وبلاگ

تجلیل از فعالان ستاد تبلیغات اصناف تهران در همایش روز اصناف

فهرست مطالب

[ad_1]

اصناف تهران
hodis

همایش روز اصناف عصر دیروز اول تیرماه مصادف با ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، علي بن موسى الرضا (ع) در هتل فردوسی تهران برگزار شد و در انتهای این مراسم نیز از فعالان ستاد تبلیغات اصناف تهران تجلیل به عمل آمد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ در این همایش علی فاضلی عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران؛ عزت‌الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی؛ رامین مهمانپرست رئیس شورای سیاست گذاری ائتلاف وحدت ملی؛ حجت الاسلام و المسلمین سید موسی علم الهدی؛ آرمان خالقی قائم مقام دبیرکل خانه صنعت و معدن ایران، مهدی رحمتی دبیر کل ائتلاف وحدت ملی احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران و جمعی از روسای اتحادیه ها و فعالان صنفی حضور داشتند.

اصناف تهرانبرنامه ریزی اهداف اقتصادی اصناف تهران

اصناف تهرانعلی فاضلی، رئیس ائتلاف اقتصادی بنگاه های کوچک و متوسط انقلاب اسلامی و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران ضمن تبریک ولادت شمس الشموس علي بن موسى الرضا (ع) و تقارن آن با روز ملی اصناف گفت:  اصناف بزرگ ترین جمعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور است. نقش پر رنگ مجموعه اصناف کشور در نظام توزیع کشور بی بدیل است و نقش عظیم این بخش را در اشتغال زایی به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت زیرا حدود 6 و نیم میلیون شغل در این مجموعه ایجاد شده است و بزرگترین شبکه سیستم خدمات پس از فروش برعهده اصناف است و در نهایت بزرگترین شبکه ارتباط مردمی را مجموعه اصناف تشکیل داده است.

رئیس ائتلاف اقتصادی بنگاه های کوچک و متوسط انقلاب اسلامی با اشاره به مزیت های اصناف نسبت به صنعت بیان داشت: یک واحد صنفی با کمترین سرمایه ایجاد شغل می کند و توازن منطقه ای برقرار می کند یعنی از مهاجرت جلوگیری می کند. سازمان یافته ترین نهاد مدنی کشور پس از مجلس مجموعه اصناف است و تاریخی بیش از صد سال را به خود اختصاص داده است.

فاضلی ادامه داد: بنگاه های کوچک و متوسط در اقتصاد دو غول بزرگ اقتصادی دنیا یعنی آمریکا و چین حدود 54 درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص می دهند اما در ایران مجموعه اصناف حدود 18 درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص می دهد.

tehran exhibitio 2021

وی افزود: کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه نظیر کره جنوبی، ایتالیا از همین بنگاه ها برای توسعه استفاده می کنند و امروز غول های بزرگ اقتصادی دنیا از دامن همین بنگاه های کوچک و متوسط پرورش یافته اند، چرا در ایران ما طی 40 سال گذشته علیرغم اینکه خدمات بزرگی این بخش ارائه کرده است از جمله تقدیم 11 هزار شهید به انقلاب و ساخت ادوات جنگی در این وضعیت است، البته بزرگترین اشکال این است که در تدوین سیاست های کشور  و برنامه های توسعه ای بخش اقتصاد غیردولتی به حساب آورده نشده است و دست رد به سینه مجموعه ای زده شد که امام آن را بازوان انقلاب نامیدند.

فاضلی اظهار داشت: حضرت آقا در بیانات خود فرموده اند که اگر این گروه جهادگر نبود انقلاب به پیروزی نمی رسید. اما باید پرسید که چه اتفاقی در مسائل سیاست گذاری رخ داده که این بخش نادیده گرفته شده است؟

وی با اشاره به انتخابات اخیر ریاست جمهوری بیان داشت: هر چه بوده گذشته اما یقین بدانید که توفیق آیت الله رئیسی توفیق ایشان نیست بلکه توفیق ایران است و هر کسی در تضعیف دولت در حال شکل گیری بخواهد حرف بزند ایرانی نیست.

رئیس ائتلاف اقتصادی بنگاه های کوچک و متوسط انقلاب اسلامی افزود: تقاضای من به عنوان یک فعال صنفی از نمایندگان رئیس جمهور منتخب کشور که در حاضر در این جلسه هستند این است که مطلب را درست به آقای رئیسی برسانید و مبادا شما را کسانی دوره کنند که همانند دولت قبل عمل کنید، شما را به خدا قسم می دهم برای نجات ایران این کار را نکنید، متاسفانه قبلی ها هم به ما قول هایی دادند و عمل نکردند شما را به خون شهدا قسم می دهم که به قول هایتان عمل کنید.

وی افزود: با داشته هایمان حتما ما می توانیم ایرانی سرافرازتر و سربلندتر شاهد بشیم لذا یک واقعیت را بپذیریم که اقتصاد قوی می تواند در دنیا از ایران  پشتیبانی کند این در حالی است که ما در مسائل اقتصادی متاسفانه بد عمل کردیم، به فضل الهی نشکستیم اگرچه کمی خم شدیم اما اگر به فرامین رهبر بزرگوار عمل می کردیم همین اتفاق نیز نمی افتاد.

فاضلی بیان داشت: شورای ائتلاف بنگاه های کوچک و متوسط انقلاب اسلامی برنامه هایی را برای ارائه به دولت سیزدهم فراهم و اهداف اصلی در اقتصاد کلان در بخش بنگاه ها و همچنین  تهدیدها و فرصت ها و اهداف اقتصادی اصناف تهیه و تدوین  شده و اهداف اصناف کشور در برنامه اقتصادی آماده شده  و در اختیار دولت سیزدهم قرار خواهد داد.

وی بیان داشت: ما بر تمام مشکلات اقتصادی فائق خواهیم آمد به شرط اینکه دولت سیزدهم اراده در به کارگیری نیروهای مردمی به امر رهبری را داشته باشد.

دولت سیزدهم؛ دولتی کارآمد

اصناف تهران

عزت الله اکبری تالار پشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه این همایش با انتقاد از دولت دوازدهم گفت: من به عنوان یک کارشناس کوچک  اعتقاد و باور دارم فرزندان این مملکت به سرعت می توانند کشور ما را آباد کنند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کار را باید به مردم سپرد، گفت: هیچ هزینه ای برای دولت ندارد و دولت فقط می تواند پول پارو کند و از مشاغلی که بدون هزینه ایجاد می شود مالیات دریافت کند و تمام درآمدهای خود را کسب کند.

اکبری تالار پشتی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان پشتیبانی و مانع زدایی از تولید گفت: مدام برای تحقق شعار سال بحث های تئوری در مورد تورم و رکود مطرح می شود و مطرح کردن این مباحث سودی ندارد و در صورتی مشکلات حل خواهد شد که منابع مالی در اختیار مردم به سمت تولید حرکت کند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد جهش تولید بیان داشت: من به صورت میدانی و به عنوان ناظر به مناطق مختلفی در کشور سرزدم و شاهد بودم که جهش تولید در بسیاری از تولیدات در نقاط مختلف کشور اتفاق افتاد در حالی که دولت غایب بود.

اکبری تالارپشتی با بیان اینکه جهش تولید به معنای چند برابر شدن تولید است، گفت: پس از تولید این سوال مطرح می شود که این تولیدات در کجا باید بفروش روند، جواب این سوال بسیار ساده است باید کالاهای تولیدی صادر شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما اصلا دیپلماسی نداریم، وزیر خارجه ما کجاست؟ ما اصلا با کجا ارتباط داریم؟ دائم از مذاکره و تعامل با دنیا صحبت می شود و منظور تعامل با آمریکاست. مذاکره کار یک تیم وزارت خارجه است و ربطی به صنعت، تولید و معدن و کشاورزی و فعالیت مردم ندارد در حالی که همه این فعالیت خوابیده است.

وی اظهار داشت: در مجلس هشتم بودجه اکتشاف معدن را 50 برابر افزایش دادیم لذا دولت باید به دنبال این اقدامات باشد، اصلا نیازی نیست دولت پولی صرف کند بخش خصوصی می داند چه اقدامی را انجام دهد.

اکبری تالار پشتی با اشاره به مشکلات تامین مرغ در کشور بیان داشت: حداکثر جایی که در تامین مرغ کشور باید دخالت اتحادیه است و نباید وزارتخانه یا وزرا در این مسائل دخالت کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم لابی ها اجازه دهند رئیس جمهور منتخب مردم اقدامات خود را انجام دهد، گفت: اصناف خوب کار کرده اند و ما هم پشتیبان شما هستیم و به وزرای بی عرضه رحم نخواهیم کرد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح مجلس برای حمایت از واحدهای تولیدی که به اطلاع رئیس جمهور منتخب مردم رسیده است، گفت: یکی از بندهای طرح ارائه شده این است هیج واحد صنعتی، تولیدی و خدمات وابسته تحت هیچ عنوان پلمب نشود.

وی بیان داشت: هیچ فعال اقتصادی به علت مسائل اقتصادی زندانی نشود و خط مجازات فعالان اقتصادی در راستای جذب تولید و اشتغال باشد.

اکبری تالار پشتی اظهار داشت: انشاء الله دولت سیزدهم دولتی کارآمد خواهد بود که مجلس هم به آن به صورت کامل کمک خواهد کرد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان داشت: رئیس جمهوری منتخب مردم است که وجودش برای رفع مشکلات مردم است.

وی بیان داشت: برای ما ننگ است در حالی که بخش هایی از کشور مانند  نانو، سلول های بنیادی، هوا فضا قله ها را فتح کرده اند اما برای مرغ، گوشت و تخم مرغ مشکل داشته باشند واقعا چقدر این مسئله برای رئیس جمهوری که از مردم رای مستقیم گرفته است ننگ است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: این در حالی است که دولت باید هزینه های جاری را از محل های دیگری مانند مالیات دریافت کند.

بیشتر بخوانید: گردهمایی اصناف تهران در حمایت از کاندیدای ریاست جمهوری

در پایان مراسم روز ملی اصناف، از خدمات ارزنده احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در برگزاری ستاد تبلیغاتی اصناف تهران، حامیان آیت الله رئیسی تقدیر و تشکر صورت گرفت.

اصناف تهران

اصناف تهراناصناف تهراناصناف تهرانتجلیل از فعالان ستاد تبلیغات اصناف تهران در همایش روز اصناف

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب