وبلاگ

تقدیر وزیر از نماینده تشکل های صنعت چاپ – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

نماینده تشکل های صنعت چاپ
hodis

سید عباس صالحی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتهای دوره خدمت خود در وزارت ارشاد از غلامرضا شجاع، نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ و مقوای استان های کشور با اهدای تقدیر نامه ای از تلاش های وی تجلیل کرد.

غلامرضا شجاع، مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف و نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ و مقوای استان های کشور در گفت و گو با خبرنگار چاپ و نشر آنلاین از زحمات مسئولان وزارت ارشاد تقدیر کرده و در ادامه بیان کرد: ابتدا جا دارد در اینجا از زحمات و تلاش های جناب صالحی وزیر محترم ارشاد و مجموعه معاونت فرهنگی، حقوقی، هنری، مشاوران و رئیس روابط عمومی و مدیرکل دفتر امور چاپ و همه مدیران و کارکنان ارزشمند و عزیز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور تشکر و خدا قوت داشته باشم.

وی ادامه داد: تبریک عرض می کنم خدمت جناب دکتر اسماعیلی وزیر جدید ارشاد که در اولین ارتباط بر من ثابت شد که انسانی با معرفت و بامرام است و برای تشکل های بخش خصوصی ارزش قائل هستند و آرزوی موفقیت برای ایشان دارم و با تمام وجود در صورت تمایل ایشان در کنارشان خدمت خواهم کرد.

مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف و نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ و مقوای استان های کشور درباره چرایی تقدیر وزیر ارشاد سابق در پایان دوره وزارت خود از وی گفت: احتمالا این اقدام با عنایت به پیگیری های فراوان بنده برای صنعت چاپ و فرهنگ ایران اسلامی بوده و اینکه به عنوان نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ و مقوای حدود ۳۰ استان کشور در حد توانم مفتخرم پیگیر مشکلاتشان باشم.

نماینده تشکل های صنعت چاپ افزود: در حدود ۳۰ سال اخیر که در وزراتخانه ارشاد در رفت و آمد هستم هیچگاه عقاید شخصی خودم را نسبت به هر کدام از وزرای محترم که از هر جناحی بودند دخالت نداده و تقریباً با تمام وزرا، معاونین و مدیران کل ارتباط داشته و هیچ گاه به دنبال درخواست شخصی و مادی نبوده ام و تلاشم برای اهالی صنعت چاپ و صنایع وابسته کشور و شرکت تعاونی لیتوگرافان بوده است.

شجاع تاکیدکرد: در دهه های ۸۰ و ۹۰ با امین دانستن حقیر به عنوان مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران در توزیع زینک دولتی امانت داری کرده ام  و حتی یک مورد معترض و شاکی نسبت به انجام کارمان به وزارت ارشاد اسلامی گزارش نشد

وی ادامه داد: همواره در هر جبهه و کارگروهی مانند شورای سیاست گذاری وزارت ارشاد، کارگروه تنظیم بازار کاغذ در صمت و سپس در کارگروه کاغذ ارشاد، در سال های قبل در شورای سیاست گزاری مراسم ۱۱ شهریور روز صنعت چاپ یا در کمیته بررسی تخلفات چاپی در قبل و هر زمان لازم بوده در کنار وزارت ارشاد در خدمت به فرهنگ و صنعت بوده ام و به موقع انتقاد کرده، ایراد گرفته و معترض شده ام ولی بی منظور و فقط در دفاع از حقوق اهالی هنر، فرهنگ و صنعت بدون کوچکترین چشم داشتی در خدمت به نظام مقدس و دست اندرکاران چاپ و نشر و مطبوعات کشور بوده ام.

مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف توضیح داد: در سال های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷ چهار سال تمام قد و تمام وقت تلاش های بی سابقه و فشارهای زیادی از سمت وزارت صمت و دیگران به عمل می آمد.

نماینده تشکل های صنعت چاپ ادامه داد: در آن زمان درنظر گرفته شد تا معافیت واردات کاغذ چاپ و تحریر و روزنامه از ۴ به ۱۵ افزایش دهند و با محوریت حقیر و دیگر همکاران نشر و ‌مطبوعات که به حقیر وکالت داده بودند. قابل ذکر است وزارت ارشاد هم و شدیداً مخالف افزایش تعرفه واردات بود با تلاش های کم نظیر و صدها جلسه و صدها نامه و حتی متوسل شدن به مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهور و نهایتاً مراجع محترم اعظام و کمک وزرای ارشاد موفق شدیم از افزایش تعرفه جلوگیری کنیم.

شجاع تاکید کرد: اگر در شش سال گذشته افزایش تعرفه اتفاق می افتاد قیمت کاغذ خیلی زودتر از امروز افزایش یافته بود البته همیشه حامی تولید کاغذ داخلی بوده و خواهم بود و امیدوارم تلاش هایم برای بسته حمایتی از تولید داخل به ثمر بنشیند.

وی افزود: بنده تلاش هایی نیز در مواقعی که کشور با بحران زلزله و سیل ویرانگر مواجه شده بود داشته و انجام وظیفه کرده و با خرج آبرو، برای ساخت مدرسه و تهیه دفترچه مدارس برای ۵ استان آسیب دیده دست گدایی دراز کردم که مد نظر جناب وزیر بوده و همواره در کنار نظام مقدس و دولت انجام وظیفه در کارهای مردمی حاضر بوده ام.

نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ و مقوای استان های کشور ادامه داد:  بندهبه عنوان نماینده صنعت چاپ در سمت معاونت چاپ و نشر در ستاد مردمی (سمر)  آیت الله سید ابراهیم رئیسی با جان و دل با استدلال قوی و امید خدمت تلاش کردم و برای اولین بار بدین گونه ۴۵ تشکل، اتحادیه، انجمن و شرکت تعاونی در همه رسته های چاپ و نشر، بسته بندی، صنایع وابسته و غیره از سراسر کشور از دولت جدید حمایت کردند. با این توضیحاتی که ارائه دادم می توان قضاوت کرد که چرا از بنده تقدیر به عمل آمد.

وی در انتها گفت: ازهمین تریبون از جناب دکتر سید عباس صالحی وزیر محترم سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی که همواره برای بنده قابل احترام بوده و متقابلا ایشان هم برای حقیر احترام قائل می شدند و حال که تشریف برده اند جا دارد در مورد بنده نوازی ایشان تشکر و قدردانی کنم، چون به تنها کسی که در پایان دوران وزارتشان در بین خدمتگذاران چاپ و نشر کشور لوح تقدیر داده اند بنده حقیر بوده ام. هر کجا هستند دست حق همراهشان و سلامت و سربلند باشند  و باز هم از ایشان سپاسگزارم.

لوح سپاس از نماینده تشکل های صنعت چاپ 

نماینده تشکل های صنعت چاپ

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب