وبلاگ

کرونا و کسادی صنف لوازم التحریر – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

صنف لوازم التحریر
hodis

رئیس اتحادیه صنف فروش کتاب و لوازم التحریر اصفهان گفت: نامه‌ های فراوانی در ارتباط با کسادی صنف لوازم التحریر و کتاب به مجلس شورای اسلامی و بسیاری از مسئولان دیگر ارسال کردیم، اما جوابی دریافت نشد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ اکبر چیت ساز رئیس اتحادیه صنف لوازم التحریر اصفهان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان گفت: بیماری کرونا بر تمامی مشاغل ضربه وارد کرده، اما شغل فروشندگان لوازم التحریر را تعطیل کرده است.

وی افزود‌: مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی، دولت ملزم به واگذاری بخشی از امور خود به بخش خصوصی است تا با کم شدن تکلیف خود، در سوی دیگر میدان موجب ایجاد اشتغال در بخش خصوصی شود، اما در حوزه کتاب و لوازم التحریر اقدامی انجام نشد.

صنف لوازم التحریرضربه سنگینی به فروشندگان و صنف لوازم التحریر

رئیس اتحادیه صنف فروش کتاب و لوازم التحریر اصفهان عنوان کرد: فروش کتب درسی باید در فروشگاه‌ های لوازم‌ التحریر صورت گیرد و آموزش و پرورش نباید دخالتی در فروش کتب درسی به دانش‌ آموزان کند.

چیت ساز افزود: آموزش و پرورش به بهانه حذف دست دلالان در فروش کتاب، وظیفه فروش کتاب‌ های درسی را به عهده گرفته و همین امر ضربه سنگینی به فروشندگان و صنف لوازم التحریر وارد کرده است.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در محصولات لوازم التحریر نداریم بیان کرد: علاوه بر کرونا شرایط بد اقتصادی اوضاع فروش لوازم التحریر را بدتر کرده است و از شهروندان تقاضا داریم از محصولات ایرانی استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: رکود در بازار لوازم التحریر کرمان به واسطه کرونا

رئیس اتحادیه صنف لوازم التحریر اصفهان در پایان با بیان اینکه نزدیک به دو سال است بسیاری از فروشندگان کتاب و لوازم التحریر خانه‌ نشین و ورشکست شده‌ اند خاطرنشان کرد: از رسانه‌ ها خواهشمندیم که صدای ما را به گوش مسئولان برسانند تا شاید در راستای رونق فروش لوازم التحریر اقدامی کنند.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب