وبلاگ

تشریح فازهای سرمایه گذاری واحد تولیدی کاغذ سنگی اسدآباد

فهرست مطالب

[ad_1]

واحد تولیدی کاغذ سنگی اسدآباد
hodis

سرمایه‌گذار واحد تولیدی کاغذ سنگی اسدآباد از افتتاح و بهره برداری فاز نخست کارخانه تولید کاغذ سنگی این شهرستان تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا؛ حسین اسکویی با اشاره به احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک و پلی‌اتیلن در شهرک صنعتی اسدآباد اظهار کرد: پروژه واحد تولیدی کاغذ سنگی اسدآباد شامل شش خط تولید در سه فاز بوده که سرمایه‌ گذاری برای احداث خط تولیدی به اعتباری افزون بر شش میلیون دلار نیاز دارد و تا پایان سال فاز اول طرح افتتاح خواهد شد و به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به معادن غنی اسدآباد تصریح کرد: راه اندازی واحد تولیدی کاغذ سنگی اسدآباد در کنار دیگر کارخانه های کنستانتره و گندله از نقش مؤثری در افزایش ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی و ارزآوری معادن برای شهرستان خواهد داشت ضمن اینکه مواد اولیه مورد نیاز این طرح بدون نیاز به واردات از سایر کشورها از معادن استان همدان و از پتروشیمی‌ های فعال ایران تهیه خواهد شد.

واحد تولیدی کاغذ سنگی اسدآباداشتغالزایی در واحد تولیدی کاغذ سنگی اسدآباد

اسکویی با بیان اینکه در حال حاضر پروژه کارخانه تولید کاغذ سنگی شهرستان در اجرای شش خط تولید در سه فاز دارای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی است، افزود: احداث این کارخانه با ظرفیت ۲۰ هزار تن در شهرستان برای ۸۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال در پی خواهد داشت.

سرمایه‌گذار واحد تولیدی کاغذ سنگی اسدآباد با اشاره به احداث این کارخانه توسط سرمایه گذار بخش خصوصی بدون استفاده از تسهیلات بانکی یادآور شد: این سامانه حتی مصرف آب ندارد و به عنوان یک طرح سبز دوستدار محیط زیست مطرح است.

tehran exhibitio 2021

وی سرمایه مورد نیاز برای احداث سوله و زیرساخت‌ های برق و مکانیک این واحد تولیدی را افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد برشمرد و گفت: با توجه به نیاز کشور در سال اول بهره برداری این کارخانه تولیدی بحث صادرات را در برنامه خود نخواهد داشت اما در سال دوم نسبت به صادرات ۳۰ درصد از تولیدات خود به سایر کشورها اقدام خواهد کرد که این امر مهم از نقش مؤثری در جلوگیری خروج ارز از کشور برخوردار خواهد بود.

کاغذ سنگ که با اسامی دیگری همچون کاغذ سنگی، کاغذ آهک یا کاغذ معدنی هم شناخته می‌ شود، نسل جدیدی از کاغذ است که در سال ‌های اخیر توسط محققان اختراع شده و ماده اولیه این کاغذ پودر سنگ بوده که جایگزین استفاده از چوب درختان برای تولید کاغذ شده است.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب