وبلاگ

بسته ‌ها و مقواهای کنگره دار – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

مقواهای کنگره دار
hodis

تقاضا برای مقواهای کنگره دار به دلایل عدیده در سطح جهان رو به افزایش گذاشته است. طراحی، چیدمان، صرفه اقتصادی و نحوه دسته کردن جزو این دلایل است. یکی دیگر از دلایل، ایجاد استانداردهای اروپایی در ابعاد بسته‌ ها برای انواع میوه‌ ها است که اکنون نه‌ تنها در اروپا، بلکه در سطح جهانی هم با اقبال مواجه شده است.

اما شاید یکی از مهم‌ ترین دلایل در این زمینه، قابلیت بازیافت مقواهای کنگره دار باشد. مقواهای کنگره دار از نظر قابلیت بازیافت جزو محصولاتی به‌ حساب می‌ آیند که با سیاست‌ های موردنیاز جهان معاصر درزمینه لحاظ کردن محیط‌ زیست کاملاً سازگار هستند.

درخواست برای مقوای کنگره‌ دار بسیار بیشتر از سابق است. پیش‌ بینی‌ ها حاکی از این است که مقوای کنگره‌ دار ارزش خوبی برای کسب درآمد و پول دارد، راحت حمل می‌ شود، فضای زیادی را اشغال نمی‌ کند و می‌ تواند به‌ آسانی بازیافت شود. چهره مقوای کنگره‌ دار روزبروز به خاطر مزایای اقتصادی و مضر نبودن آن به حال محیط‌ زیست، محبوب‌ تر می‌ شود.

از طرف دیگر قابلیت حمل آسان و قدرت آن در بسته‌ بندی برای خرده‌ فروشی هم باعث شده است تا مقوای کنگره‌ دار به ابزار مؤثری برای مدیریت برند تبدیل شود.

در همین حال، دلیل دیگری هم برای مطلوبیت مقواهای کنگره دار وجود دارد و آن امکان کاربرد رنگ‌ های متنوع و پذیرش انواع قابیلت‌ های گرافیکی و طراحی است.

در این مقاله می خوانید

مقواهای کنگره دارارتقای فروش روی قفسه‌ ها

پر کردن قفسه‌ ها یکی از اصلی‌ ترین مقولات در لجستیک اروپایی بسته‌ بندی است. درخواست‌ ها درزمینه «بسته‌ بندی آماده برای قفسه‌ ها» (SRD) بسیار متنوع است. تقریباً می‌ توان گفت که 37درصد کالاها در بسته‌ بندی ترانزیتی روی قفسه‌ ها قرار داده می‌ شوند. به‌طور خاص در بخش غذاهای جامد، سهم لوگو یا شعارهای چاپی و اطلاعات چاپی، زیاد است.

بااین‌همه، بر اساس برآوردهای اتحادیه صنعت مقواهای کنگره دار (VDW)، هنوز برای بهبود و ارتقای طراحی و ساخت بسته برای ارائه در قفسه‌ ها جای کار فراوانی وجود دارد.

بسته‌ بندی مؤثر که باید از نظر حمل و انبار، فرآیندها و رویه‌ های تجاری را تسهیل و فروش‌ ها را افزایش دهد، هنوز باید از مشکل عمومی عدم جذابیت بسته‌ ها روی قفسه‌ ها بکاهد.

طبق برآوردهای بازارپژوهان، بیشتر تصمیماتی که منجر به خرید می‌ شود، در فاصله درب فروشگاه تا نقطه پرداخت پول، صورت می‌ گیرد؛ اما چینش قفسه‌ ها کماکان برای مقوای کنگره‌ دار از نظر طراحی، دیده شدن برند، کیفیت بالا و درعین‌حال طراحی شدن بر اساس نیازهای تجاری و نحوه چاپ بسیار مهم است.

مقواهای کنگره دارقابلیت دسته کردن و حمل‌ و نقل مؤثر مقواهای کنگره دار

پیش از آن‌که بسته روی قفسه‌ ها قرار داده شوند، باید از راه‌ های دور حمل شوند. به‌ عنوان‌ مثال، هنگامی‌که گوجه‌ فرنگی‌ ها از آمریکا و اسپانیا راه خود را به‌ سوی سوپرمارکت‌ های هامبورگ باز می‌ کنند، راه درازی را باید طی کنند. در این جابجایی و انتقال، هر فضایی که متعلق به مواد باطله و ضایعات نباشد، گران‌ قیمت است. در این مرحله هم مقوای کنگره‌ دار راه‌حلی منطقی به شمار می‌ آیند. جعبه‌ های مقوایی کنگره‌ دار یا جعبه‌های چوبی طبق استاندارد FEFCO ساخته می‌ شوند.

FEFCO درواقع فدراسیون اروپایی سازندگان جعبه‌ های مقوایی کنگره‌ دار است. این جعبه‌ ها را می‌ توان به‌ راحتی حمل کرد و به شکل پالت‌ های مخلوط درآورد.

FEFCO در معرفی این استاندارد جعبه سازی با مقواهای کنگره‌ دار به معیارهایی رسیده است که حالت حکم استاندارد اروپایی را پیدا کرده‌اند. این پالت‌ های موسوم به اروپایی اکنون در اکثر کشورهای اروپایی ساخته می‌ شوند و به‌عنوان معیار از نظر ابعاد و اندازه پذیرفته‌ شده‌ اند. این جعبه‌ ها برای هر نوع میوه‌ ای اعم از گوجه‌ فرنگی، سیب، هندوانه و کیوی از فرانسه، اسپانیا یا ایتالیا مورداستفاده قرار می‌ گیرند. استاندارد اروپایی نه‌ تنها در اروپا بلکه در سطح جهانی نیز با اقبال مواجه شده است.

مقواهای کنگره داردر نظر گرفتن معیارهای محیط‌ زیست

مقواهای کنگره دار به‌جز مزیت‌ هایی که برشمرده شد، این روزها از یک مزیت مورد درخواست دیگر هم برخوردارند: قابلیت بازیافت.

جعبه‌ های مقوایی کنگره‌ دار پس از مصرف هم می‌ توانند به‌عنوان مواد اولیه برای کاغذسازی مورداستفاده قرار گیرند. جعبه‌ های مقوایی کنگره‌ دار از کاغذ ساخته می‌ شوند و سلولز مورد استفاده در ساخت آن از چوب گرفته می‌ شود. این امر به این معناست که مقوای کنگره‌ دار در نزد کارشناسان انرژی و محیط‌زیست یک از پیش برنده محسوب می‌ شوند.

مقواهای کنگره دار نسبت به محیط‌ زیست در حالت «خنثی نسبت به جو» قرار دارد. چوب در حین رشد از هوا، co2 جذب می‌ کند و آن را نگاه می‌ دارد. وقتی فیبرهای کاغذی پس از بازیافت‌ های مکرر آزاد شوند، می‌ توانند برای تولید انرژی یا کامپوست مورد استفاده قرار گیرند. مقواهای کنگره دار در این فرآیند به‌طور دقیق دی‌ اکسید کربنی را که از اتمسفر طی رشد درخت گرفته‌ اند، پس می‌ دهند.

بیشتر بخوانید: بسته های مقوایی و مشکلات تولید

صنعت مقواهای کنگره دار یکی از مهم‌ ترین بازیافت کنندگان کاغذهای باطله و کهنه است. حجم زیادی از کاغذها با استفاده از کاغذهای کهنه، … باطله تولید می‌ شوند و درنتیجه مقواهای کنگره دار به بسیاری از نیازهای زیست‌محیطی جهان امروز پاسخ می‌ دهند.

منبع: مجله صنعت چاپ

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب