وبلاگ

استفاده از مستربچ های نانویی ایرانی در صنعت خودروسازی

فهرست مطالب

[ad_1]

مستربچ های نانویی
hodis

مستربچ های نانویی یک شرکت ایرانی در تولید برخی از قطعات خودروسازان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مستربچ‌ های مبتنی بر اکسید روی نسبت به مستربچ‌ های رایج مزیت‌های متعددی دارد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از پایگاه خبری فناوری نانو ایران، بابک جهان‌آرا کارشناس بخش تحقیق و توسعه شرکت پارسا پلیمر شریف می‌گوید: طی تقریبا ۱۵ سالی که این شرکت شروع به فعالیت کرده، تمرکز اصلی روی تولید مستربچ‌ های آنتی‌باکتریال نانویی بوده است.

مستربچ های نانویی شرکت پارسا پلیمر شریف بر پایه اکسید روی بوده و از این نظر یک مزیت بزرگ نسبت به مواد پایه نقره دارد. یکی از مشکلات مستربچ‌های پایه نقره، آلودگی‌های محیطی و آسیب احتمالی به محیط زیست است. خارج شدن ذرات نقره از ساختار مستربچ می‌ تواند به موجود زنده نظیر آبزیان آسیب برساند.

این مستربچ های نانویی می‌ تواند حتی برای مصرف‌کننده حساسیت پوستی ایجاد کند. بنابراین استفاده از مستربچ‌ های پایه نقره در محصولاتی نظیر جوراب ممکن است عوارضی برای مصرف‌کننده در پی داشته باشند. این در حالی است که این مشکلات در مستربچ‌های پایه اکسید روی وجود ندارد. همین موضوع موجب شده تا بتوان از این مستربچ‌ها در صنایع غذای و بسته‌بندی استفاده کرد.

مستربچ های نانوییکاربرد مستربچ های نانویی

وی می‌ افزاید: دامنه کاربرد مستربچ‌ های آنتی‌باکتریال نانویی بسیار وسیعی است از صنعت نساجی و بسته‌بندی تا خودروسازی این مستربچ‌ها کاربرد دارند. با یک شرکتی در برزیل وارد همکاری شده‌ایم تا از این مستربچ های نانویی در محصولات این شرکت خودروساز برزیلی استفاده شود.

تأمین مواد اولیه مورد نیاز گروهی از قطعه‌سازان عمده در صنعت خودرو و همچنین ساخت ترکیبات پیشرفته برای صنایع لوله و بسته‌بندی از جمله فعالیت‌های این شرکت است.

آمیزه پلی اتیلن ترفتالات آنتی باکتریال، کامپاند زیست تخریب پذیر، مستربچ آنتی باکتریال پایه ABS، مستربچ آنتی باکتریال پایه PP، مستربچ پلی آمید (PA) آنتی باکتریال، آمیزه پلی‌اتیلنی آنتی باکتریال و آمیزه نانوکامپوزیتی پلی‌پروپیلن لوله بی صدا از جمله محصولات این شرکت است.

شرکت پارسا پلیمر شریف در تابستان ۸۶ در زمینه تولید ترکبیات پیشرفته پلیمری آغاز به فعالیت کرد. فعالیت‌های پارسا پلیمر شریف در دو حوزه تولید ترکیبات پلیمری پیشرفته و ارائه خدمات مهندسی از قبیل طراحی فرمولاسیون برای کاربردهای مختلف مهندسی معکوس مواد، طراحی استانداردهای آزمون قطعات صنعتی و انجام خدمات آزمایشگاهی خلاصه می‌شود.

بیشتر بخوانید: تولید مستربچ های پلیمری مورد استفاده در صنعت بسته بندی

خدمات و محصولات قابل ارائه این شرکت شامل ساخت انواع ترکیبات ساده و پیشرفته پایه PP ،PE ،PA و ABS (تقویت شده با الیاف شیشه، تالک،‌ کربنات کلسیم، فاز لاستیکی و آلیاژهای آن‌ها)، ساخت انواع ترکیبات پیشرفته پلیمری صنایع خودروسازی، بسته‌بندی و لوله و پروفیل، آمیزه نانویی عایق صدا و مستربچ های نانویی آنتی‌باکتریال است.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب