وبلاگ

وزارت صمت و مشکل تولید کاغذ و مقوا – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

مشکل تولید کاغذ و مقوا
hodis

کهترپور فریمان با بیان اینکه مشکل تولید کاغذ و مقوا مجوز‌های بی رویه هشت سال گذشته وزارت صمت برای تولید کاغذ و مقوا بوده است، گفت: شرکت‌های بزرگ کاغذسازی به دلیل فناوری پیشرفته؛ هزینه تولید کمی دارند.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، محمد کهترپور فریمان، عضو سندیکای تولید کنندگان کاغذ و مقوا شب گذشته (سه شنبه 5 مرداد) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه مشکل تولید کاغذ و مقوامجوز‌های بی رویه هشت سال گذشته وزارت صمت برای تولید کاغذ و مقوا بوده است، گفت: دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن مجوز تولید کاغذ بسته بندی صادر شده که برای یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن تولید؛ ماشین آلات نصب شده و برای ۴۰۰ هزار تن نیز ماشین آلات در حال نصب و راه اندازی است.

 

بیشتر بخوانید:

صنایع چوب و کاغذ در انتظار ورشکستگی، تعطیلی و تعدیل

جزئیات واردات انواع کاغذ

رفع موانع تولید در کارخانه کاغذسازی اشکذر

 

حل مشکل تولید کاغذ و مقوا با واردات آخال

ر با اشاره به اینکه رقابت نابرابری بین ۲۵۰ واحد کوچک و متوسط که ۴۰ هزار نفر در آن‌ها شاغل هستند و ۹۰ درصد اشتغال این صنعت را به خود اختصاص داده اند با شرکت‌های بزرگ کاغذسازی وجود دارد، گفت: شرکت‌های بزرگ کاغذسازی به دلیل فناوری پیشرفته؛ هزینه تولید کمی دارند.

عضو سندیکای تولید کنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به اینکه کارخانه‌های بزرگ می‌توانند آخال را به هر قیمتی بخرند، اما واحد‌های کوچک و متوسط به دلیل فناوری پایین؛ هزینه‌های بالایی برای تولید دارند، گفت: اگر واردات آخال بیشتر شود کار برای صنایع کوچک و متوسط کاغذسازی بهتر خواهد شد. مشکل تولید کاغذ و مقوا ای یک سو تهیه آخال با قیمت مناسب است.

وی با بیان اینکه سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا؛ کارمند چند شرکت بزرگ این صنعت است و کسانی که ۴۰ – ۵۰ سال است خاک این صنعت را می‌خورند اکنون به بدبختی افتاده اند، گفت: مرگ و زندگی ما در دست سه کارخانه بزرگ قرار دارد و باید دائم برای تصمیمات آن‌ها چاره اندیشی کنیم در حالی که زورمان به آن‌ها نمی‌رسد.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب