وبلاگ

بازگشایی مدارس از مهر ماه 1400- چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

بازگشایی مدارس
hodis

وزیر آموزش و پرورش از بازگشایی مدارس از مهر ماه ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تلاش ما براین است که سال تحصیلی آینده مدارس فعال شوند و بار دیگر شاهد حضور گرم دانش آموزان در محیط مدرسه باشیم.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، محسن حاجی میرزایی با اشاره به بازگشایی مدارس از مهرماه ۱۴۰۰، افزود: این امر مستلزم کسب آمادگی هایی است که برای این آمادگی ها برنامه ریزی کردیم.

وی ادامه داد: ستادی در وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان ستاد مهر فعال شده است که همه تمهیدات را برای بازگشایی مدارس در مهر ماه ۱۴۰۰ برنامه ریزی می کند.

در این مقاله می خوانید

واکسیناسیون معلمان و فرهنگیان پیش نیاز بازگشایی مدارس

وی به یکی از مهمترین پیش نیازهای بازگشایی مدارس به صورت حضوری  اشاره کرد و گفت: واکسیناسیون معلمان و فرهنگیان یکی از پیش نیازهای بازگشایی مدارس است که با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، از مرداد ماه شروع می شود.

tehran exhibitio 2021

وزیر آموزش و پرورش در مورد واکسیناسیون دانش آموزان، اظهار داشت: تاکنون مصوبه ای برای افراد زیر ۱۸ سال نبوده است؛ اگر مجموعه متولیان وزارت بهداشت کشور به این نتیجه برسند که دانش آموزان هم باید واکسینه شوند، تدابیر لازم پیش بینی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس اصل مورد تاکید است، ادامه داد: در کنار این اصل مهم، محافظت از سلامت دانش آموزان و رعایت دستورالعمل های ابلاغ شده وزارت بهداشت هم مورد تاکید است. وزارت آموزش و پرورش بنا را بر آموزش حضوری در مهرماه گذاشته است و تا آن زمان باید شرایط عمومی کرونا در کشور برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی سنجیده شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اگر رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا مهرماه همچنان توصیه شود، کلاس ها را باید به صورت نوبتی برگزار کنیم. اما تاکید بر این است که با وجود مقررات، دانش آموزان یک روز به صورت محدود در مدارس حضور یابند؛ چرا که قطع ارتباط با مدرسه موجب پیامدهای سنگین اجتماعی، روانی، جسمانی و روحی شده است.

حاجی میرزایی عنوان کرد: بخش مهمی از بلوغ اجتماعی دانش آموزان در تعامل با یکدیگر صورت می گیرد و دور بودن بیش از یک و نیم سال از محیط آموزش، مشکلاتی ایجاد کرد.

شروع سال تحصیلی از اول مهر ماه

وزیر آموزش و پرورش شروع سال تحصیلی مدارس را از اول مهرماه اعلام کرد و گفت: سناریوهایی برای ورود دانش آموزان به مدرسه پیش بینی شده است، اگه محدودیتی اعمال نشود، دانش آموزان مطابق گذشته وارد مدرسه می شوند؛ در غیر این صورت، متناسب با محدودیت های اعمال شده در شهرهای مختلف، وضعیت های متفاوت تعریف می شود.

حاجی میرزایی بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش، حضور دانش آموزان را به گونه های مختلف تنظیم می کند تا دستورالعمل های بهداشتی هم رعایت شود.

تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ که در جلسه عصر روز گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، خاطرنشان کرد:  اجرای این مصوبه از سال ۱۴۰۲ است و مقرر شد نتیجه امتحان های نهایی که منعکس کننده سوابق تحصیلی ۱۲ ساله دانش آموزان است، با تاثیر ۶۰ درصد در پذیرش دانشگاه ها اعمال شود.

وی افزود: با این مصوبه، تاثیر کنکور هم به ۴۰ درصد کاهش می یابد و شامل همه داوطلبانی می شود که در کنکور شرکت می کنند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه معدل امتحانات نهایی دانش آموزان معیار قبولی در کنکور است، ادامه داد: حق کسی در این شیوه تضییع نمی شود و چند سالی است که سوابق تحصیلی در پذیرش داوطلبان ورود به دانشگاه دخالت دارد. این تاثیر در گذشته ۳۰ درصد بود که به ۶۰ درصد می رسد.

شهریه مدارس غیردولتی

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوال های خبرنگاران درباره شهریه مدارس غیردولتی، خاطرنشان کرد: سازمان مدارس غیردولتی بر اساس قانون، هیأت نظارتی است و شهریه مدارس غیردولتی را بر اساس چارچوب ها و معیارهایی تعیین می کند.

وی افزود: اینکه هر مدرسه غیردولتی چه میزان شهریه باید دریافت کند، از طریق سایت در اختیار عموم قرار داده می شود.

ساخت مسکن معلمان

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره ساخت مسکن برای معلمان و فرهنگیان بازنشسته، یادآور شد: بر اساس فراخوانی که منتشر شد، معلم های شاغل یا بازنشسته فاقد مسکن ثبت نام کردند که اسامی آنها در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت. بر اساس اطلاعات وزارت راه و شهرسازی ۷۵ هزار نفر واجد شرایط بودند که از این تعداد واحدهای ۴۵ هزار نفر مشخص شد.

حاجی میرزایی گفت: از این ۴۵ هزار نفر، بین ۲۵ هزار نفر و پروژه های ساخت مسکن ارتباط برقرار شد که مبالغی را هم واریز کردند.

بیشتر بخوانید: مصرف برق و خطر خاموشی سرتاسری

تامین کتاب های سال تحصیلی جدید

وی همچنین درباره تأمین کاغذ کتاب های درسی، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش همیشه در این زمینه یک سال جلوتر است. کتاب های سال ۱۴۰۰ آماده و چاپ شده است، همچنین بخشی از این کتاب ها در دست چاپ قرار دارد.

حاجی میرزایی بیان کرد: این کتاب ها از طریق ثبت نام در سایت، قبل از شروع سال تحصیلی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره تأمین کاغذ کتاب های سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ گفت: هیأت دولت چند روز قبل با اختصاص ۴۰ میلیون دلار، ارز مورد نیاز کاغذ به قیمت دولتی برای عملیات خرید و آماده سازی کتاب های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ موافقت کرد.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب