وبلاگ

اولین پل فلزی چاپ سه بعدی در اروپا به بهره‌برداری رسید -…

فهرست مطالب

[ad_1]

پل فلزی چاپ سه بعدی
hodis

فناوری چاپ سه بعدی تکنولوژی جدیدی است که با قابلیت‌های فوق‌العاده خود صنعت ساختمان را دچار تحولی عظیم خواهد کرد. پل فلزی چاپ سه بعدی یکی از مهم ترین این تحولات است.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از همشهری آنلاین، اولین پل فولادی چاپ سه بعدی به تازگی در اروپا رونمایی شد. این پل پس از چهار سال برنامه‌ریزی و تحقیق، اولین پل عابر پیاده سه بعدی جهان است که به روی عموم باز شد.

این پل که تقریبا ۱۲ متر است توسط شرکت هلندی MX3D ساخته شده و به عنوان یک «آزمایشگاه زنده» در مرکز شهر آمستردام نصب شده است.

محققان و مهندسان کالج سلطنتی لندن توانستند این پل را که به عابران پیاده و دوچرخه سواران در حال عبور از کانال دورن شهری اختصاص دارد چاپ و نصب کنند.

پروفسور لروی گاردنر، استاد این کالج تاکید کرد که تا کنون یک سازه فلزی سه بعدی «چاپ شده» که برای تردد عابران به اندازه کافی بزرگ و محکم باشد ساخته نشده بود.

 

بیشتر بخوانید:

مراسم روز ملی صنعت چاپ به تعویق افتاد

تقدیر وزیر از نماینده تشکل های صنعت چاپ

حقوق کارگران در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ مشخص شد

 

پل فلزی چاپ سه بعدی برای اولین بار

طراحان این پروژه برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ به چنین مفهومی دست یافتند و هدف آن‌ها ایجاد یک «ساختار فوق‌العاده کارآمد» با تاکید بر سادگی و ایمنی بود.

گاردنر می گوید: «ساختار و اجزای پل فلزی چاپ سه بعدی در طول فرایند چاپ و پس از اتمام آن آزمایش و شبیه سازی شده و دیدن این پل در حالیکه مورد استفاده عموم مردم قرار گرفته فوق‌العاده است.»

با رونمایی ازپل فلزی چاپ سه بعدی، محققان شروع به جمع آوری داده‌هایی کردند که با در نظر گرفتن فاکتور متغیر زمان، نحوه رفتار پل بعد از تردد افراد پیاده و دوچرخه‌سواران را بررسی کنند.

دکتر کریگ بوکانان، یکی از همکاران این معتقد است چنین تحقیقاتی در فناوری‌های جدیدی صنعت ساختمان تحولی عظیم ایجاد خواهد کرد؛ وی افزود: «این [پروژه‌ای] جذاب است و ما خوشحالیم که این سازه اکنون مورد استفاده قرار گرفته است.»

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب