وبلاگ

کاهش قیمت کاغذ تحریر در بازار – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

کاهش قیمت کاغذ تحریر در بازار
hodis

با کاهش قیمت کاغذ تحریر در بازار، زمزمه‌هایی مبنی بر راه‌اندازی مجدد خط تولید تحریر در کشور به گوش می‌رسد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از شفاف،‌ در ادامه فراز و فرود قیمت‌ها در بازار کاغذ‌، این کالا با کاهش دوباره قیمت‌ها مواجه شد. بر این اساس هر بند کاغذ تحریر 70 در 100 با گرماژ 70 گرم بندی 570 هزار تومان شده است.

کاهش قیمت کاغذ تحریر در بازار تنها به برند چینی اختصاص ندارد، بلکه در برند اندونزی نیز قیمت‌ها تا 750 هزار تومان برای هر بند کاغذ 70 در 100 با گرماژ 80 گرم پایین آمده است.

کاهش قیمت‌ها در بازار  تنها مختص کاغذ تحریر بوده و کاغذ روزنامه با افزایش قیمت روبرو بوده است.هر کیلو کاغذ روزنامه بین 18 هزار و 500 تا 22 هزار تومان قیمت خورده است.

 

tehran exhibitio 2021

دلایل کاهش قیمت کاغذ تحریر در بازار

این کاهش قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد در روزهای اخیر به دلیل نبود تقاضا رخ داده است،‌ بنا به گفته هومان حسن‌پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران اقتصاد نشر و قیمت کتاب اجازه خرید کاغذ از بازار آزاد را به ناشران نمی‌دهد و ناشران در ماه‌های گذشته ترجیح‌ داده‌اند، منتظر تصمیم‌‌گیری دولت در خصوص کاغذ یارانه‌ای باشند.

در سوی دیگر ماجرا این احتمال وجود دارد که با تغییر دولت توجه به سمت تولید در حوزه کاغذ بیشتر معطوف شود، به ویژه اینکه آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور منتخب مردم، اسفند ماه بازدیدی از کارخانه چوب و کاغذ مازندران، بزرگترین تولیدکننده کاغذ تحریر در خاورمیانه، داشته است که در آن بازدید بر لزوم رفع موانع تولید در این کارخانه تأکید کرده است.

صفریان، مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران، نیز اخیراً از روزهای خوش کارخانه و افزایش ظرفیت تولید به 105 هزار تن در سال خبر داد و اعلام کرده است، استمرار تولید با تمام ظرفیت، تأمین به موقع مواد اولیه مورد نیاز و بهسازی و به روز شدن قطعات ماشین آلات تولیدی از مهمترین اولویت‌های این شرکت است. تا سال 1400 سال طلایی برای صنایع چوب و کاغذ مازندران باشد.

بیشتر بخوانید:

کاغذ بازار آزاد و افزایش قیمت کتاب

طرح های فصلی فروش کتاب برای اهالی نشر

موانع تشکیل اتحادیه کشوری ناشران

 

وی افزود: در هشت سال گذشته در بخش تولید کاغذ با وجود تأکیدات رهبر معظم انقلاب دولت نه تنها سرمایه‌گذاری چندانی نکرده است،‌ بلکه با تقویت واردات کاغذ به کشور و اختصاص میلیاردها دلار ارز رقابت نابرابر تولید و واردات را رقم زده است، موضوعی که انتقاد کارشناسان تولید کاغذ را در هشت سال گذشته در پی داشته است.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب