وبلاگ

کاهش 20 هزار تومانی قیمت کاغذ تحریر- چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

کاهش 20 هزار تومانی قیمت کاغذ تحریر
hodis

بازار با کاهش 20 هزار تومانی قیمت کاغذ تحریر مواجه شد،‌ با وجود این ناشران هنوز تمایلی به خرید از بازار ندارند و انتشار کتاب‌ های تازه را به تعویق انداخته‌‌ اند.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم،‌ نبود خریدار در بازار آزاد کاغذ قیمت‌ ها را باز هم کاهش داد، قیمت هر بند کاغذ تحریر که در یک ماه گذشته و پس از افزایش‌های 100 تا 150 هزار تومانی با کاهش قابل توجه به بندی 600 هزار تومان رسیده بود،‌ دوباره با کاهش 20 هزار تومانی قیمت کاغذ تحریر به بندی 580 هزار تومان کاهش پیدا کرد.

این در حالی است که در یک ماه گذشته بازار کاغذ و مقوا که دو سالی است از رکود شدید رنج می‌ برد،‌ خرید و فروش قابل توجهی را به خود ندیده است، ناشران که بیش از 30 درصد از خریداران این بازار را تشکیل می‌ دهند بیش از سه ماه است که به دنبال قطع کاغذ یارانه‌ای از انتشار کتاب‌های جدید سرباز زده‌اند و کمتر ناشری را می‌توان سراغ داشت که برای خرید به بازار آزاد مراجعه کرده باشد.

 

کاهش 20 هزار تومانی قیمت کاغذ تحریر با وجود تبلیغات انتخابات

آغاز فعالیت ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در دو تا سه هفته گذشته موجب شده بود که تقاضا در بازار آزاد اندکی افزایش پیدا کند،‌ از همین رو قیمت کاغذ در برخی دوره‌ها با افزایش چند 10 هزار تومانی مواجه شده بود که این افزایش پایدار نبود.

tehran exhibitio 2021

نه تنها کاهش 20 هزار تومانی قیمت کاغذ تحریر را در بازار آزاد شاهد بودیم بلکه سایر انواع کاغذ از جمله کاغذ روزنامه و کاغذ گلاسه و کرافت نیز با افزایش قیمت مواجه شده‌اند، قیمت هر کیلو کاغذ روزنامه از 18 هزار و 500 تا 23 هزار تومان متغیر است.

افزایش قیمت کاغذ روزنامه در سال‌های اخیر در حالی انجام شده است که نیاز کشور به کاغذ روزنامه از 120 هزار تن در 10 سال گذشته به حدود 30 تا 40 هزار تن رسیده است.عمده این نیاز از طریق واردات تامین می‌شود.

header footer bg1
مطلب قبلیایران فردا را امروز ببینید

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب