وبلاگ

آسیب به چاپخانه ها با قطعی مکرر برق – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

آسیب به چاپخانه ها
hodis

قطعی مکرر برق به بسیاری از صنایع آسیب وارد کرده و این آسیب به چاپخانه ها نیز وارد آمده است. 

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از گسترش نیوز؛ گرانی بی‌سابقه کاغذ و کاهش اقبال مردم به محتوای چاپی باعث شده که چاپخانه ‌ها، مطبوعات و انتشاراتی ‌های کشور ظرف چند سال اخیر یکی از بدترین شرایط تاریخی خود را تجربه کنند. به نظر می ‌رسد که قطعی مکرر برق به کوه معضلات پیش ‌روی آنها با آسیب به چاپخانه ها اضافه شده است. برای بررسی بیشتر جوانب مختلف این موضوع با مدیر یکی از چاپخانه های بزرگ تهران به گفت و گو نشستیم.

شهاب قاسمی پناه در رابطه با آسیب به چاپخانه ها با قطعی برق گفت: مسئله قطعی برق از سه هفته قبل شدت پیدا کرد که کاملا هم بدون برنامه ریزی بود. دستگاه ها در حال کار بودند که برق ناگهان قطع شد در نتیجه پی اس پی، قسمت های نرم افزاری و برنامه ها متوقف شدند. بعد از چند مرحله که این اتفاق افتاد نرم افزار پی اس پی که ساخت آلمان است از روی دستگاه پرید. ما هم که تحریم هستیم و نمی توانیم این نرم افزار را از آلمان بگیریم.

بیشار بخوانید: جلوگیری از قطع مکرر برق در واحدهای چاپی

قاسمی پناه در ادامه توضیح داد: برای بررسی وضعیت دستگاه ها متخصصی آمد و شروع به برنامه نویسی کرد. نزدیک به ۵ شبانه روز چاپخانه برای همین کار تعطیل شد. اولین لطمه به ما وارد شد و بعد یکی یکی آسیب به چاپخانه های دیگر وارد آمده است.

وی در ادامه افزود: اخیرا دستگاهی که برای لیتوگرافی است و پیش از چاپ فایل هایی که از روزنامه ها برای ما می آید را با آن آماده می کنیم به مشکل خورد. قطعات آن هم آلمانی و آمریکایی است و امکان ارسال آن از خارج کشور نیست. آسیبی که به این دستگاه وارد شد حدود ۳۰۰ میلیون تومان به ما ضرر وارد کرد و ۲۰۰ میلیون تومان هم از دستگاه چاپ متضرر شدیم. جدا از آنکه حقوق پرسنل را باید سر وقت دهیم چاپ روزنامه ها را هم مجبور شدیم به همکاران دیگر بدهیم و هزینه آن را پرداخت کنیم.

قاسمی پناه در صحبت های پایانی خود گفت: بنده با رئیس اداره برق منطقه صحبت کردم که برنامه ریزی ای داشته باشند. ایشان نامه ای را به من نشان دادند که در آن نامه ذکر شده بود برخی روزها ۹ ساعت برق قطع است و ساعت ۹ شب برق می آید. در صورتی که ما مجبور هستیم روزنامه ها را چاپ کنیم و در آن ساعت تازه باید دستگاه ها را روشن کنیم و آن ها هم تا بخواهند فعالیت خودشان را شروع کنند زمان زیادی را از دست می دهیم.

header footer bg1
مطلب قبلیکشف محموله کاغذ چاپ و تحریر
مطلب بعدیبرگزاری 2مین دوره نمایشگاه مجازی کتاب در نیمه دوم سال

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب