وبلاگ

تخصیص 20 میلیون دلار ارز برای واردات کاغذ – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

20 میلیون دلار ارز برای واردات کاغذ
hodis

محمد خُدادی، با اشاره به مصوبه دولت در اواخر خردادماه و اوایل تیرماه ۱۴۰۰ گفت: به زودی 20 میلیون دلار ارز برای واردات کاغذ تخصیص می‌یابد.

20 میلیون دلار ارز برای واردات کاغذبه گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ محمد خُدادی، معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به «جهان صنعت» با اشاره به 20 میلیون دلار ارز برای واردات کاغذ گفت: دولت به منظور تخصیص ارز برای واردات کاغذ مصوبه‌ای را در اواخر خردادماه و اوایل تیرماه به تصویب رسانده است که به موجب آن به زودی 20 میلیون دلار ارز برای واردات کاغذ تخصیص می‌یابد.

او افزود: طی دو ماه گذشته جلسات کارگروه کاغذ تشکیل شده و مسیر واردات کاغذ به نقطه‌ای رسیده که واردکنندگان کاغذ را شناسایی و از میان آن‌ها انتخاب کنیم.

خدادی در ادامه بیان کرد: اکنون باید روال حقوقی، قانونی و اداری تخصیص ارز به واردکنندگان کاغذ طی شود. برای تخصیص ارز به واردکنندگانی که قرار است از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده کنند دستورالعملی وجود دارد که اکنون ۷ جلسه آن تشکیل شده و در مراحل پایانی نیز واردکنندگان کاغذی که ارز به آن‌ها تخصیص می‌یابد انتخاب می‌شوند.

او گفت: این جلسات در مراحل پایانی قرار دارند و پیش بینی می‌شود طی دو هفته آینده واردکنندگان مناسب انتخاب شوند. امیدواریم در مهرماه شاهد اجرایی شدن تخصیص ارز به واردات کاغذ باشیم.

خُدادی در رابطه با اینکه این روال تخصیص ارز ادامه دارد یا خیر بیان کرد: فعلا در حال انجام مراحل اداری و قانونی برای تخصیص ارز به واردات کاغذ در سال جاری هستیم. برای سال آینده نیز، سال آتی تصمیم گیری می‌کنیم.

20 میلیون دلار ارز برای واردات کاغذاو تاکید کرد: تمام اقدامات مورد نیاز برای تخصیص ارز به واردات کاغذ به صورت ضربتی انجام شده است و جلسات بی وقفه و به صورت متداوم تشکیل شده اند، اما تخصیص ارز هم مراحل اداری و قانونی دارد که باید طی شود، اما تلاش می‌شود این روند در کوتاه‌ترین مدت ممکن طی شود.

معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تخصیص ارز به ورادات کاغذ به زودی به نتیجه مطلوب خواهد رسید و تنها باید کار‌های حقوقی آن انجام شود و جلسات مربوطه تشکیل شوند، پاکت‌ ها به وزارت صمت تحویل داده شوند و همکاری‌ها انجام شوند. در این میان همکاری بسیار خوبی میان وزارت صمت، بانک مرکزی، وزارت ارشاد و سازمان تعزیرات صورت گرفته است.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب