وبلاگ

چاپخانه‌ های استان گیلان – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

چاپخانه‌ های استان گیلان
hodis

چاپخانه‌ های استان گیلان نیاز به آموزش و به‌روزرسانی دانش خود دارند. مدیریت یکسری از چاپخانه‌ های استان گیلان همچنان به شکل سنتی و قدیمی است؛ از سوی دیگر یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما در بخش مالیات است.

حسین ابراهیمیان معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان درباره وضعیت چاپخانه‌داران این استان به چاپ و نشرآنلاین گفت: صنعت چاپ در گیلان به دلیل شیوع بیماری کرونا در ماه‌های اخیر رو به افول رفته است؛ اما به‌صورت کلی ما در  این استان سه نوع چاپخانه ‌داریم؛ چاپخانه‌هایی که با ماشین‌آلات قدیمی و فرسوده کار می‌کنند که قاعدتاً انتظار چندانی از آن‌ها نمی‌رود، چاپخانه‌هایی که توانسته‌اند تا حدودی خود را به‌روز کنند و دسته سوم چاپخانه‌هایی که توانسته‌اند خود را به دستگاه‌های روز مجهز کنند و اشتغال‌زایی را گسترش دهند.

وی در ادامه افزود:  چاپخانه‌ های استان گیلان اما توانسته‌اند با ارتباطات خوب و مؤثر با شرکت‌های تولیدی؛ مشتریان خوب و ثابتی پیدا کرده و تجارت خود را وسعت دهند.

ابراهیمیان یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف چاپخانه‌ های استان گیلان را وجود دستگاه‌های قدیمی و مستعمل دانست و اظهار داشت: چاپخانه‌های استان گیلان نیاز به آموزش و به‌روزرسانی دانش خود دارند. مدیریت یکسری از چاپخانه‌های استان گیلان همچنان به شکل سنتی و قدیمی است؛ از سوی دیگر یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما در بخش مالیات است.

 

tehran exhibitio 2021

چاپخانه‌ های استان گیلان نیازمند حمایت

مالیات بر ارزش‌افزوده‌ای که چاپخانه‌داران باید پرداخت کنند بسیار بالا است و حتی ممکن است باعث ورشکستگی چاپخانه‌ها شود. کسانی که در بخش اداره مالیات کار می‌کنند باید با این رشته سروکار داشته باشند تا بدانند این کار هم ‌سود دارد و هم زیان؛ به این معنا که مالیات‌های نامعقول را نباید به این حوزه تحمیل کرد.

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در ادامه تصریح کرد: مسئله مالیات بر ارزش‌افزوده و مشکلات ناشی از آن چاپخانه‌داران را بی‌انگیزه می‌کند و شوق و اشتیاق لازم برای ادامه کار را از آنان سلب می‌کند.

 

چاپخانه‌ های استان گیلان

وی در مورد وضعیت سفارش‌های استان گیلان بیان داشت: هیئت‌مدیره یکسری از  چاپخانه‌ های استان گیلان در استان‌های دیگر ساکن هستند و به همین دلیل نیز بخشی از سفارشات این استان به مناطق دیگر فرستاده می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

چاپخانه های خراسان رضوی و رقیبی مجازی

تأسیس دانشگاه چاپ در استان یزد

حمایت دولتی از صنعت چاپ شهرستان یزد

 

ابراهیمیان همچنین در مورد تشکیل اتحادیه چاپخانه‌داران استان گیلان اظهار کرد: در حال حاضر  چاپخانه‌ های استان گیلان انجمن صنفی تشکیل داده‌اند و از همان طریق نیز به وضعیت چاپخانه‌های استان رسیدگی می‌کنند؛ یکی از دلایلی که این استان اتحادیه ندارد وجود موانع قانونی است که چاپخانه‌داران سعی در رفع آن دارند؛ اما ما با انجمن تشکیل شده فعلی ارتباط بسیار خوبی داریم.

چاپخانه‌ های استان گیلان

وی در پایان افزود: به نظر من سایر چاپخانه‌داران و طبعاً زحمت‌کشان شریف این صنعت در استان گیلان، نیاز به حمایت‌های دولتی دارند، وام‌هایی که درصد سودشان به‌نوعی باشد که فعالان صنعت چاپ به عنوان دست‌اندرکاران بخش تولید بتوانند از عهده پرداخت آن بربیایند، یکی از حمایت‌های لازم در این زمینه محسوب می‌شود.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب