وبلاگ

اهمیت و تاثیر سئو سایت در افزایش درآمد کسب و کار

فهرست مطالب

[ad_1]

تاثیر سئو سایت
hodis

در این مقاله قصد داریم با مفهوم و تاثیر سئو سایت و نقش آن در افزایش درآمد کسب و کارهای اینترنتی آشنا شویم. برای موفقیت در هرکسب و کاری احتیاج به انجام بازاریابی و تبلیغات است تا توسط خریداران بالقوه دیده شود، این موضوع در اینترنت نیز مصداق دارد و عملیات بازاریابی اینترنتی را باید انجام داد.

 

در این مقاله می خوانید

تاثیر سئو سایت در کسب و کار

یکی از راه های بازاریابی اینترنتی همان سئو سایت است، طبق آمارهای منتشر شده تقریبا 80 درصد از کاربران توسط موتورهای جستجو به وب سایت ها راهنمایی می شوند و دوباره طبق همین آمار بیشتر از 3 میلیارد عبارت روزانه در گوگل جستجو می شود، بنابراین بهینه کردن سایت شما برای موتورهای جستجو یک امر ضروری محسوب می شود.

اکثر کاربران قبل از خرید محصول یا خدمات مورد نیاز خود ابتدا در موتورهای جستجو شروع به جستجو می کنند و همیشه بیشتر از 50 درصد از آنها محصول یا خدمات مورد نیاز خود را از همین طریق تهیه و خریداری می کنند، کاربرانی که از طریق موتورهای جستجو وارد وب سایت شما می شوند دقیقا همان خریدارن بالقوه و خریداران هدف هستند.

در اهمیت تاثیر سئو سایت بر کسب و کار بهتر است بدانید که بیشتر از 85% کاربران از طریق موتورهای جستجو به وب ­سایت ­ها راهنمایی شده و همینطور 50% از آنها محصولات و خدمات مورد نیاز خود را به روش اینترنتی خریداری و تهیه می ­کنند. 

بنابراین اگر دنبال یافتن راهی برای موفقیت در کسب کار خود هستید از پر اهمیت بودن نقش و تاثیر سئو سایت و بهینه­ سازی آن طبق الگوریتم های موتورهای جستجو غافل نشوید. سئوی سایت با استفاده از برخی ترفند های گاها ساده مانند رعایت کردن نکات هدینگ و گاها پیچیده مانند بهینه­ سازی تصاویر و مطالب، ایجاد وب ­سایت و برقراری اعتبار خارجی و داخلی به سایت، باعث قرارگیری وب­ سایت شما در صدر نتایج موتورهای جستجویی مثل گوگل می­گردد. دیده شدن وب ­سایت شما در ابتدای نتایج جستجو، باعث جلب اعتماد کاربران شده و افزایش بازدید کنندگان وب سایت شما را به همراه خواهد داشت.

تاثیر سئو سایت

اهمیت و تاثیر سئو سایت

برای بهبود بخشیدن به بخشOn-Site  سئو، بهترین مکان برای شروع بهینه سازی محتوای شما می باشد. هم برای کاربران و هم موتورهای جستجو. محتوا، به چند علت بسیار مهم است. دلیل اول اینکه اگر شما محتوایی عالی نداشته باشید، طبیعتا چیزی هم برای به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی، ایمیل، وب سایت، تبلیغات، حتی در وب سایت خودتان و یا در سایت های وابسته برای رشد بازاریابی خود نخواهید داشت.

 همه ی این موارد، دلایل اولیه ی این موضوع و اجزای اصلی بازاریابی دیجیتال هستند که “شما باید روی ایجاد یک محتوا خوب سرمایه گذاری کنید ” این موارد نه تنها روی سئو سایت، بلکه در سطوح زیاد و مختلفی برای کسب و کار شما مفید خواهند بود.

زمان انتشار محتوا، رمزِ به حداکثر رساندن مزایای سئو  On-Site، استراتژیک بودن تولید محتوا با کلمات کلیدیِ مورد استفاده و همینطور روشی است که برای بهینه سازی صفحه خود انجام می دهید. یاد بگیرید که بهترین کلمات کلیدی را چطور باید برای جذب ترافیک بیشتر مورد استفاده قرار دهید. سپس از اینکه صفحه ی وب خود را برای این کلمات بهینه سازی کرده اید اطمینان حاصل کنید.

تاثیر سئو سایت

تفاوت بازاریابی اینترنتی و سئو

آیا مفهوم سئو همان مفهوم بازاریابی اینترنتی است؟ بهترین پاسخ این است که سئو فقط یکی از ابزارهای موجود برای رونق و رشد در بازاریابی های اینترنتی برای کسب و کار آنلاین است. ابزارهای دیگری مانند استراتژی محتوا، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و شبکه های اجتماعی نیز به اندازه موثر بودن سئو (seo) در سایت کسب و کار اینترنتی در موفق شدن یک کمپین بازاریابی اینترنتی نیز تاثیرگذار هستند.

زمانی که شما یک وب ‌سایت را راه ‌اندازی می‌ کنید در واقع در حال راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی هستید و باید با هزاران رقیب مانند خودتان به رقابت پرداخته و سئو سایت فقط یکی از ابزارهای موجود برای کسب بهترین رتبه در این رقابت است. این فقط قسمتی از  کسب و کار شما است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای موجود در سایت شما را بهتر درک کنند و قسمت دیگر آن، رضایت کاربران زمان بازدید از وب سایت شما است.

چگونه برای موفقیت در کسب و کار خود نقش سئو را پررنگ تر کنیم؟

برای پررنگ کردن نقش و تاثیر سئو سایت در موفقیت کسب و کار خود، باید تغییراتی را در سایت خود اعمال کنید. برای این کار بخش های پر اهمیت سایتتان را مشخص کرده و بگذارید کلمات کلیدی سایت شما برای الگوریتم های موتور های جست و جو تعیین شود. با انجام این کار موتور های جست و جو سایت شما را آسان تر بهینه سازی می کنند و در نتایج جست و جوی خود قرار می دهند.

امکان دارد این سوال برایتان مطرح شود که چگونه موتور های جست و جو این کار را انجام می دهند؟ در جواب این سوال باید گفت، اسپایدر ها به دستور خزنده ها وارد سایت شما می شوند و سایت شما را بررسی می کنند. سایت شما باید به گونه ای باشد که آن ها را به قسمت هایی که شما می خواهید راهنمایی کند تا نکات مثبت را پیدا کنند. این کار به وسیله ی مواردی مانند طراحی وب سایت مناسب، مسیریابی های صحیح سایت، طراحی وب سایت مناسب و ساختار لینک های داخلی انجام می شوند.

ترافیک وب سایت و نقش  و تاثیر سئو سایت در افزایش آن

هر چقدر وب سایت شما در یک کلید واژه رتبه بهتری بگیرد، ترافیک بیشتری نیز کسب خواهد کرد. طبق تحقیقات، لینک اول در گوگل به صورت میانگین 27.5 % از کلیک های هر واژه را به خود اختصاص داده است. این به این معنی است که طبق مطالعات اگر شما در یک کلید واژه موفق به کسب جایگاه لینک اول در گوگل شوید، از هر 100 باری که برای آن کلمه جستجو می شود، 27-28 بازدید از سایت شما انجام خواهد شد، هرچه رتبه کسب شده پایین باشد میزان کاهش نرخ در بازدید چشم گیر تر می باشد.

تاثیر سئو سایت

سئو روشی برای رشد کسب و کارهای اینترنتی

در کسب و کارهای اینترنتی روش‌های متفاوتی برای جذب کاربران و دیده شدن وجود ایمیل مارکتینگ، شبکه های اجتماعی و… که استفاده از هر کدام از آنها نیازمند داشتن استراتژی مخصوص و برنامه در زمان مشخص است. زمانی که رقابت در بین شرکتها افزایش می یابد میزان هزینه کلیک روی لینک های سایت برای افزایش ترافیک ورودی سایت در موتورهای جستجو نیز زیاد میشود و گاهی سایت ها مجبور به خریدن بنرهای تبلیغاتی و سایر روشها میشوند. در این زمان SEO به عنوان یک روش مقرون به صرفه نقش خود را برای عدم وابستگی به سایر روشها به درستی ایفاء می کند.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب