وبلاگ

جدیدترین ها در تکنولوژی صنعت بسته بندی – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

تکنولوژی صنعت بسته بندی
hodis

باتوجه به سرعت بالای پیشرفت علم و تکنولوژی صنعت بسته بندی نیز از از این مورد مستثنا نبوده و با تغییرات قابل توجه ای رو به رو شده است.دستگاه های مختلف بسته بندی به وجود آمده اند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و بسته بندی را برای محصولات مختلف با کیفیت تر و مطمئن تر از قبل امکان پذیر نموده اند.

انواع تکنولوژی صنعت بسته بندی

نسمه کش چیست؟

تسمه کش یکی از اصلی ترین تجهیزات در تکنولوژی صنعت بسته بندی محصولات با اندازه و ابعاد مختلف می باشد که تاثیر بسیار بالایی بر افزایش امنیت و جلوگیری از خسارت در زمان حمل و نقل و جا به جایی کالاها دارد. این تجهیزات بر اساس نحوه عملکرد و همچنین انرژی مورد نیاز برای بسته بندی به گروه های مختلف تسمه کش های دستی، بادی، بادی فلزی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم بندی میشوند که تفاوت های زیادی در آنها به چشم میخورد.

دستگاه شیرینگ چیست؟

دستگاه شیرینگ یا شیرینگ پک (shirink) از جمله تجهیزات بسیار کاربردی درتکنولوژی صنعت بسته بندی مواد غذایی و شوینده و بهداشتی می باشد که با قرار دادن پوشش پلاستیکی مقاوم تاثیر زیادی بر حمل و نقل آسان آنها خواهد داشت. این تجهیزات کاربردهای متعددی داشته و دلایل زیادی برای استفاده از آنها وجود دارد که از مهم ترین مزایای آن می توان به ایجاد جین و پک کامل از چند محصول مشابه اشاره نمود.

بیشتر بخوانید:

نبود کارخانه‌ های بسته‌بندی عسل مشکل مهم صادرات

استفاده از مستربچ های نانویی ایرانی در صنعت خودروسازی

دستگاه چسب زن چیست؟

دستگاه چسب زن از جمله تجهیزات مورد استفاده در تکنولوژی صنعت بسته بندی می باشد که وظیفه چسب زدن درب کارتن را برعهده دارد. این تجهیزات مانند سایر دستگاه های صنعتی از تنوع بالایی برخوردار بوده و دلیل آن اهمیت بسیار زیاد آنها می باشد. به طوریکه می توان با توجه به تیراژ محصولات تولیدی در کارگاه ها و کارخانجات و تعداد کارتن های بسته بندی گزینه های مختلف چسب زن های دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و دو موتوره و سه موتوره را خریداری نمود.

دستگاه وکیوم بسته بندی چیست؟

دستگاه وکیوم بسته بندی یا بسته بندی تحت خلا از کاربردی ترین ماشین آلات به منظور حفظ مواد غذایی یا ابزارهای صنعتی از فاسد شدن در تماس با اکسیژن هوا می باشند. این تجهیزات در واقع عملیات بسته بندی و همچنین تخلیه اکسیژن هوا و تزریق گازهای نگهدارنده را با هم انجام داده و در انواع خانگی و رومیزی و دستگاه های بزرگ صنعتی توسط برندهای مختلف تولید میشوند.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب