وبلاگ

وضعیت صنعت چاپ استان کرمانشاه نیازمند نظارت – چاپ و نشر…

فهرست مطالب

[ad_1]

وضعیت صنعت چاپ استان
hodis

وضعیت صنعت چاپ استان کرمانشاه چندان مناسب نیست. هیچ نظارتی از سوی مراجع مسئول بر کار مراکز تبلیغاتی نیست. به‌عنوان عضوی از خانواده صنعت چاپ تقاضا دارم تا مسئولان امر به وضعیت دارایی رسیدگی داشته و بار کمرشکن مالیات بر ارزش‌افزوده را از دوش چاپخانه‌داران بردارند. 

محمد نعیم حسام‌الدینی، مدیر چاپخانه حقیقی است. وی وضعیت صنعت چاپ استان کرمانشاه را نامناسب دانست و بیان داشت: حال صنعت چاپ نه‌تنها در استان کرمانشاه بلکه در کل کشور چندان رضایت‌بخش نیست.وضعیت صنعت چاپ استان کرمانشاه

به گزارش چاپ و نشر آنلاین: حسام‌الدینی مهم‌ترین مشکل این حوزه را گرانی شدید مواد اولیه عنوان کرد و افزود: بنده به‌عنوان کسی که سال‌ها در این حرفه مشغول به فعالیت هستم در این روزهای سخت جزو کسانی بودم که توانستم چاپخانه را حفظ کنم؛ اما اگر کسی بخواهد تازه ‌وارد این حرفه شود با توجه به این وضعیت نمی‌تواند دوام بیاورد. سال گذشته پودر دستگاه کپی رنگی را 1200 تومان خریداری می‌کردیم، حدود یک ماه پیش این ماده اولیه در حدود 4800 فروخته می‌شد؛ در حال حاضر بنده این پودر را 7200 هزار تومان خریداری کرده‌ام. همان‌طور که مشاهده می‌کنید وضعیت روزبه‌روز از این بابت بدتر می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

حل مشکلات مالیاتی صنعت چاپ در استان کرمانشاه

بی توجه دولت به خواسته فعالان صنعت چاپ

 

تاثیر مالیات بر ارزش افزوده در وضعیت صنعت چاپ استان کرمانشاه 

مدیر چاپخانه حقیقت با اشاره به مسئله مالیات و مالیات بر ارزش‌افزوده اظهار داشت: یکی از مسائلی که چاپخانه‌ها به‌شدت با آن درگیر هستند مشکل مالیات است. خیلی از مراکز تبلیغاتی در شهر فعال هستند که باعث بیرون رفتن سفارش‌های چاپی از استان می‌شوند؛ به‌این‌ترتیب که کارها را با قیمت‌های پایین‌تر در شهرهایی همچون تهران، مشهد و قم انجام می‌دهند. این مراکز مشکل پرداخت مالیات ندارند و به همین دلیل با قیمت‌هایی کار می‌کنند که ما به جز متضرر شدن نمی‌توانیم چنین قیمت‌هایی به مشتری ارائه کنیم؛ از همین رو همان کار باقی‌مانده در استان نیز از دست فعالان این بخش خارج می‌شود.

حسام‌الدینی در پایان با گله از عملکرد وزارت ارشاد در تولی‌گری این صنعت بیان داشت: هیچ نظارتی از سوی مراجع مسئول بر کار این مراکز نیست. بنده به‌عنوان عضوی از خانواده صنعت چاپ تقاضا دارم تا مسئولان امر به وضعیت دارایی رسیدگی داشته و بار کمرشکن مالیات بر ارزش‌افزوده را از دوش چاپخانه‌داران بردارند تا این حوزه و کسانی که از آن ارتزاق می‌کنند بتوانند به حیات خود ادامه دهند.وضعیت صنعت چاپ استان کرمانشاه  بستگی به حمایت های ارشاد به عنوان یک متولی قوی دارد.

header footer bg1
مطلب قبلیبرنامه های دولتی برای ترویج کتاب خوانی

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب