وبلاگ

تحریم سد راه تولید و صادرات محصولات چاپی – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

تولید و صادرات محصولات چاپی
hodis

علیرضا روح روان درباره تولید و صادرات محصولات چاپی گفت: اگر محدودیت های صادراتی برداشته شود و زمینه ورود ماشین آلات جدید نیز به کشور فراهم شود، به طور قطع ایران به بزرگ ترین تولیدکننده و صادرکننده محصولات چاپی در منطقه تبدیل خواهد شد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحادیه چاپخانه داران تهران؛ علیرضا روح روان، یکی از مدیران چاپ ایران سپهر اظهار داشت: نوسان هزینه های تامین مواد اولیه موجب شده تا قیمت نهایی محصولات چاپی ایران برای بازارهای جهانی جذابیتی نداشته باشد و همین مسئله منجر به اختلال در تولید و صادرات محصولات چاپی و پیشی گرفتن رقبای کشورهایی همچون ترکیه، سوریه و امارات می شود.

 

رقابت ایران در تولید و صادرات محصولات چاپی با کشورهای منطقه

وی گفت: چنانچه ساز و کار مناسب برای تعدیل نرخ ها در بخش تامین مواد اولیه فراهم شود، قیمت کالای وطنی در بازارهای جهانی رقابتی شده و بی تردید ایران در حوزه تولید و صادرات محصولات چاپی در منطقه حرف اول را خواهد زد.

روح روان همچنین بر ضرورت بهره مندی صنعت چاپ و بسته بندی ایران از فناوری روز دنیا تاکید کرد و گفت: نوسانات نرخ ارز، اجازه ورود ماشین آلات جدید و فناوری های روز را به تولیدکننده وطنی نمی دهد. این معضل، یکی از مهمترین دلایل عقب ماندگی صنعت چاپ ایران از رقبا و پیشرفت های جهانی است.

این فعال صنعت چاپ و بسته بندی با بیان اینکه هم اکنون رقبای ایران از جمله ترکیه در حوزه تولید و صادرات محصولات چاپی جزو کشورهای مطرح دنیا هستند، اظهار داشت: چنانچه محدودیت های واردات و صادرات ایران برداشته شود به جرات می توان گفت که صنعت چاپ کشور ظرفیت تبدیل شدن به بزرگترین و خلاق ترین تولیدکننده و صادرکننده محصولات چاپی در خاورمیانه و منطقه جنوب آسیا را دارد.

رئیس هیئت مدیره ایران سپهر، تولیدات واحد صنعتی ایران سپهر را شامل انواع محصولات چاپی انعطاف پذیر بیان کرد و گفت: این واحد صنعتی که در سال 1367 به همت زنده یاد عابدین روح روان راه اندازی شده است، سالیانه 3 هزار تن تولید دارد. البته میزان تولید به دلیل وضعیت بازار و نوسانات نرخ ارز تا حدودی متغیر است.

وی با بیان اینکه در مجتمع چاپ ایران سپهر انواع دوخت ها و پروژه های تکمیلی و نیز خدمات پیش و پس از چاپ انجام می شود، گفت: با توجه به حجم تولیدات این واحد صنعتی، به جرات می توان گفت در زمینه چاپ فلکسوگرافی و روتوگراور، در فهرست چهار شرکت برتر ایران قرار داریم.

گفتنی است مجتمع چاپ ایران سپهر که نزدیک به بیست سال است با مدیریت و درایت برادران روح روان اداره می شود، از جمله واحد های چاپی است که به دلیل نظم ویژه، بهره مندی از فناوریهای روز و سیستم مدیریتی کارآمد، از سطح بهره وری بسیار بالایی برخوردار است. این مجموعه قوی که به گفته برادران روح روان تنها با ۸۵ کارمند و کارگر اداره می شود، ۳۰ درصد از مجموع  تولیداتش را به سایر کشورها صادر می کند.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب