وبلاگ

اتحادیه لیتوگرافان مسئول جدید صدور مجوز چاپ دیجیتال

فهرست مطالب

[ad_1]

صدور مجوز چاپ دیجیتال
hodis

رئیس اتحادیه سازندگان کلیشه و لیتوگراف مهر و پلاک و چاپ اسکرین تهران از واگذاری صدور مجوز چاپ دیجیتال به این اتحادیه خبر داد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ مجتبی معراج محمدی، رئیس اتحادیه لیتوگرافان با اشاره به دستور کمیسیون نظارت شهرستان تهران، عنوان کرد: پیش‌تر دو اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران و لیتوگرافان هر دو امکان صدور مجوز برای فعالان چاپ دیجیتال را داشتند اما اکنون با دستور رئیس اتاق اصناف تهران، صدور مجوز فقط توسط اتحادیه لیتوگرافان انجام خواهد شد.

وی افزود: چندین سال است که طبق تفاهم‌ نامه‌ ای، متولی چاپ دیجیتال اتحادیه لیتوگرافان بود و حتی آزمون‌ های وزارت فرهنگ و ارشاد توسط اتحادیه ما برگزار می‌ شد اما نمی‌ توانستیم جواز کار صادر کنیم.

صدور مجوز چاپ دیجیتالصدور مجوز چاپ دیجیتال به دستور کمیسیون نظارت  

معراج محمدی با بیان اینکه 19 تیر ماه این مجوز از سوی اتاق اصناف تهران به ما ابلاغ شده است، گفت: به دستور کمیسیون نظارت شهرستان تهران طبق نامه شماره ۱۴۰۰/۱۰۳۸۲۶ این مجوز صادر شده است.

به گفته رئیس اتحادیه لیتوگرافان، پیش از این انجمن چاپ دیجیتال زیرمجموعه اتحادیه فعالیت می‌ کرد اما حالا همه کارها زیرنظر مستقیم اتحادیه است و از تمام افرادی که در حوزه چاپ دیجیتال فعالیت می‌ کنند، درخواست می‌ کنیم که برای صدور مجوز چاپ دیجیتال به اتحادیه لیتوگرافان مراجعه کنند.

صدور مجوز چاپ دیجیتالجایگاهی برای رسته چاپ دیجیتال

وی همچنین درباره نظارت اتحادیه بر واحدهای چاپ دیجیتال و صدور مجوز چاپ دیجیتال از این پس توضیح داد: خوشحالیم که بالاخره برای این رسته جایگاهی پیدا و نظم و نظامی در میان فعالان چاپ دیجیتال ایجاد شد. طبیعتا زمانی که رسته‌ ای متولی داشته باشد، بسیاری از کارها و روند فعالیت دست‌اندرکاران این حوزه ساماندهی می‌ شود.

معراج محمدی تاکید کرد: این قول را به فعالان چاپ دیجیتال می‌دهیم که اکنون می‌ توانیم با این تصمیم به صورت موثرتری فعالیت کنیم و این بخش سازماندهی خوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه تخمین زده می‌ شود بیش از 500 واحد چاپ دیجیتال در تهران مشغول کار هستند، گفت: بسیاری از این واحدها بدون مجوز هستند اما اکنون با این مجوز صنفی می‌ توانند به مطالبات و حقوق قانونی خود سهل‌الوصول‌تر دست پیدا کنند.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب