وبلاگ

واردات و تامین چوب به صرفه تر از واردات کاغذ

فهرست مطالب

[ad_1]

واردات و تامین چوب
hodis

اشتغالزایی با واردات و تامین چوب

مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران معتقد است؛ واردات و تامین چوب برای کارخانجات چوب و کاغذ از واردات کاغذ به صرفه‌ تر است.

واردات و تامین چوببه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، صفریان مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران تامین چوب از روسیه را از جمله راهکار‌های تامین مواد اولیه این کارخانه اعلام کرد و گفت: در روسیه با قیمت ارزان و پایین‌ تر از قیمت داخلی می‌ توان چوب مورد نیاز را تامین و آن را به کاغذ تبدیل کرد.

وی افزود: واردات و تامین چوب از واردات کاغذ به صرفه‌ تر است و دولت به جای اینکه با پرداخت یارانه واردات کاغذ چره کارخانجات خارجی را بچرخاند به اشتغال کارگران داخلی کمک کند.

مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران با بیان اینکه مدرن‌ ترین کارخانه‌ های تولید کاغذ در کشور وجود دارد، ادامه داد: توان تولید کاغذ با کیفیت‌ تر و سفیدتر در کارخانه وجود دارد.

صفریان گفت: ۶۰۰ میلیون دلار برای ایجاد کارخانه چوب و کاغذ سرمایه گذاری شده است، اما به دلیل مشکل تامین مواد اولیه در حال حاضر یک خط تولید بلااستفاده مانده است و کاغذ وارد می‌ شود.

وی افزود: ماشین آلات این کارخانه مشکلی ندارند و در تامین قطعات نیز با مشکل روبرو نیستم فقط با توجه به ممنوعیت برداشت چوب از جنگل، تامین مواد اولیه مشکل اصلی این کارخانه است.

بیشتر بخوانید: بی توجهی به کیفیت تولیدات چوب و کاغذ مازندران

مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران افزود: امکان تولید کاغذ با کاغذ‌های ضایعاتی نیز در این کارخانه وجود دارد که مستلزم سرمایه گذاری‌های جدید است.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب