وبلاگ

تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
hodis

محمد‌مهدی اسماعیلی، درباره تغییر مدیران و معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن رد گمانه‌زنی‌ها گفت: تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبیعی است؛ عجله‌ای در کار نیست که به اصطلاح امروز آمده‌ایم و دو روز بعد همه ارکان وزارتخانه تغییر کند؛ خیر، این‌طور نیست.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، محمد‌مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از موسسه هنرمندان پیشکسوت، محل تزریق واکسن کرونای اهالی فرهنگ و هنر، درباره واکسیناسیون 25 هزار نفر از اهل قلم و فعالان حوزه صنعت چاپ بیان کرد: با توجه به توافق انجام‌شده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسیناسیون همه افراد دارنده «هنر کارت» انجام خواهد شد. فعالان برخی صنوف مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز توقعاتی درباره انجام واکسیناسیون دارند؛ امید‌واریم مشکل واکسیناسیون همه این عزیزان حل بشود.

وی با اشاره به برخی تصمیمات درباره برگزاری حضوری دوره‌های آموزشی در سال جدید تحصیلی، افزود: با توجه به برنامه و تصمیم دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا، مبنی بر برگزاری عادی برخی فعالیت‌های آموزشی در سال تحصیلی جدید البته مطابق با شیوه‌‌نامه‌های بهداشتی، امید‌واریم جریان واکسیناسیون را براساس زمان‌بندی دقیق، حفظ و اولویت سلامت هنرمندان و مخاطبان آثار هنری به پیش‌ ببریم. بسیاری از فعالیت‌های هنری و فرهنگی کشور با شیوع کرونا دچار مشکل شده است؛ بنابراین تلاش می‌کنیم، موضوع واکسیناسیون را به‌تدریج حل کنیم.

اسماعیلی دربارهتغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  و گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درباره مدیران و معاونان زیر‌مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از‌جمله معاونت امور فرهنگی و تاثیر آن در تسریع جریان واکسیناسیون اهالی فرهنگ ادامه داد: روز نخست آغاز فعالیت، بعد از دیدار با دکتر عباس صالحی، جمعه (5 شهریور‌ماه) جلسه شورای مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

بنای من این است با تک‌تک دوستان و زحمت‌‌کشان حوزه فرهنگ و هنر در تعامل باشم. حوزه فرهنگ و هنر، مشابه سایر حوزه‌ها نیست. بنا داریم با رعایت آداب کار، موضوع انتخاب مدیران و معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را پیش ببریم. بنا این است از تجربه همه مدیران و معاونان حداکثر استفاده را داشته باشیم.تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آرامی صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

واکسیناسیون اصناف هنوز آغاز نشده است

تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طبیعی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبیعی است؛ عجله‌ای در کار نیست که به اصطلاح امروز آمده‌ایم و دو روز بعد همه ارکان وزارتخانه تغییر کند؛ خیر؛ این‌طور نیست؛ بلکه تلاش می‌کنیم با منطق روشن و قابل دفاع حرکت کنیم.

گمانه‌زنی‌ها همیشه هست به‌ویژه با تغییر دولت، که طبیعی است اما به این گمانه‌زنی‌ها توجه نداریم. خدا را شکر، فعالیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قوت و قدرت و بدون وقفه ادامه دارد. از همه دوستانی که در حال حاضر و از دوره قبل در وزارتخانه بی‌وقفه به فعالیت خود ادامه می‌دهند و همکاری می‌کنند، تشکر می‌کنم. هر زمان ضرورت‌ها اقتضا کرد، با تاکید بر حفظ همه آداب،تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهیم داشت.

اسماعیلی درباره احتمال تکرار تجربه نمایشگاه مجازی کتاب بیان کرد: کرونا کنار همه تهدیدات، فرصت‌هایی را ایجاد کرد. بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی در قالب فیزیکی، هزینه‌بَر و هماهنگی‌ها دشوار بود. ظرفیت‌های فضای مجازی و دیجیتال با شیوع کرونا فعال شد؛ بنابراین قطعا در دوره تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از خدمات فناوری‌های نوین برای ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌ها بهره می‌بریم.

فضا در قالب نمایشگاه و یا پلتفرم‌های  مختلف فرهنگی ایجاد شده و فکر می‌کنم به‌امید خدا با تجربیاتی که با شیوع کرونا به دست آوردیم و به دست خواهیم آورد، حوزه «اقتصاد فرهنگ» برهمین اساس تقویت خواهد شد. اطمینان دارم در قالب همکاری بین بخش‌های دولتی و خصوصی و نقش هنرمندان و اهالی فرهنگ، شاهد اتفاقات خوبی در زمینه تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهیم بود.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب