وبلاگ

حمایت از تولید کاغذ داخلی توسط انجمن فرهنگی ناشران آموزشی

فهرست مطالب

[ad_1]

تولید کاغذ داخلی
hodis

مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی ضمن اشاره به اینکه راه حل مشکلات کاغذ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، حمایت همه جانبه از تولید ملی است، گفت: هر نوع تولید کاغذ داخلی را حمایت و خرید می‌کنیم.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ امین آصفی مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی در گفت ‌و گو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: انجمن فرهنگی ناشران آموزشی و اعضای نشر آموزشی کشور در سال تولید، پشتیبانی ‌ها و مانع ‌زدایی‌ ها، حمایت همه جانبه خودشان از تولید کاغذ داخلی و ملی این طلای سفید را همچون سال‌ های گذشته داشته و دارند.

وی افزود: طی سال گذشته و امسال با کارخانه ‌های تولید کاغذ داخلی جلساتی داشتیم و با تعداد کثیری از کارخانه‌ های کاغذ و مقوا مکاتبه کرده ‌ایم تا با خرید و حمایت از آنان بتوانیم سهمی در تولید ملی داشته باشیم.

تولید کاغذ داخلیمشکلات کارخانه های تولید کاغذ داخلی

مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی یادآور شد: متاسفانه کارخانه ‌های داخلی با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می کنند که تولیدات آنها را بسیار محدود کرده است. از جمله این موارد می‌ توان به: تولید کاغذ داخلی در تناژ بسیار محدود است یا متریال اولیه و آخال ندارند یا کیفیت لازم برای کاغذ تحریر مورد چاپ کتاب را ندارند یا گراماژ کاغذها برای دستگاه‌های چاپ و تولید کتاب های معمول مناسب نیستند، اشاره کرد، اما کارخانه ‌داران در پی حل مشکلات طرح شده هستند تا بتوانند کاغذ تحریر ناشران خصوصا ناشران آموزشی را تامین کنند.

وی با بیان اینکه نامه ‌نگاری‌ هایی با بسیاری از کارخانه ‌های تولیدکننده کاغذ و حتی مقوا هم داشتیم و آمادگی خود را برای خرید و حمایت از کاغذ تولیدی آنان داشته‌ ایم که منتظر بازخورد آنان هستیم، گفت: امیدواریم بتوانیم با حمایت انجمن فرهنگی ناشران آموزشی و اعضای نشر آموزشی کشور از این تولیدکنندگان کاغذ و با پشتیبانی‌ ها و مانع زدایی ‌ها چه از سوی کارخانه‌ اران چه از سوی مدیران دولتی هر چه سریعتر موانع رفع شوند و بتوانیم تولید کتب آموزشی را با کاغذ داخلی پیش ببریم.

آصفی افزود: باید ذکر کنیم که قیمت کاغذ که عمده آن کاغذ خارجی و وارداتی است، بسیار بالا رفته و حتی کمیاب شده و ناشران را در مضیقه خرید و تامین مالی تهیه کاغذ قرار داده و به سختی می ‌توان کاغذ خرید کرد و از سوی دیگر بالا رفتن قیمت کاغذ باعث گرانی قیمت کتاب شده و خرید آن را برای دانش‌آموزان، کتاب ‌دوستان و … بسیار مشکل کرده است.

بیشتر بخوانید: فضای مجازی و آسیب به صنعت نشر

قطعاَ ترجیح ناشران آموزشی کشور همچون سال‌ های گذشته، استفاده از کاغذ داخلی است که امیدواریم موانع تولید آن برطرف شود و بتوانیم حتی تمام تولیدات خود را با کاغذ ملی انجام دهیم.

وی در پایان یادآور شد: باز هم از این تریبون اعلام می ‌کنیم هر نوع کاغذ داخلی را حمایت و خرید می ‌کنیم و آماده برگزاری جلسات و انعقاد قراردادهای مطلوب هستیم.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب