وبلاگ

تاثیرات جهانی بر چاپ سمنان – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

چاپ سمنان
hodis

مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در کل جهان به هم وابسته است؛ کشور ما نیز از این قاعده مستثنا نیست. سیاست خارجی ما می‌تواند به‌شدت بر اقتصاد تأثیرگذار باشد؛ اگر دولت بتواند راه را برای صادرات باز کند، مسلماً شاهد گشایش اقتصادی خواهیم بود. این مسئله در موردچاپ سمنان  نیز صادق است.

سعید آقایان مدیر چاپخانه فرهنگ استان سمنان است. این فعال حوزه چاپ درباره‌ وضعیت چاپ سمنان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: در دنیای امروز همه‌چیز به‌شدت دگرگون‌ شده است. با ورود تکنولوژی و فضای مجازی کار برای بسیاری از مشاغل از بین رفته و درعین‌حال کارهای زیادی در همین رابطه شکل ‌گرفته؛ از همین رو باید خود را با وضعیت روز هماهنگ کرد.

وی در ادامه افزود: ما مبحثی به نام (مدیریت تغییر) داریم؛ یعنی باید بتوانیم خود را با تغییرات جهانی در حوزه‌های مختلف به‌خصوص در بخش صنعت همگام کنیم. در حال حاضر بخش بزرگی از کارهای چاپ که مربوط به سیستم اداری می‌شد حذف‌ شده است. اتوماسیون باعث حذف کارهای چاپ و البته کاغذ از چرخه‌های اداری شده است. دفترچه‌های بیمه نیز به‌تدریج از سیستم کاغذی خارج ‌شده و این بخش از کارهای حوزه چاپ هم کنار گذاشته‌ شده است. با توجه به شکل‌گیری فضای مجازی بخش زیادی از کارهای حوزه تبلیغات نیز دیگر نیاز به کاغذ و یا مجله ندارد؛ درنتیجه در این حوزه‌ها ما با تغییرات زیادی روبرو بوده‌ایم؛ اما می‌توانیم در بخش‌های دیگری از صنعت چاپ که در حال حاضر با اقبال مواجه هستند، سرمایه‌گذاری کنیم.

چاپ سمنان

 

بیشتر بخوانید:

تکنولوژی چاپ سه بعدی جراحی آرتروز زانو را متحول کرد

مشاور عالی اتحادیه لیتوگرافان منصوب شد

 

مشکلات چاپ سمنان

سعید آقایان یکی از مهم‌ترین مشکلات چاپ سمنان را گرانی کاغذ دانست و بیان داشت: این روزها مواد اولیه کار چاپ به‌شدت گران شده است. یکی از ملزومات چاپی موردنیاز این بخش کاغذ است؛ که روز به روز نیز گران‌تر می‌شود؛ در چند روز گذشته قیمت یک بسته کاغذ A4 به 65 هزار تومان رسیده و این روند کار را برای فعالان چاپ سمنان سخت‌تر کرده است. همان‌طور که عرض کردم ما باید خودمان را با تغییرات هماهنگ کنیم. یکی از کارهایی که می‌توانیم برای حل این معضل انجام دهیم تولید کاغذ در کشور است. ما با توجه به پیشرفت فناوری قادر هستیم تا از کربنات کلسیم و سنگ آهک کاغذ تولید کنیم و به این ترتیب جلوی گرانی نامعقول کاغذ را بگیریم.

مدیر چاپخانه فرهنگ در ادامه افزود: یکی دیگر از مسائل چاپ سمنان که مشکل آفرین شده، نزدیکی تهران به این استان است. دستگاه‌ها و ماشین‌آلاتی که در تهران وجود دارد می‌تواند کارها را با کیفیت بالاتر و در مدت زمان کمتری در اختیار مشتریان قرار دهد و از سوی دیگر چون تهران امکان دسترسی آسان‌تر و ارزان‌تری به مواد اولیه دارد، کارها را با قیمت پایین‌تری به انجام می‌رساند؛ درنتیجه سفارش‌های زیادی از استان سمنان خارج می‌شوند.

چاپ سمنان

وی بیان داشت: مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در کل جهان به هم وابسته است؛ کشور ما نیز از این قاعده مستثنا نیست. سیاست خارجی ما می‌تواند به‌شدت بر اقتصاد تأثیرگذار باشد؛ اگر دولت بتواند راه را برای صادرات باز کند، مسلماً شاهد گشایش اقتصادی خواهیم بود. دولت البته یکسری اقداماتی انجام داده و می‌توانم بگویم شرایط اندکی بهتر شده است؛ در همین راستا یکسری صادرات نان قندی به روسیه داشتیم که حدود 500 هزار برگ کاغذ به زبان روسی برای این کار توسط چاپخانه ما چاپ شد.

وی در پایان آینده صنعت چاپ کشور و چاپ سمنان را مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت: صنعت چاپ در کشور و استان سمنان می‌تواند به سمت بهبود حرکت کند، به شرط آن‌که ما بتوانیم از پتانسیل‌هایی که کشورمان در حوزه‌های مختلف دارد کمال استفاده را ببریم. باید بتوانیم سطح و کیفیت صنایع تولیدی را ارتقا دهیم تا کار برای صنایع دیگری همچون صنعت چاپ نیز فراهم شود و همان‌گونه که اشاره کردم حتی‌المقدور ملزومات چاپی نظیر کاغذ را با کمک تکنولوژی در داخل تولید کنیم تا مجبور به واردات و پرداخت هزینه‌های گزاف نشویم.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب