره‌گیری کنند؛ کما اینکه دو تن از همکاران و چاپخانه‌های نامی چاپ استان کرمانشاه که از دوستان بنده هم بودند مجبور شدند کار را تعطیل کنند.

امیر هوشنگ سعادت مدیر چاپ سعادت است. وی درباره وضعیت صنعت چاپ استان کرمانشاه به خبرنگار چاپ و نشرآنلاین گفت: صنعت چاپ روزبه‌روز در حال گسترش است و این موضوعی است که فعالان این حوزه باید آن را بپذیرند. افراد موفق این حوزه همواره کسانی بوده‌اند که توانسته‌اند خود را با تغییرات موجود وفق دهند. آنچه مسلم است به دلیل ورود به عصر دیجیتال و سوشیال مدیا (شبکه‌های اجتماعی) اقبال عمومی از کتاب کم شده است. بنده هر سال 40 الی 50 عنوان کتاب چاپ می‌کردم اما در سال‌های اخیر دیگر کتابی برای چاپ نداریم؛ از همین رو فعالان بخش چاپ باید تمرکز خود را بر بخش‌های دیگر این حوزه بدهند. یکی از رسته‌هایی که در همین راستا جای کار زیادی دارد بخش بسته‌بندی است.

چاپ استان کرمانشاه

سعادت در ادامه انجام سرمایه‌گذاری برای نوسازی دستگاه‌های چاپ را گریزناپذیر عنوان کرد و افزود: همان‌طور که عرض کردم این حوزه برای حیات خود نیاز به سرمایه‌گذاری در بخش‌های جدید دارد و این مهم نیز نیاز به حمایت‌های مسئولان مربوط دارد؛ اما مدیران بخش‌های دولتی که صنعت چاپ با آن‌ها سروکار دارد به‌شدت نسبت به این موضوع بی‌تفاوت هستند. یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مشکلات ما عدم همکاری اداره بیمه و دارایی با این حوزه است.

 

بیشتر بخوانید:

کاهش ارزش افزوده مواد اولیه محصولات چاپی و رونق صنعت

تحریم سد راه تولید و صادرات محصولات چاپی

صنعت چاپ استان کرمانشاه نیازمند تغییر

چاپ استان کرمانشاه

حذف مالیات های کمر شکن برای چاپ استان کرمانشاه

مدیر چاپ سعادت با توجه به اهمیت امر تولید در کشور بیان داشت: متأسفانه اداره بیمه فکر می‌کند مجموعه‌هایی که 18 الی 19 کارمند و کارگر دارند از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند و هر کدام از کارمندان نشانه درآمدزایی مجموعه هستند؛ در صورتی ‌که با توجه به گرانی ارز و افزایش قیمت مواد اولیه تمام سعی ما این است که بتوانیم کارمندان و کارگران خود را حفظ کرده و مجبور به اخراج آن‌ها نباشیم؛ اما اداره دارایی با بریدن مالیات بر ارزش‌افزوده‌های کمرشکن کار را برای ما خیلی سخت کرده‌اند؛ اگر وضعیت به همین منوال پیش برود خیلی از همکاران ما مجبور خواهند شد از این حرفه کناره‌گیری کنند؛ کما اینکه دو تن از همکاران و چاپخانه‌های نامی استان کرمانشاه که از دوستان بنده هم بودند مجبور شدند کار را تعطیل کنند. همین موضوع باعث بیکاری عده‌ فراوانی می‌شود که مسبب آسیب‌های اجتماعی وخیمی خواهد شد. دولت باید به کارآفرینانی که با چنگ و دندان سعی در حفظ مراکز تولیدی خود هستند بها دهد و کمترین کار دراین‌باره حذف مالیات‌های کمرشکن اداره دارایی است.

header footer bg1
مطلب قبلیتغییر ساعت اجرای طرح ترافیک

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب